Kwiecień 19, 2024, 21:30:12 pm

Autor Wątek: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800  (Przeczytany 31851 razy)

Offline majster-b

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 25, 2018, 21:27:23 pm »
Witajcie,
Pozwolę sobie dodać 3 grosze do opini o Ryobi.
Mam tę pilarkę w wersji z rozkładanymi nogami bez kół. Używam jej około pół roku hobbystycznie i to co mnie denerwuje w tej pile to:

1) Mój blat nie jest płaski - niestety jest dość mocno wypukły
2) SoftStart - musiałem dołożyć. Po wykręceniu przycisku zrobiłem to dokłądnie tak jak przedstawia jeden z poradników na YT. Tak aby nie można było wypiąć układ i nie zostawiać śladów. Niestety jednego z wkrętów po wykręceniu nie da się już wkręcić. Materiał obudowy jest słaby i po prostu z wkrętem wyszło masę tego żółtego plastiku i teraz otwór jest za duży. Musiałem użyć innego wkrętu i teraz ślady już są.
3) Skala na blacie i przy pokrętle (kąt pochylenia) pokazuje jakieś bzdury - błąd jest poza zakresem regulacji.
4) Po kilku cięciach mechanizm opuszczania tarczy zachodzi syfem i opuszczanie działa bardzo źle, trzeba opuszczać na siłę, tarcza porusza się skokowo. Trzeba to często czyścić i smarować. Niestety nie posiadam odciągu i prawdopodobnie dlatego jest taka sytuacja.
5) Luz na tarczy.

Ostatnio doszedłem do wniosku że wywalę te nogi i zrobię masywny stolik na tą piłę z możliwością dołożenia blatu z boku i z tyłu. Zainstaluje opuszczane kółeczka aby można było piłę wysunąć z warsztatu przy cięciu większych elementów.

Tyle ode mnie. :)
Pozdrawiam
Kuba

MChObi

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:03:54 pm »
Pewnie zaraz zlecą się tu jacyś makiciarze i powiedzą było brać MLT 100 .

Najlepiej ich wtedy ignorować :D

djaworek

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:40:44 pm »
Ignowować albo nie.
Najgorsze jest to , że nie ma na rynku ani jednej przyzwoitej małogabarytowej maszynki żeby wejść do sklepu , zapłacić i być zadowolonym.
Wygląda na to , że jakby ktoś wyprodukował coś sensownego w okolicach 2 tys. zł to by się sprzedawało jak ciepłe buły.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 25, 2018, 23:02:08 pm »
Napiszę po raz kolejny - po "jakiego" wydajecie te 1500 - 3500 na te badziewia? No jeszcze rozumiem jak ktoś MUSI mieć pochylanie do cięcia pod kątem. Ale to zwykłego cięcia z regulacją wysokości - DOBRA pilarka bez luzów na tarczy, zamontować pod blatem kuchennym czy płyta meblową i wsio.

Robione na szybko, ale jak to się mówi - prowizorki są najtrwalsze. Brakuje "półksiężyca" do blokowania wysokości bo na początku miałem ją na sztywno. Gdyby tylko samo wrzeciono nie miało luzów to spoko pilarka. Dębina 50 mm idzie jak w masło. Stół w kilka godzin można bez problemu porobić z rożnymi "dźigami", rowkami itp.


djaworek

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 25, 2018, 23:12:22 pm »
Dobra pilarka plus szpeje trzeba liczyć koło tysiora.
Do tego swoja robota i nie zawsze za pierwszym razem się zrobi dobrze itd.
Jedni lubią dłubaninę a inni wolą kupić fabryczne i używać.
Świat jest kolorowy...
Ja ze swoich doświadczeń wiem , że samoróby często kosztują drożej i dlatego teraz wolę kupić gotowca.

mily68

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 26, 2018, 15:53:37 pm »
Nieprawda. Miałem taką samoróbę (ręczna tarczowa pod blatem). W blacie dwa ceowniki po których jeździły sanki. Przykładnica a'la Biesemayer. Byłą bardzo dokładna. Zmieniłem bo miała mało mocy, mało wysokości cięcia i mały blat oraz brak softstartu. Dwa ostatnie do ogarnięcia bez problemu ale dwa pierwsze już nie.
Całość kosztowała tyle co pilarka i ceowniki alu. Resztę miałem.

Offline razor

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 30, 2018, 07:40:28 am »
Miesiąc byłem zdecydowany kupić tą pilarkę, mam blisko do marketu budowlanego z zielonym napisem, pojechałem pomacać i kupić.
Egzemplarz wystawowy miał prosty stół ale gdy dotknąłem tarczy wyczułem spory luz na wrzecionie, na oko jakiś 1mm, sprawdziłem stojące obok chińczyki i w żadnym tarcza ani drgnęła na boki.
Pomyślałem, że pewnie na ekspozycję wrzucili jakiś wybrakowany egzemplarz i poprosiłem o przywiezienie i rozpakowanie z magazynu innej sztuki, niestety po sprawdzeniu dwóch kolejnych okazało się że jest dokładnie to samo. Fakt ten definitywnie skierował mnie w stronę wyjścia  :-\

Koniec końców kupiłem Scheppacha HS105, który też d... nie urywa, ale po kilku godzinach ustawiania powoli da się lubić ;)

Poniżej filmik z badania palpacyjnego  ;D pilarki Ryobi RTS1800 w markecie. Użycie siły praktycznie zerowe, choć na filmiku trudno to pokazać.




m_kola

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 30, 2018, 07:47:25 am »
 :o
Mam taką pilarkę ale tego problemu u mnie niet.. No tutaj to poszaleli faktycznie z precyzją :P

Offline krzychu95

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:49:42 pm »
Mam powyzsza pile, chcialbym sie dowiedziec jak wymienic tarcze. Domyslam sie ze ta wklade z gory sie wyciaga, lecz nie wiem jak, moglby ktos mi pomoc? Z gory dzieki

m_kola

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:55:10 pm »
Masz taki otwór na palucha, wkładasz go tam i pociągasz do siebie i jednocześnie do góry.

Offline krzychu95

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 30, 2018, 22:17:57 pm »
Bo wypadl mi też stamtad taki dzyndzelek, moze to cos od otwierania właśnie. Próbowałem cos podobnego jak pisales i bez skutku. Jutro na spokojnie jeszcze obczaje

joannes

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 23, 2018, 21:28:38 pm »
Czy ktoś wie jakie łożysko igiełkowe jest zabudowane, na schemacie z wykazem części jest oznaczone numerem 23.
Pozostałe to: 15 Łożysko 629 2Z, 21 Łożysko 6002-2Z, 32 Łożysko 6003 2RS C3

Offline anrok

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 24, 2018, 18:20:18 pm »
Może w tych lokalizacjach znajdziesz potrzebne dane. Samo Ryobi RTS1800 to za mało, posługują się innymi oznaczeniami.
Fajne strony z manualami do różnych maszyn nie tylko Ryobi.

http://manuals.ryobitools.com/documents/

http://powertool.manualsonline.com/manuals/mfg/ryobi/ryobi_saw_product_list.html

joannes

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 24, 2018, 21:52:50 pm »
Rozebrałem przekładnię, to jest łożysko igiełkowe HK101610.

Offline Lukasz2345

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 19, 2020, 11:15:10 am »
Witam, mam od kilku dni pilarkę Ryobi 1800EF-G, niby wszystko gra, blat prosty, nie ma luzów na tarczy - jak to było u części z Was.

Mam jednak wątpliwość, przy wyłączaniu pojawiają się w środku dość mocne iskry. Widać to z boku obudowy, przez "kratkę".
Czy jest to normalny objaw, czy mam reklamować sprzęt?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz