Marzec 28, 2024, 09:43:23 am

Autor Wątek: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0  (Przeczytany 3708 razy)

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« dnia: Październik 31, 2017, 14:03:12 pm »
Witam, zastanawiam się nad zakupem takiej oto szlifierki mimośrodkowej z serii One+
https://pl.ryobitools.eu/elektronarzedzia/szlifowanie/r18ros/r18ros-0/

Ktoś może takiego urządzenia używał bądź jest w stanie zaproponować sensowną alternatywę akumulatorową? Do używania w projektach amatorskich w miejscu w którym gniazdka niestety nie ma. Moja super wkrętarka z biedry zaczyna kończyć życie więc zastanawiam się nad ujednoliceniem narzędzi w kierunku jednego systemu akumulatorów stąd kierunek ryobi przez możliwość rozszerzenia gamy narzędzi  ;) Słyszałem też o problemach związanych z dostępnością papierów do urządzeń Ryobi ale w kontekście szlifierki oscylacyjnej. Ta ma z tego co wiem krążki 125 mm z 8 otworami więc chyba standardowo ale nie mogę nigdy znaleźć fi tych otworów (czy są one może zawsze takie same?).
Z góry dziękuję za pomoc :)

Offline chaos

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2017, 12:59:45 pm »
Na temat mimośrodowej na aku się nie wypowiem bo mam metabo na kablu-polecam, odnośnie papierów do niej nigdy nie miałem problemu bo jakie nie kupiłem o fi 125 z otworami to zawsze pasowały.
Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2017, 13:11:03 pm »
Właśnie tu mam problem bo też chętnie używałbym na kablu ale z racji umiejscowienia warsztatu mam z tym problem - brak gniazdka ;)

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2017, 14:36:05 pm »
Nie ma zbyt wielu akumulatorowych alternatyw, u nas to w zasadzie jeszcze Makita jest.
Bosch ma chyba na kanciate papiery 18V.

No i jakieś malowane Niemce z CHRL też chyba.


Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2017, 15:54:06 pm »
Makita ma system świetny ale ceny są zdecydowanie wysokie - jak na amatorskie rozwiązania chyba za wysokie chociaż narzędzia z tego co wiem świetne - sam przetestowałem jedynie wkrętarki. O boschu słyszałem same negatywy ale jakoś jak pytałem czy ktoś używał to oczywiście "tak słyszał", a sam mam przewodową wiertarkę niebieską i jestem zadowolony więc nie mam jak ocenić. Jeszcze ostatkiem nadziei liczę na to że uda mi się podciągnąć prąd do komórki lokatorskiej i mieć narzędzia przewodowe ale wygląda na to że może być jednak ciężko :( Stąd zacząłem szukać systemu akumulatorowego tylko mało kto tego używał faktycznie żeby się opiniami podzielić. Najgorzej że jak się zacznie z jednym producentem to za drogo się na innego przerzucać więc decyzja długofalowa...

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2017, 17:31:23 pm »
Każda marka ma jedne lepsze, drugie gorsze produkty. Przerzucać się za bardzo nie ma sensu (choć sam to zrobiłem), chyba, że niezbędne nam jest faktycznie jakieś unikatowe narzędzie. Dlatego lepiej już jednak zdecydować się na początku na system który nie będzie za bardzo ograniczał w przyszłości.

Jak masz światło, to masz prąd w komórce w sumie...

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2017, 08:59:54 am »
Właśnie przerzucania się chcę uniknąć bo to droga impreza. Ryobi ma mniej zaawansowane narzędzia niż Makita chociaż z opinii raczej wystarczające dla amatora.

Prąd oczywiście jest ale to komórka lokatorska więc jest "wspólny", a życzliwy sąsiad zawsze się znajdzie. Na razie próbuję zgodę na sublicznik uzyskać żeby kłopotów uniknąć ale szanse marne stąd zacząłem sprzętu szukać akumulatorowego :)

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2017, 10:17:27 am »
Komórka oficjalnie zyskuje gniazdko z prądem! Udało się uzyskać zezwolenie po miesiącu prób, próśb i kombinacji. Trochę zejdzie pewnie zanim się uda wszystko fizycznie przeprowadzić ale przynajmniej będzie łatwiej i taniej bo narzędzia przewodowe są po prostu sprawniejsze i tańsze :)

@chaos co to za metabo polecasz?

Offline chaos

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2017, 21:12:31 pm »
Fsx 200.
Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2017, 22:49:02 pm »
Cenowo wygląda nieźle więc na pewno wezmę pod uwagę. Nie brakowało Ci w niej może regulacji obrotów? Przepraszam że tyle pytam ale takiego sprzętu nie miałem wcześniej i w temacie jestem na razie blady ;)

Offline chaos

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2017, 23:12:46 pm »
obroty ma odpowiednie, pamiętaj że to mimośród więc nie zostawia głębokich rys na powierzchni, resztę regulujesz granulacją papieru. Często jej używam i jestem zadowolony, może przycisk włączania mogli by poprawić bo w rękawiczkach ciężko czasami go wyczuć.
Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2017, 01:09:18 am »
potwierdzam kolegów, odkąd mam fsx 200 nie używam żadnej innej, obroty, odciąg, wydajność - nie ma się czego przyczepić

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2017, 01:15:28 am »
Ja nie mam za bardzo porównania, ale skusiłem się na Dewalta. Parę dyszek drożej, a ma ładniejszy kolor i regulację obrotów.

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2017, 02:27:36 am »
Sfx200 mam. W komplecie brakuje mi króćca do odkurzacza. Poza tym papier 125. 150 jest większy wybór, można poszaleć granulacją do 3000 przed polerką lakierowanych elementów. Poza tym nie mam do niej zastrzeżeń

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2017, 11:29:43 am »
Sfx200 mam. W komplecie brakuje mi króćca do odkurzacza.

No niestety tu jest ból, ja za ten kawałek plastiku dałem 35zł+przesyłka...