Kwiecień 18, 2024, 21:25:39 pm

Autor Wątek: Zatarte łożysko w frezie Globus.  (Przeczytany 1078 razy)

Offline Krzysztof Kozicki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Zatarte łożysko w frezie Globus.
« dnia: Grudzień 04, 2020, 21:20:42 pm »
Witam. Mam problem z frezem zaokrąglającym. Kupiłem frez Globus Frez do drewna zaokrąglający d8 R6,4 FT910. Frez popracował bardzo mało, może z 40m sosny i już padło łożysko. Zatarło się i pali materiał. Sam frez w stanie idealnym, ostry jak nowy. Czy ja robię coś źle, czy miałem pecha. Frez staram się reklamować, bo kupiłem go 2 tygodnie temu. Przy okazji jakie polecacie frezy dla ambitnego amatora :) Lub może szukać gdzieś samych łożysk?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Zatarte łożysko w frezie Globus.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2020, 21:34:09 pm »
Kilka łożysk mi sie rozleciało w bardzo tanich frezach. Żadnego nigdy nie zatarłem. Myslę ze miałeś pecha i trafił Ci sie felerny frez tym bardziej ze krótko go uzywałeś. Nigdy nie używałem frezów Globusa.Ze względu na dostępność roznych rodzajów zaopatruje sie najczęściej w CMT. Mam teź kilka szt z Dimaru,Festool,Bosch,Hitachi i Erbauer. Te ostatnie nie są złe ale z CMT mi osobiscie podpasowały najbardziej. Tanie o których wspominałem były z chińskiego zestawu i chyba z HSS. Poza tym ze potrafiły sie rozlecieć bardzo szybko przypalały materiał ;)
Widzę że jesteś nowy na forum. Mamu tu taki zwyczaj ze pierwszy post powinien być w dziale "przedstaw się"
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2020, 21:35:44 pm wysłana przez mario78 »

Offline Krzysztof Kozicki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Zatarte łożysko w frezie Globus.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2020, 22:39:30 pm »
Rozważałem Zakupienie CMT, bo z frezarki od nich jestem zadowolony. Jak nie uznają mi gwarancji na frez to pewnie kupię kolejny CMT. Mi tak na prawdę do szczęścia potrzeba R6 jako dobry do zaokrągleń większości tego co robię, a do prac okazjonalnych mam walizkę chińskich i na tyle co potrzebuje dają radę. Choć tam już z trzy łożyska jak mówisz rozpadły mi się.