Marzec 29, 2024, 07:13:00 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Jakie buty robocze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 29, 2021, 21:13:19 pm »
Witam. Odświeżam temat bo istotnym on jest.
Jak wspomniałem we wcześniejszym wpisie kilkukrotnie kupiłem buty firmy Snickers.
Drogie , bardzo wygodne i dobre do moich stóp. Niestety trwałość materiałów użytych do ich produkcji pozostawiałą wiele do życzenia.
Jak się za buty płaci prawie 1000zł to człowiek spodziewa się lepszej jakosci.
Po niespełna 7 miesiącach buty wykończone. Nadmienię że ważę około 100 i z racji wykonywanych prac ciągle jastem w ruchu. Do 10 godzin dziennie.
Warunki różne. I warsztat i budowa i dachy i wykopy. Przekrój pełen.
Szukałem sporo czasu innych butów, takich aby wystarczyły na dłużej i może były tańsze.
Dokładnie rok temu w listopadzie kupiłem buty firmy Engelberg Strauss i to był strzał w 100.
Buty o połowę tańsze od snickersów, te które kupiłem są zrobione za skóry i również z sytemem wiązania BOA, co wpływa na cenę.
Tem model nie był zaopatrzony noski ochronne na palce. Taki mój wybór, ale można kupić też z noskami.
Minął rok i właśnie kupiłem kolejną parę. Bardzo je sobie chwalę i polecam.
Dopiero dwa tygodnie temu puścił jeden szew, ale ostatni miesiąc spędziłem na dachu chodząc po krokwiach i łatach pochylonych pod kątem 40stopni, więc dostały wycisk.
Co ciekawe nie brudzą się. Nawet kropki farby zeszły bez problemu. Tak samo cement i beton. Tu było moje największe zaskoczenie.
Katalogowy model butów 86882.

Polecam tę firmę
12
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Podatek od nieruchomości przy DG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Październik 18, 2021, 08:10:17 am »
Witam. Po pieresze to pierwsze kroki kierujemy do działu przedstaw się, a po drugie w tak istotnych sprawawch to pytaj się w gminie lub US. Najlepiej mailem żebyś miał potwierdzenie uzyskanych informacji.
Fora internetowe to ostatnie miejsce na których szukaj takich informacji. Wiele osób odpisuje choć pojęcia nie ma.
13
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Podatek od nieruchomości przy DG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin12 dnia Październik 17, 2021, 09:16:55 am »
Witam serdecznie,
Chcę otworzyć warsztat stolarski w jednym z budynków na działce mojego taty. Wiem, że od budynków jest stawka prawie 25zł/ m2. Mam pewne wątpliwości ponieważ znalazłem w internecie taki przepis iż, "Fakt posiadania przez przedsiębiorcę gruntów, budynków i budowli nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i opodatkowanie ich najwyższymi stawkami". Jak to wygląda u Was? Czy wydzielenie budynku jednego lub 2 budynków na działalność gospodarczą wpłynie na zwiększenie podatku innych budynków gospodarczych i garażu? Pozdrawiam serdecznie
14
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Lipiec 16, 2021, 09:33:10 am »
O wszystko trzeba dbać i o lakier i o olej .
Jak się  dba o lakier to jest ta sama robota co olejem ,  tylko stosując olej częściej się z nim bujamy. Zachowując tą zasadę ,nie potrzeba wielce szlifować schodów .
15
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mianek dnia Lipiec 16, 2021, 08:10:06 am »
Dokładnie jak przemówcy napisali. Jeśli mozaika 8-10mm, to szybko się jej pozbędziesz, jeśli parkiet 16-20mm lub deska lita - powyżej calówki się nie stosuje, to wytrzymają kilka cyklinowań więcej. Pod względem utrzymania dobrego stanu drewna na podłodze mamy kilka możliwości - lakier, olej, inne rozwiązania nie są zbyt rozsądne, więc nie wymieniam.

Do powierzchni o dużym natężeniu ruchu częściej stosuje się lakiery, gdyż są powłokotwórcze, uchodzą za lepiej zmywalne, chroniące przed wodą, wilgocią, etc. Alternatywą (wcale nie tanią, jeśli mówimy o podłogach o dużym obciążeniu ruchem etc.) jest olej do drewna, raczej lepszej jakości niż tanie zamienniki. Czemu o tym piszę? Większość być może powie, że źle mówię, bo przecież hala, magazyn etc. podłoga to się niszczy. A mi raz doświadczony stolarz powiedział - patrz, zrobisz taką podłogę, czy schody lakierem i potem się pałujesz - (szczególnie schody) tydzień ćwiczyć rękę, żeby zedrzeć i ponownie lakierować razem z podkładem, czy aż tak estetyka nie jest ważna i odkładasz na kolejny rok? ;) - spróbuj dobry olej jachtowy (bez alokacji konkretnego produktu) - zetrze się? weźmiesz szmatkę i uzupełnisz, bez całego remontu i kurzenia choćby szybką cykliniarką..

Forumowicze - jesteście pewnie bardziej doświadczeni ode mnie - co sądzicie o takim podejściu? Z jednej strony wszyscy robią lakierem, bo przy wielości m2 $$ na start przerażają, z drugiej ktoś pisze o halach magazynowych/powierzchniach technicznych, ale z trzeciej - skoro ktoś tam położył parkiet, to czy jeździ po tym wózek widłowy i wjeżdżają palety zmoknięte w transporcie? Hala hali nierówna. Jeśli ktoś zdecydował się na drewno, to chyba jednak jest to hala innego przeznaczenia i spróbowałbym z olejem. Odnośnie cyklinowania - grubości warstw podałem na początku - każde cyklinowanie w zależności od cykliniarza i przede wszystkim drewna (dąb vs. sosna) zbierze 1-3mm. Łatwo policzyć po ilu cyklinowaniach dokopiemy się do posadzki...

Jeśli źle piszę - poprawcie, nie uważam się za experta.
16
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Lipiec 16, 2021, 07:29:16 am »
To zależy jakie są rysy. Jak głębokie i czy drewno jest uszkodzone czy tylko  lakier. Jak tylko lakier to wystarczy przetarcie samego lakieru i p9nowne lakierowanie. Putanie też jak twarde jest drewno no i kto cyklinuje i jaką cykliniarką.
17
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klankora dnia Lipiec 15, 2021, 13:06:47 pm »
To ja może podbije. Co prawda nie z halą magazynową, ale pomieszczeniami użytkowymi, bo w wynajmowanym jest parkiet. Przy remoncie było cyklinowanie, nowy lakier itd. Czy powtarzanie tej czynności bardzo niszczy parkiet? Ile ściera się drewna przy cyklinowaniu? Zastanawiam się co lepiej robić, położyć coś na niego, czy odnawiać, jak już ilość rys zacznie szpecić.
18
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klankora dnia Lipiec 15, 2021, 13:04:16 pm »
Sama co jakiś czas słyszę od znajomych, czego to na firmę nie kupili. Normalka  :D
19
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wielkaniewiadoma99 dnia Czerwiec 16, 2021, 11:19:14 am »
Borze, co za januszerka. Jakbym był członkiem rodziny takiego biznesmena to nigdy bym się nie zgodził być słupem dla jego działalności.
20
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Marzec 18, 2021, 09:34:17 am »
Nie tyle, że legalne to dosyć częsta praktyka.
Zakładasz firmę na żonę/rodziców dostajesz dofinansowanie, 2 lata firma funkcjonuje, zamykasz ją i zakładasz kolejną na rodzinę i znów po 2 latach zamykasz i jako ostatnią otwierasz na siebie i zgarniasz kilka dofinansowań na swoją działalność.
Dodatkowo do swojej działalności dodajesz jakieś PKD artystyczne i jadąc na wakacje rozpisujesz jako wyjazd służbowy w celu szukania inspiracji :D
I takich bądź innych pomysłów sposobów jest sporo w Polskim prawie. Jak ktoś choć trochę się orientuje to większość, zakupów odliczy od działalności
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10