Marzec 29, 2024, 12:14:32 pm

Autor Wątek: podłoga olejowana – przebarwienia  (Przeczytany 3645 razy)

Offline _Majkel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
podłoga olejowana – przebarwienia
« dnia: Listopad 16, 2020, 18:22:33 pm »
Dzień dobry,
jestem przed podjęciem decyzji dot. olejowania lub lakierowania podłogowych litych desek. Nie ukrywam, że bliżej mi do drewna olejowanego ze względu na jego naturalność.
Jednakże chciałabym zasięgnąć opinii dot. eksploatowania podłogi olejowanej. Mianowicie czy zalanie takiej podłogi czerwonym winem/kawą spowoduje jej wybarwienie? Chciałabym się też upewnić – czytałam wątki na forum – czy takie drewno nie pochłania wody?

Z góry dziękuję za opinie i rady 🙂

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: podłoga olejowana – przebarwienia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2020, 20:52:22 pm »
Po pierwsze to do działu przedstaw się zapraszamy.
Po drugie olejowana podłoga. Jak chcesz mieć masę roboty z nią co kilka lat to użyj oleju.
Jak chcesz mieć spokój to lakier. I żadne ekologiczne wynalazki. Chemia dwuskładnikowa. Lakier plus utardzacz.
Jestem za ochroną środowiska dlatego lakier tego typu.

Offline _Majkel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: podłoga olejowana – przebarwienia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2020, 21:37:35 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za moje niedociągnięcie - przedstawiłam się już.

1. co jaki czas trzeba podłogę olejowaną ponownie olejować? - chodzi głównie o salon
2. jak jest z rozlanymi napojami, czy odbarwiają podłogę?
3. nie ukrywam, że lakiery nienaturalne zniechęcają mnie z uwagi na fakt ogromnej ilości chemii, w której będę funkcjonowała przez najbliższe lata; dodam, że jest zima i pomieszczenie nie będzie mogło być non stop wietrzone

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: podłoga olejowana – przebarwienia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2020, 22:06:17 pm »
Nie chodzi o ponowne olejowanie. Olej się z czasem zabrudzi i aby odnowić podłogę trzeba go usunąć. Niestety. A lakiery z utwardzaczem bardzo szybko są gotowe do użytkowania i nie śmierdzą po związaniu.