Maj 19, 2024, 06:10:52 am

Autor Wątek: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?  (Przeczytany 3563 razy)

Offline luksyn

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« dnia: Maj 22, 2015, 01:26:35 am »
Witam ostatnio nabyłem w juli strugarko grubościówke 1500 mimo kilku nieprzemyślanych rozwiązan działa ale nie to mnie gnebi podczas pracy szybko sie zapycha smieszny krociec do podlaczenia odciagu(fi 100mm) z uwagi ze garaz mam malutki i wiekszosc maszyn jezdzi sobie na kolach przed garaz szukam jak najmniejszego mega mobilnego odciagu do grubosciowki i do makity mlt100 i w przyszlosci kilku innych zabawek

Czy ta proma cos zdziala ?
czy jest sens szukac czegos podobnego?

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2015, 07:18:26 am »
Ciekawe urządzenie. Ale jak to działa do tego wora lecą wióry czy gdzies pod spod? Jakos nie moge tego ogarnąć,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2015, 07:46:04 am »
Do tego pochłaniacza rurę fi 100 ssącą podłącza się do tego króćca , który jest widoczny na zdjęciu, wióry i pył są przetłaczane do worka.
Przy pilarce MTL100, to jeszcze ujdzie, natomiast przy grubościówce, wyrówniarce w zależności od grubości wióra, szerokości deski i ilości tych desek worek może bardzo szybko się zapełnić. Można pracować, ale przy dłuższym struganiu, trzeba bardzo często opróżniać worek no i przy braku cierpliwości.....Podłączenie masz na ostatnim zdjęciu.
Dmuchawę możesz wykorzystać do zrobienia np separatora z przegrodą Thiena z takiego pojemnika, beczki jaka Ci się zmieści  w warsztacie.
(drugie zdjęcie)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 07:55:44 am wysłana przez amigorg »

Offline woodek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Imię: Łukasz
    • Zobacz profil
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2015, 10:26:41 am »
Ja kilka dni temu kupiłem w leroyu odciąg scheppacha taki:
http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pochlaniacze-i-odciagi-wiorow/odciag-wiorow-hd12-scheppach,p113671,l882.html
Chłopaki na forum go chwalili. W juli jest identyczny, ale worek filtracyjny ma troszkę cieńszy.
Trzeba wyciąg kratkę i podobno działa nawet ze strugarką.
Ja na razie nie wycinałem i zbiera fajnie. Ale czekam aż przyjdzie strugarka i wtedy dan znać co i jak.

Offline Waldi

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Praca człowieka uszlachetnia
    • Zobacz profil
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2015, 10:45:04 am »
Woodek, przed struganiem radzę Ci wyciąć kratkę, u mnie zatkała się po kilku sekundach.

Offline ciosekl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2015, 11:47:45 am »
u mnie tak samo... przy struganiu od razu się zapchało :) ale przyznam, że pomimo rad kolegów zwlekałem z wycięciem i musiałem się o tym sam przekonać .

Kilkujadek

  • Gość
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2015, 20:48:28 pm »
luksyn mam dokładnie taki sam problem jak Ty. Do grubościówki podpinam odkurzacz Makita ale jego worek zapycha się po przestuganiu kilku desek. Jedynym rozsądnym roziązaniem jest to o czym pisze amigorg czyli łatwy do poróżnienia separator trocin.

Offline luksyn

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: PROMA Pochłaniacz zanieczyszczeń OPM-150 czy to działa?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2015, 22:27:55 pm »
separator jak najbardziej dobry pomysł sam mam już taki kupiony do czyszczenia komina i pieca odkurzacz garażowy rura z odkurzacza do metalowej puszkiw której jest metalowy filtr wielokrotnego uzytku a z puszki rura ssąca do komina lub do pieca działa fenomenalnie

z uwagi ze zrobilem najgorszą rzecz przy budowie domu(wyborze projektu) tzn garaż w budynku wszystkie glosne maszyny muszą byc mobilne wiadomo hałas i male dzieci nie bardzo to sie sprawdza mimo prób odizolowania garażu od budynku pracowac sie nieda


Wracjac do tego wynalzku na zewnątrz budynku nie bede zakładał żadnego worka filtra mi bardziej chodzi o moc tego wyciągu czy podoła usuwać trociny z maszyn