Maj 14, 2024, 14:38:07 pm

Autor Wątek: zawiasy pod ciężkie i grube fronty  (Przeczytany 3983 razy)

Offline margin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
zawiasy pod ciężkie i grube fronty
« dnia: Grudzień 29, 2019, 22:07:39 pm »
Witam, potrzebuję dobrać zawiasy pod duże i ciężkie fronty. Robię gablotę pod sztandar do OSP. Gablota ma wymiary wewn. 170x170x20 cm, wykonana z dębu gr. 35 mm. Chciałbym zrobić fonty jak na zał. zdjęciach (bez ramek bocznych). Problem polega z doborem odpowiednio mocnych zawiasów. Jedno skrzydło ma wymiar ok 170x85 cm, szklarz powiedział że powinna byc szyba 6mm, co daje mase skrzydła ok 20-25 kg. Jak widać na zdj. nie ma możliwości zamontowania większej ilości zawiasów. Ramka górna i dolna ma szer. ok 85 mm (gr. także 35 mm.) Szkło będzie wpuszczone w ramkę i przykręcone. Zależałoby mi na jakimś estetycznym rozwiązaniu (nie są to drzwi do garażu). Nie wiem czy https://www.meble.pl/p27959,zawias-cfa7a99-do-ciezkich-drzwi-nakladanych-seria-f.html da rade.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7558
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: zawiasy pod ciężkie i grube fronty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2019, 07:28:48 am »
Dowiedz się jakì jest jch udżwig.

Offline Olgierd75

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: zawiasy pod ciężkie i grube fronty
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2021, 11:58:13 am »
Hej, witajcie.
W ostatnim czasie szukałem również takich zawiasów przez google i trafiłem między innymi na to forum, ale również na poniższy wpis.
https://gammafittings.pl/pl,page,zawiasy_do_ci%C4%99%C5%BCkich_front%C3%B3w_meblowych,101.html#tresc_strony
Wiem, że już trochę czasu minęło i zapewne osoba, która ten wątek otworzyła już sobie poradziła, ale może dzięki temu linkowi następni będą mieli łatwiej.
Pozdrawiam serdecznie i zdrowia wszystkim w tych dziwnych czasach.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7558
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: zawiasy pod ciężkie i grube fronty
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2021, 14:22:54 pm »
Dziękuję za link. Mam katalog tej firmy.  Muszę  się wczytać w niego.  Jakby kolega odwiedził dział Przedstaw Się to by bylo miło.  Takie tu zasady mamy.

Offline Olgierd75

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: zawiasy pod ciężkie i grube fronty
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2021, 14:24:57 pm »
Przepraszam.
Oczywiście już to robię.