Kwiecień 19, 2024, 05:29:18 am

Autor Wątek: Mini cyklon  (Przeczytany 29358 razy)

Offline wnoto

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2014, 12:04:04 pm »
Podobny. Ten ma filtr hepa !!!!  to istotnie wpływa na jakość tego co idzie do odkurzacza. U mnie w separatorze jest tylko siatka. I inaczej u mnie są zrobione wejścia.  wlot jest właśnie na boku górnej pokkrywy w środku tak wyprofilowany aby strumień powietrza slizgal się po ściankach.  uzywalem go że zwykłym odkurzacze z workiem plociennym bez filtra hepa. To apowodowalo że z 15 litrów popiołu jeden litr lub nawet dwa trafiły mi do salonu w postaxi oryginalnej mgielki. Nie napisze co się stało po powrocie żony ....

Offline Yankees

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:59:18 am »
Czy ja dobrze rozumuje że taki oto model separatora jest połączeniem separatora i przegrody Thiena?
http://www.aliexpress.com/item/Cyclone-dust-collector-powder-dust-collector-nap-dust-collector/1984122768.html

kwita

  • Gość
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:20:49 am »
A może najpierw dział: przedstaw się!

Offline Yankees

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 02, 2015, 11:00:49 am »
W sumie to było pytanie do Pana Amigorg`a gdyż zrobił oba systemy i wystarczy że spojrzy i powie tak lub nie. miałem nadzieje ze żaden z dyżurnych "miłych dzielnicowych" mnie tu nie wywęszy.. ale cóż. ok:
Proszę administratora o wymazanie mojego pytania.
przepraszam i pozdrawiam.

Offline studio tata

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1189
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 02, 2015, 11:13:22 am »
a PAn Amigorg to na nic inne go  nie czeka jak zaspokajac
osoby ktorym nawet skrobnac w dziele przedstaw sie nie chce :))))))

kwita

  • Gość
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 02, 2015, 11:20:59 am »
Regulamin jest jeden dla wszystkich... i bez miłych dzielnicowych. Jeśli ciężko napisać Ci coś o sobie, nie zadawaj pytań. Ignorując wszystkich którzy się przedstawili, nie chcesz i nie masz zamiaru, masz czelność pytać...???

kozio

  • Gość
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 02, 2015, 17:32:05 pm »
Przemoc niczego nie załatwi ;D
Wiem to po ostatniej imprezie firmowej...

Amigorg jest i był pomocny nawet dla leniwych i innych takich...
Dzieki

Offline kares

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2015, 15:14:21 pm »
Czytam sobie o tych separatorach i odpowiedź na wpis Yankeesa i znowu czytam sobie regulamin, na który powołuje się kwita i wynika z niego, że  warunkiem dodawania wypowiedzi na forum jest rejestracja, akceptacja regulaminu i wyrażenie zgody na mailing -  i tyle w kwestii warunków dodawania wpisów na forum. Albo trzeba dodać do tego punktu wizytę w dziale przedstaw albo jasno napisać, że jest to wymagane a nie karcić każdego nowego użytkownika, który wg mojej i prawdopodobnie też swojej oceny dopełnił wszystkich wymaganych formalności aby zadać pytanie.

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 09, 2015, 15:26:41 pm »
Kares zmusiłes mnie do ponownego przeczytania regulaminu:-) w punkcie drugim na którysie powołujesz, jest jasno napisane, że aby dodawać posty trzeba się zarejestrować akceptując regulamin. Akceptując regulamin akceptujesz wszystkie jego punkty czyli również punkt czwarty czyli odwiedziny w dziale przedstaw się.  Poza tym przedstawienie się to nie jakaś kara. Robimy to aby móc w przyszłości sprawdzić z kim piszemy i komu doradzamy, do kogo mamy blisko, do kogo daleko. Nie można tylko wymagać, czasem trzeba dać coś od siebie :-)

wysłane przy użyciu tapatalk

Offline kares

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 09, 2015, 21:32:04 pm »
Patrząc teraz na to chłodniejszym okiem, o tej porze dosłownie chłodniejszym , może faktycznie się czepiam. Następny post mam nadzieję będzie już o separatorze.

Offline demolkaa

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 439
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 19, 2015, 17:29:48 pm »
A czy zamiast końcówki fi 35mm z boku ścianki można zastosować fi 50mm ? przy obecnych wymiarach cyklonu? i na jakiej wysokości jest montowany ta boczna końcówka licząc od góry ścianki?
Nie ma haka na DIY cwaniaka.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 19, 2015, 20:03:21 pm »
Można zastosować końcówki fi 50 mm. Boczna jest ok 30 mm od krawędzi (może być mniej),  jej oś powinna być lekko nachylona w dół (ok 5-6 stopni).
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 20:06:49 pm wysłana przez amigorg »

Offline demolkaa

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 439
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 19, 2015, 20:38:20 pm »
dzięki
Nie ma haka na DIY cwaniaka.

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2016, 07:11:04 am »
Witajcie. Ja także męczę taki separator i stanąłem  w punkcie umiejscowienia rury górnej. Proszę w miarę możliwości ile poniżej bocznego otworu powinien kończyć się króciec górny?  Wydaje mi się że gdzieś widziałem 1 cm , ale jakoś nie mogę tego odnaleźć. Oglądałem duży cyklon Amigorga ale tam już jest to kilka cm . Z góry dziękuję za informację .Pozdrawiam

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Mini cyklon
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2016, 08:34:37 am »
W moim jest to dokładnie 4,5 cm ( 9,5 cm od pokrywy górnej) i działa cyklon bardzo dobrze.