Kwiecień 18, 2024, 08:18:30 am

Autor Wątek: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3  (Przeczytany 11181 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 18, 2022, 22:21:06 pm »
Rotex 150 drze przy szlifowaniu bardzo dobrze,w trybie przekładnie aż z rąk się wyrywa.Twardym talerzem 150 płaszczyznę można zrobić. Niestety pod bejcę moim zdaniem trzeba poprawić czymś co  ma mniejszy skok. Podobno 125 nie robi sprężynek,podobno bo nigdy w rękach nie miałem.125 osobiście nie chciałem bo mi zależało na efektywnym szlifowaniu i jak najlepszym przygotowaniu płaszczyzny w czym 150 jest dobra.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2022, 22:23:12 pm wysłana przez mario78 »

Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 19, 2022, 09:34:02 am »
Dzień dobry. Kiedyś jak zaczynałem bawić się stolarstwem mówiłem starczy mi Dyma i jest super.... Teraz mam Stomane FS41 i myślę by zamienić na Feldera spiralnego.... A z tym szlifowaniem jak na razie maluję tylko woskami twardymi bezbarwnymi... Ale teraz nie powiem ze nie będę malował tylko tak... Ostatnio robiłem 16 sztuk stopnic dębowych. I tak sobie pomyślałem było by fajnie mieć tego Rotexa. Skoro jest jak mówisz to jednak sprawie sobie go.  W zapasie mam Metabo. Bądźmy szczerzy.... Jaki ze mnie profesjonalista.... To bardziej ucieszy się moje ego . Ale uważam że brak doświadczenia choć odrobinę nadrobię dobrym jakościowo sprzętem. Jestem bardzo ciekawy jak się takim sprzętem pracuje. Muszę jeszcze poczytać o papierach do niego. Bo widzę że to ważne. Dla mnie papier to papier. Co za różnica. A jednak....

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2022, 11:09:26 am »
Rotex to mocny sprzęt,warto go mieć jako pierwszą szlifierka,później coś mniejszego aby usunąć "sprężynki" i jest git. Dziś czyściłem deski do krojenia,miały głębokie ślady po krojeniu,chwilą i są jak nowe.Za chwilę to samo z blatem,który zrobię RTS-em bo nie jest zniszczony,tylko do odświeżenia . Do drewna używam papieru rubin2
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2022, 11:14:20 am wysłana przez mario78 »

Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2022, 11:17:25 am »
Witaj.
Moj znajomy ma Rotexa. Raz do niego pojechałem z trepami... Robiłem moje pierwsze dla znajomych. Chciałem by je zobaczył czy do czegoś się nadają .
Na jednym miałem małe " wyrwy" po grubościówce.
Przejechał nim dosłownie 3 razy i nie było śladu.
Bardzo mnie to zaskoczyło. I od tamtego czasu męczy mnie ta szlifierka.
A deseczki kuchenne..... Uwielbiam robić...
U mnie z nimi to początek zabawy że stolarstwem.
Lubie czasem zrobić coś nowego. Rozdeje je znajomym

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2022, 11:58:55 am »
Takich ładnych desek nie robiłem.Podobnie jak Ty rozdaję takie różne małe rzeczy znajomym,dziś przywiozłem deski i tackę do centrum i zaraz jadę pod same Suwałki prawie z samego dołu Polski.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2022, 12:01:58 pm wysłana przez mario78 »

Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2022, 12:22:35 pm »
Moje są ładne przy Twoich??!!
Ha ha ha
Proszę nie dobijaj
Echhh... Może kiedyś choć w połowie będę robił takie jak Ty.
Owszem kupiłem Proxxona i wycinam trochę. Ale czegoś takiego jeszcze nie wycinałem.
Z całych kawałków nie robię deseczek
Bo to co ja robię to z odpadów stolarni. Kupuje jako opał



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2022, 12:25:41 pm »
A z tych odpagow głównie gonię stoliczki...
Wiem to nic wielkiego.
Ale biorąc pod uwagę że stolarstwem bawię się od 2,5 roku. To dla mnie kosmos


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 02, 2022, 08:25:05 am »
Kotek na desce,jak go zrobiłeś? Ja dłużej coś robię,choć trudno nazwać pracą w drewnie bo nie bardzo miałem czym. Od połowy 2019 roku kupiłem kilka ważniejszych i większych narzędzi,wyrowniarka,grubościowka,piła. To stare maszyny ale można coś troszkę wiekszego robić. Poza tematem,jeśli ktoś z forum jest z gminy Giby,ładnie tu macie :) Wczoraj wieczorem dojechał em.

Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2022, 09:45:34 am »
Ja stolarstwem Zająłem się krótko przed pandemią gdzieś około roku przed. Najpierw zacząłem od używanych maszyn typu dyma itp ale bardzo szybko okazało się że niestety moja na początku zerowa wiedza i doświadczenia nie zadziałały na tych sprzętach. Doszedłem do wniosku że taka osoba jak ja czyli nie mająca kompletnie zielonego pojęcia o stolarstwie bo tak jak kiedyś gdzieś wyżej napisałem jestem zawodowo informatykiem Stwierdziłem że muszę mieć dobrej jakościowo i precyzyjne maszyny więc wszystko co miałem sprzedałem I kupiłem wszystko nowe grubościówkę piłę formatową prasę stolarską prawie 3 metrową i dopiero na tym zaczęło się dziać

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 13, 2022, 09:46:29 am »
Ale prawdę mówiąc nie spodziewałem się że to aż tak daleko zajdzie więc grubościówkę po jakimś czasie zmieniłem na większą czyli tej chwili mam czterdziestkę Stomana i piłę formatową mamy dwumetrową no ale okazało się że ona jednak jest za mała i teraz myślę żeby ją zmienić na coś większego czyli 3,2 m standardową Oczywiście tylko i wyłącznie wszystko nowe

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2022, 09:56:01 am wysłana przez Herr Ganter »

Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 13, 2022, 09:47:02 am »
Ale na tą chwilę głównie mnie interesuje osprzęt taki dodatkowy czyli szlifierki lamelownice i różnego rodzaju frezarki i tu jak już wyżej z kolegą pisałem w zasadzie w tej chwili skupiłem się tylko i wyłącznie na festoolu

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka mimośrodowa Festool ets 150/3 czy ets ec 150/3
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 13, 2022, 09:49:16 am »
Generalnie Bawiłem się tym stolarstwem i tak prawdę mówiąc nadalbawie ale ostatnio parę miesięcy temu Przestraszyłem się trochę Jak okazało się że mam zrobiłem i przyjąłem następne zamówienia na schody czyli stopnice i zabawy okazało się że można na tym zrobić całkiem niezłe pieniądze

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka