Maj 14, 2024, 08:16:23 am

Autor Wątek: Alternatywa dla wyposażenia stołu Festool  (Przeczytany 2113 razy)

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Alternatywa dla wyposażenia stołu Festool
« dnia: Luty 28, 2017, 10:34:57 am »
Cześć,

Jarek w jednym ze swoich nagrań omawiał całą walizkę sprzętu z różnymi ściskami do stołu Festoola. Do ścisków typu F nie trudno o znalezienie tańszej alternatywy, ale niestety to ścisków MFT-SP (zdj) już znacznie gorzej. Macie może pomysły na jakieś tańsze alternatywy do nich?


Offline Bebilon

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywa dla wyposażenia stołu Festool
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2017, 10:40:35 am »
Jak skręcany Cię interesuje, to ostatnio wpadło mi to na ogłoszeniach http://sprzedajemy.pl/mft-sp-element-mocujacy-nie-festool-bosch-makita-nr45533112

mefjuu

  • Gość
Odp: Alternatywa dla wyposażenia stołu Festool
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 10:42:58 am »
Nie wiem czy o to chodzi, ale do dziur w blacie można wykorzystać szybkozaciski (pistoletowe?) -
&feature=youtu.be&t=1061

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Odp: Alternatywa dla wyposażenia stołu Festool
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2017, 12:44:17 pm »
Oba te patenty są dobre, lecz nie będą kawałka ściskały w poziomie. Siła ścisku w poziomie będzie zależała jedynie od tego jak mocno sam rękami docisnę kawałek i później zablokuje.
Zastanawiam się teraz czy rzeczywiście taki ścisk jest aż tak mi potrzebny ;) Na prezentacji w domidrewno wygląda fajnie, ale czy w praktyce będzie użyteczny.

mefjuu

  • Gość
Odp: Alternatywa dla wyposażenia stołu Festool
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2017, 13:08:35 pm »
Moim zdaniem fajnie załatwiają sprawę ścisku na stole w poziomie pieski (tak to się nazywa) w dziurach + zestaw twardych listewek i klinów.