Lipiec 23, 2024, 07:13:27 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - kuba.

Strony: [1]
1
Trasowanie / Kątownik kupić czy wyciąć?
« dnia: Październik 18, 2021, 15:14:37 pm »
Witam, znalazłem wiele wątków na temat kątowników, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Nie mam wyobrażenia na ten temat. Zastanawiam się co jest dokładniejsze czy np. kątownik wycięty w stali nierdzewnej laserem czy też kątownik ślusarki klasy 2 , 1 lub 0?

2
Strugarki / Wyrówniarko-grubościówka Ferax FHM 310 czy jest godna polecenia ?
« dnia: Październik 18, 2021, 12:17:24 pm »
Witam, poszukuje wyrówniarko grubościówki i mam możliwość zakupu takiej jak w tytule z 4 nożami i blatem 1,50m w cenie około 6000zl. Jako że jestem hobbysta nie jestem jeszcze rozeznany w poszczególnych firmach i ich jakości. Więc chcę zasięgnąć rady ,, siedzących w tym'' czy to się opłaca czy lepiej sobie odpuścić i kupić starszy sprzęt w tej cenie? Na co ewentualnie zwrócić uwagę ?

3
Środki sztuczne - inne / Toksyczność żywicy epoksydowej.
« dnia: Kwiecień 13, 2021, 12:23:57 pm »
Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad jakimś projektem z żywicą epoksydową. Zacząłem trochę czytać w google i obudził się we mnie niepokój. Mianowicie natknąłem się na wiele artykułów, wątków na temat jej toksyczności. Oczywiście czytałem o tym, że żywice zawierają certyfikaty (zatem utwardzacz pewnie też) które przypisują bezpieczeństwo użytkowania w pełni utwardzonej żywicy. Chciałbym się dowiedzieć jakie są granice zastosowania żywicy epoksydowej? Widzę mnóstwo stołów wykonanych przy użyciu tego materiału (a jeśli stoły to i żywność )i wiele innych przedmiotów. Np. deska do krojenia, czy nie jest to przekroczenie już jakieś granicy użytkowania? Najbardziej zastanawiają mnie lampki z żywicy. Czy źródło światła które jest umieszczone wewnątrz, nagrzewając się, nie będzie powodowało wytwarzania się oparów? Czy po prostu trzeba zastosować źródło światłą które nie emituje ciepła? A jeśli rzeczywiście bezpieczna po pełnym utwardzeniu czy nie jest tak, że pełny proces utwardzenia w zalecanych warunkach trwa bardzo długo (>miesiąc)?

4
Pilarki / Na co patrzeć i czego oczekiwac
« dnia: Kwiecień 03, 2019, 07:47:58 am »
Witam. Mam zamiar kupić ukośnice w granicach 700zl. Moje pytania są takie. Na co zwracać uwagę przy wyborze ukośnicy w tym przedziale cenowym i co od takiej oczekiwać(jakie parametry np .moc itd.)?

5
Strugi / Wyrównanie powierzchni pod klejonke
« dnia: Marzec 31, 2019, 14:46:07 pm »
Witam. Planuje zrobic klejonke i zastanwiam sie czy strug elektryczny-reczny pomoze mi w przygotowaniu powierzchni pod nią?

6
Środki sztuczne - inne / 1kg żywicy epoksydowej
« dnia: Marzec 20, 2019, 18:52:03 pm »
Witam. Czy ktos wie na jaką ,,objętość" starcza 1kg żywicy epoksydowej?

7
Środki sztuczne - lakiery / Przyciemnienie ,,deski oświetleniowej''.
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 00:09:07 am »
Witam. Znalazłem niedawno deskę, prawdopodobnie dębową. Wyszczotkowałem ją i chcę stworzyć z niej oświetlenie do altany. Stała się ona bardzo jasna i chciałbym sie dowiedziec, czy jeśli ją pomaluję lakierem bezbarwnym jej barwa stanie się ciemniejsza. Czy może zastosować inny ,,preparat'', aby nadać jej ,,charakteru''?
 


Strony: [1]