Lipiec 14, 2024, 16:09:51 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - arekm

Strony: [1]
1
Hyde Park Domidrewno / płyta egger i metalowe nogi - łączenie
« dnia: Grudzień 22, 2021, 13:58:35 pm »
Pytanie laika...

Jaki sposób montażu metalowych nóg (każda osobna, płyty mocowania 100x100x6 z kilkoma otworami) do płyty eggera (H1318, 38mm) jest najlepszy lub zwyczajnie prawidłowy?

Będzie to robiło za stół warsztatowy do lekkich prac.

Mufy w płytę i śruby + podkładki?

Konfirmaty krótkie po prostu, bez podkładek?

Jeszcze inaczej?

Pozdrawiam,

2
Hyde Park Domidrewno / blat pusty w środku i mocowanie do niego
« dnia: Listopad 07, 2021, 00:33:01 am »
Problem następujący.

Blat ikea idasen typu papierowa struktura miodu w środku. Chciałbym od spodu przykręcić listwę zasilającą. Wiąże się to z dość częstym szarpaniem listwy przy wyciąganiu wtyczek itd, a chciałbym mieć to trwale i na lata.

Blat: https://www.btod.com/blog/wp-content/uploads/2019/10/ikea-idasen-surface-01.jpg

Zakładając, że akurat trafię na puste przestrzenie (te z papierem). W ścianach daje się kotwy chemiczne... a jak to wygląda w takich przypadkach w blatach - istnieją jakieś sensowne rozwiązania do wypełnienia wnętrza by np kołek trzymał i było estetycznie?


Alternatywnie mógłbym założyć, że wytrzyma płyta zewnętrzna... wtedy jakieś kołki, podobne do kołków do płyt gk, ale musiały by być na 1-1.5cm głębokości.

Miał ktoś z podobnym problemem do czynienia i ma sprawdzone rozwiązanie?

Pozdrawiam

3
Wasze propozycje / Brak działu typu hyde park
« dnia: Październik 31, 2021, 22:49:34 pm »
Patrzę na działy forum i właściwie nie wiem gdzie umieścić swój post. Mianowicie montaż jakichś rzeczy (np listwa zasilająca)  pod spodem blatu typu plaster miodu (a nie lite drewno). Do żadnego działu mi to nie pasuje.

Wydaje się, że brakuje ogólnego działu z problemami, czegoś w stylu hyde park.

Mógłby powstać?

4
Jest zbiornik wodny poniżej gruntu z nieco pochyłymi ścianami. Chciałbym z czegoś zrobić drabinę do wchodzenia/wychodzenia i teraz kilka dylematów:

- czym zabezpieczać drewno znajdujące się non stop w wodzie niemal w całości? (np gdy to jest basen z chlorowaną wodą ale może być też z "rzeczną")

- czy w ogóle jest sens to robić? Jeśli np taka drabinka wytrzyma 5-10 lat bez zabezpieczania to zabezpieczanie staje się opcjonalne

- jakieś rodzaje drewna preferowane do takiego celu?

5

Regał z sosny (w google Maxi-6M). Będzie służył w spiżarni. Czym najlepiej go zabezpieczyć by dużo i dobrze służył? Będzie oczywiście kontakt z żywnością.

Zaolejować olejem lnianym do drewna (mam flexol) i to wszystko?

6
Przedstaw się na Domidrewno / Witam.
« dnia: Maj 08, 2014, 20:09:18 pm »
Nie ma co pisać. Na drewnie się nie wyznaje ale czasami wiedzy poszukuję.

Na forum od samego początku (bodaj chwilę po otwarciu) ale głównie w trybie sporadycznie czytającego.

Biurokracji zadośćuczyniono ;)

7
Kleje i klejenie / wyrwane wkręty z płyty
« dnia: Maj 08, 2014, 18:34:54 pm »
Witam.

Jest sobie klapa od wc z castoramy (sic!) zrobiona z jakiejś płyty. Zawiasy do płyty przykręcone krótkimi wkrętami. Oczywiście po paru machnięciach dziadostwo się wyrwało, wysypało się nieco pyłu brązowego (coś kiepska ta płyta) z otworów.

Pytanie jest czym to teraz zrobić. Jakiś klej czy inny specyfik. Coś na zasadzie zalania powstałych otworów specyfikiem (który wniknie w płytę i dobrze tym samym złapie) i potem wkręcenia wkrętów w specyfik (albo przed albo po zaschnięciu).

W cegłach to np. kotwy chemiczne. W takich płytach - pojęcia nie mam, co począć?

Strony: [1]