Lipiec 14, 2024, 15:46:08 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bart_K

Strony: [1]
1
Strugarki / Odp: Scheppach HMS 1080 vs HMS 1070 vs Gude GADH 254
« dnia: Luty 25, 2020, 12:46:34 pm »
To są takie same fizycznie maszyny tylko pod różnymi nazwami. Tak jest ze wszystkimi sprzętami z Chin. Polscy dystrybutorzy zamawiają maszyny można powiedzieć identyczne pod względem budowy i mają do wyboru tylko różniące je detale takie jak kolor, szczegóły wykończenia czy logo. Ot cała tajemnica.
1080 różni się od 1070 jakimiś pierdołami, moim zdaniem niewartymi uwagi. Więc bierz co tańsze.

2
Strugarki / Odp: Scheppach HMS1080 prędkość posuwu
« dnia: Luty 25, 2020, 12:38:11 pm »
Może element jest po prostu za gruby i maszyna go nie wciąga?
Zadana grubość nie powinna być cieńsza niż max 2 mm od dotychczasowej grubości elementu. Do końcowej grubości nierzadko trzeba dochodzić etapami.
Daj znać jak jest

3
Strugi / Odp: Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?
« dnia: Grudzień 05, 2019, 12:08:10 pm »
Czy spustnik, powiedzmy 56cm długości, 6cm szerokości nada się do wyrównywania kantówek 5-8cm? Jestem przed zakupem, i zastanawiam się czy lepsza będzie wyrówniarka za 1500zł, czy jednak przeznaczyć te pieniądze na zestaw hebli. Wszystkie filmiki i porady odnośnie wyrównywania spustnikiem, dotyczą desek 15cm i szerszych, stąd moje obawy czy się nada, a zależy mi na równej powierzchni pod klejonki.
Panie, wszystko się da. Kiedyś nie można było inaczej, a zobacz jakie cuda powstały. Tylko to wymaga czasu. Ale jak masz go dużo, nie widzę przeszkód. Sam stoję przed tym wyzwaniem, bo chcę zrobić konstrukcję stołu z kantówek, a wiadomo jakie sprzedają kantówki w marketach. Jak zależy Ci na zrobieniu klejonki, to nie wiem czy znasz ten sposób, że sąsiednie powierzchnie klejone równa się razem po czym do sklejenia składa jak książkę.

4
Hyde Park Domidrewno / Odp: jak zrobic pojemniki na kiszonki
« dnia: Grudzień 05, 2019, 11:55:46 am »
Jak uszczelniać styk powierzchni drewnianych:

5
Tylko wiem, że jak się szybko nie okoruje, to może szybko pojawić się robactwo.

6
Przedstaw się na Domidrewno / Dzień dobry :-)
« dnia: Wrzesień 03, 2019, 12:03:20 pm »
Witam wszystkich. Mam na imię Bartek, mieszkam w okolicach Wrocławia z kochającą żoną i dwoma wspaniałymi synkami. Jestem po Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Z zawodu jestem  rzecznikiem patentowym.
Od zawsze zajmowałem się modelarstwem, w tym zdalnie sterowanymi latadłami, a teraz ciągnie mnie do większych, bardziej użytecznych projektów w drewnie.
Szczególnie kręci mnie dłubanie narzędziami ręcznymi. Śledzę szczególnie kanał P. Sellersa.
Kto wie, może kiedyś ta pasja przerodzi się w zarobek?
Cieszę się, że dołączyłem do Waszego grona i jestem przekonany, że wiele się tu nauczę.
Pozdrawiam :-)

Strony: [1]