Marzec 29, 2024, 07:11:44 am

Autor Wątek: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft  (Przeczytany 32979 razy)

Dentarg

  • Gość
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:26:50 am »
Sylwek, ten przyrząd który linkowałeś to stara wersja tego, który pokazał mily86.
Mam go i nie polecam. Nowa wersja (ta z fotki milego) jest lepsza. Ten z zestawu, który pokazałeś, ma więcej wad niż zalet. Ogólnie się sprawdza, ale nie działa tak jak na filmikach na YT. Ten nowszy jest stabilniejszy i ma lepiej działające blokowanie, więc jak już kupować to ten nowy.
Zestaw jest o tyle dobry, że są wiertła z ogranicznikami głębokości wiercenia. Akurat wiertła z zestawu są dobre (ostre i nie tępią się po wywierceniu 5 otworów).

Można kupić zestaw z nową wersją przyrządu, ale w PL nie znalazłem (wszędzie stary).

Offline agoliat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:50:12 am »
problem w tym ze przy plytach 18 mm powstaje przesunięcie przy łączeniu płyt jak już wcześniej wspomniałem, które ponoć da się obejsc, tylko jak?

Wydaje mi się że koledze chodzi o to że nawiert pod kołek nie wypada dokładnie w środkowej linii brzegu płyty i tak faktycznie jest dla przyrządów Wolfcrafta ponieważ oni maja zrobioną podziałkę dla płyt o grubości chyba 16 a później 19 czy 20 czy może 21.

Ale tak praktycznie to ta osiowość nie ma znaczenia i jeśli będziesz trzymał takie samo przesunięcie na obu łączonych płytach to płyty się zlicują ze sobą dość dokładnie. Więc jeśli ustawisz 16 lub 19 dla płyty 18mm to i tak będzie OK

Jedynie ten przyrząd ma "samo-centrowanie" dla dowolnej grubości płyty


ale z racji tego że jedną ręką trzymasz ten przyrząd a drugą wiertarkę to nie zawsze wychodzi równo. Idea tego jest super ale bez ścisków to słabo.

Ja nabyłem taką listwę do kołkowania


Ma ona więcej zastosowań ale używa się jej ze ściskami i dzięki temu jest dużo większa precyzja.
Jedna uwaga, ona także nie ma dedykowanego ustawienia dla 18mm ale to nie przeszkadza.

Offline pasterz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2017, 12:17:18 pm »
Dokładnie, to mi chodzi o to narzedzie: http://www.wolfcraft.pl/pl/produkty/p/przyrzady_do_polaczen_kolkowych/1_uniwersalny_przyrzad_do_polaczen_kolkowych/s/p/index.html

Instrukcja przewiduje płyty od 13 do bodajże 30 mm, prowadnice są na stałe na wiertło 6, 8 i 10 mm. Ze względu na to, że nie da się ustawiać szerokości płyty, tak jak wspomniałeś, kołki nie są centralnie i powstaje przesunięcie. Nie da się trzymać przesunięcia jednakowo niestety.

W internetach są ludzie, którzy się chwalą, że da się obejść ten problem, niestety nie tłumaczą jak.

Krzysztof Strużyna na grupie Dom i drewno na Facebooku poradził mi, żebym użył prowadnicy 10 mm z tulejka redukujaca do 8 mm, co powinno wycentrowac otwór - kupiłem na allegro tulejki wczoraj i czekam na nie, a przy okazji szukam jakiegoś innego rozwiązania, bądź potwierdzenia tego rozwiązania. Na całe nieszczęście czas, a raczej Żona mnie goni bo narazie z Jej salonu zrobiłem magazyn

Ja osobiście zastanawiam się nad, i tu pojawia się problem, bo nie mam przyrządu, który mógłby dokładnie zmierzyć jakie przesunięcie się pojawia, kawałkiem płyty liczmy, że przesunięcie to jakiś 1 mm, czyli takiej płyty, która umieszczę między urządzeniem a płyta, dzięki czemu powstanie przesunięcie na drugiej płycie.

Dlatego też powielam pytanie: czy jest ktoś na tym forum, kto ma to urządzenie i rozwiązał problem z przesunięciem?

m_kola

  • Gość
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2017, 12:54:55 pm »
kto ma to urządzenie i rozwiązał problem z przesunięciem?
Przyznam, że nie rozumiem problemu przesunięcia. Przecież jeśli to samo przesunięcie będziesz miał na obu łączonych elementach to będą do siebie pasowały. Jedyny jaki "problem" widzę, to taki, że musisz pilnować stron przy kołkowaniu ale.. tak zupełnie na oślep to chyba i tak się nie da :)

Offline agoliat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2017, 12:59:46 pm »
Chyba czegoś tutaj nie rozumiem

Na tym zdjęciu widać że otwory nie są w linii środkowej


i tak jak pisałem, nie muszą być. Jeśli odpowiednio zestawisz ze sobą formatki i będzie zachowany dokładnie taki sam dystans nawiertów od brzegów to brzegi się zlicują.
Ten przyrząd do tego służy i tak został zaprojektowany, inaczej nie miał by racji bytu.

Chyba że Tobie zależy na tej osiowości z innego powodu.

Tulejki to rozwiązanie doraźne.
Formatki twoje mogły np złapać wilgoć i z ich 18mm zrobi się np 19mm i po tulejkach :)

Offline pasterz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2017, 14:15:39 pm »
No właśnie, w urządzeń e wkłada się dwie płyty i w tym samym momencie robi się parę dziur.

W zależności od grubości płyty wybieramy dany otwór (zgodnie z instrukcją). Niestety otwory nie robione są centralnie i tworzy się przesunięcie.

Naprawdę nie wiem jak dopasować prawidłowo otwory, żeby go nie było. Mogę spróbować przełożyć płytę o drugą stronę, nie wiem.

Tylejki chce wkładać w otwór 10, żeby tedukowal go do 8 w urządzeniu i ponoć to rozwiąże problem Ale czy tak się stanie, Noe wiem.

Offline agoliat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2017, 14:39:39 pm »
Mogę spróbować przełożyć płytę o drugą
To może być clou problemu

m_kola

  • Gość
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2017, 14:42:34 pm »
Niestety otwory nie robione są centralnie i tworzy się przesunięcie.
Ale się uparłeś! Zobacz, nawet na tym Twoim zdjęciu powyżej widać już wywiercone otwory na lewo od przymiaru. w desce dolnej widać, że otwór nie jest na środku tylko bliżej górnej krawędzi natomiast deska górna, ma otwór bliżej dolnej krawędzi (widać to wyraźnie na tym szablonie na pierwszych otworach z prawej strony). I teraz jak weźmiesz górną deskę i obrócisz ją wzdłuż (tak byś miał je otworami do siebie) to te otwory się zejdą. Pomimo przesunięcia.
Nikt nie mówi, że otwory wybierasz w oparciu o grubość deski po to by były centralnie tylko po to by nie były zbyt blisko brzegu co może osłabić materiał.
Albo ja taki głupi jestem i nadal nie rozumiem problemu :/

Offline pasterz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2017, 17:49:08 pm »
Otwory w zależności od grubości, tak pisze w instrukcji. Trochę przykro, żeby przekładać płytę, bo produkt tak został skonstruowany, żeby ustawić równo końcówki i w tym samym czasie moc wywiercic dwie dziury w swych płytach, żeby były równo :( a jak będę przekładam, to strasznie skomplikuje to pracę.

Jeżeli nie ma nikogo kto tego używał, to nic, poczekam na tulejki i wypróbuję ten sposób, a jak to nie zadziała będę musiał kombinować dalej aż mi się uda, i opiszę wszystko dokładnie krok po kroku, żeby wszyscy zrozumieli jak ten przyzad działa

Offline audiostaszek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2017, 18:10:17 pm »
Mam opisany przyrząd Wolfcrafta i chętnie sprzedam.
W czwartek mogę zrobić zdjęcia i podesłać.

Offline pasterz

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2017, 19:52:16 pm »
Mam opisany przyrząd Wolfcrafta i chętnie sprzedam.
W czwartek mogę zrobić zdjęcia i podesłać.
A dlaczego sprzedajesz? Problem z przesunięciem?

Offline audiostaszek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:05:27 pm »
Nie, przesiadłem się na domino

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:31:08 pm »
Pasterzu. Otwory nie są ilealnie w połowie ale to nie ma znaczenia. Schodzą się idealnie jak kola napisał.
Jakim cudem robi Ci się przesunięcie ??

Ps. A płytu nie odwracasz względem długości tylko w osi zawiasu jakby.
 Grubość wybierasz nie po to bu centralnie nawiercać tylko by połączenie było możliwie najmocniejsze. Na tej samej grubości płytu możesz wybrać którąkolwiek z opcji i płyty się zejdą. Jedynie "nośność" połączenia będzie słabsza jak za bardzo skrajny otwów wybierzesz.
Ja pracuję lamelownicą. Myślisz, że idealnie w połowie ją ustawiam ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 20:42:42 pm wysłana przez SpecPiotr »
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

przemek77

  • Gość
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:49:14 pm »
Myślisz, że idealnie w połowie ją ustawiam


Nawet Mi to przez myśl nie przeszło ( pocisk ;))

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Prosty przyrząd do połączeń kołkowych Wolfcraft
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:04:32 pm »
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.