Maj 13, 2024, 07:44:53 am

Autor Wątek: Vidaron V01 - dylemat  (Przeczytany 2810 razy)

Offline wertus23

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Vidaron V01 - dylemat
« dnia: Marzec 19, 2017, 19:16:02 pm »
Mam dylemat.
Buduję domek dla dzieci. Na pomalowanie wybór padł na Vidaron. Będą tam różne kolory zastosowane ale moje pytanie:czy dajecie jako pierwszą warstwę impregnat bezbarwny V01?
Według instrukcji producenta: jedna warstwa V01 (ochronny)  i min 2 warstwy koloru (ochronny-powłokotwórczy).
Czy może wystarczy sam ochronno-powłokotwórczy? Czy kładzenie warstwy V01 coś daje i przynosi korzyści, czy może jest zbędnym wydatkiem? Pytałem się w sklepie z farbami i dostałem odpowiedź, że można pominąć. Jak Wy robicie?

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2017, 19:21:52 pm »
Pomijając go pominiesz również ochronę przed grzybem i szkodnikami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2017, 19:24:45 pm wysłana przez stachmiesz »

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2017, 19:24:52 pm »
Rozumiem, że domek będzie stał na zewnątrz?

Ja co prawda nie używam Vidaronu ale w większości tego typu farb - należy stosować warstwę impregnatu (bezbarwny) - to on odpowiada za ochronę właściwą.

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2017, 19:41:16 pm »
Zawsze używam impregnatu konstrukcyjnego na ierwsze malowanie - dopiero później kolor

kozio

  • Gość
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2017, 19:49:11 pm »
Sąsiad latem zrobił sobie piękny płot ze sztachet ale nie chciał słuchać o penetrującym. Teraz jeszcze przed wiosną już pojawił się grzyb... masakra.

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2017, 20:23:50 pm »
tego nie oszukasz ...
jeszcze gdzieś pod dachem może ujdzie...ale nie na zewnątrz...

Offline wertus23

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2017, 20:39:15 pm »
OK.Rozumiem. Dam gruntujący.
Dodatkowo zapytam: jaka jest różnica między tym V01 a tym rozrabianym z wodą 1:9? Czy to jest to samo? Czy na ten konstrukcyjny 1:9 można kłaść kolor?
Deski na podłogę zagruntowałem tym rozrabianym z wodą (kolor brąz) w stosunku 1:6. Pomyślałem, że lepiej skoncentrowany będzie ok. Czy może to zbytnia rozrzutność?

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2017, 20:40:32 pm »
ja tak zawsze robię - jak na razie się sprawdza  :)

Offline skoop

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2017, 16:22:32 pm »
Abstrahując od kolejności i konieczności użycia więcej niż jednego środka - ten Vidaron V01 to bardzo dobry produkt i podjąłeś dobrą decyzję wybierając właśnie go. Dobry stosunek ceny do jakości.

Offline Maciach

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2017, 22:48:24 pm »
Mam bardzo dobrego doświadczonego fachowca w jednym ze sklepów na L - eksperta z działu farb. Twierdzi on, że jakiekolwiek sześcioletnie warunki ochrony - reklamowane przez producenta Vidaronu - dotyczą wyłącznie impregnatu bezbarwnego. Ja osobiście używam w zasadzie tylko Vidaronów - trochę eksperymentuję z kolorami itp i powiem jedno - ławka umalowana wyłącznie sosna złocistą (dwie warstwy) trzymana pod balkonem (nie na deszczu) od 3 lat kwalifikuje się do poważnej renowacji o ile nie wymiany elementów siedziska. Donice umalowane impregnatem bezbarwnym + kolor + lakier - stoją od kilku lat zalewane wodą, w słońcu itp - chowane pod zadaszenie na okres zimowy - są niemal nienaruszone.

Dentarg

  • Gość
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2017, 08:59:08 am »
Ten penetrujący vidaron jest dobry. Powłokotwórczy też nie jest zły, ale trudno mi jeszcze oceniać, bo dopiero sezon stoi w deszczu i słońcu. I tak jak zaleca producent - najpierw v01 a potem kolor.

Offline skoop

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Vidaron V01 - dylemat
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2017, 22:35:52 pm »
Ja akurat na ich produktach nie zawiodłem się jeszcze ani razu, ale to oczywiście tylko ja. Można bezpiecznie kupować, bez obaw o wyrzucenie pieniędzy w błoto.