Marzec 28, 2024, 10:08:56 am

Autor Wątek: Problem z włączeniwm komputera  (Przeczytany 7351 razy)

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Problem z włączeniwm komputera
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2021, 01:16:18 am »
Witam po krótkiej przerwie
Niestety nie da się zaktualizować biosu. Plik ze strony producenta nie jest kompatybilny z Windows 10 64bit choć napisane jest że powinien być.
Rozważam wymianę płyty głównej na nowszą.
Teraz tylko mam zagwozdkę czy kupić płytę do i7 3770 @3.4Ghz czy nowszą już do Ryzena 9, oczywiście procesor kupię.
skłaniam się ku Ryzenowi.
Tylko jaką płytę wybrać?
Jest tego tyle na rynku.
Nie chcę się bawić w chłodzenie wodne.
żadnych ledów bajeranckich.
Nie gram w gierki.
Głównie grafika (fotografia), ,obróbka filmów, solidworks i Autocad.
Pomożecie?

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Problem z włączeniwm komputera
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2021, 09:36:11 am »
uruchamiałeś instalację biosu z kompatybilnością wsteczną ustawioną np na windows 7 64bit?
Trzeba byłoby i tak przejść przez dalsze kroki może odinstalowanie wszystkich sterowników graficznych i ich ponowna instalacja by pomogła.

Co do zakupów komputerów polecam patrzeć na stronę:
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-marzec-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach
to są komputery typowo do gier, jednak są wydajne i do grafiki itp będą się nadawać, jedynie trzeba brać pod uwagę inny typ kart graficznych.
Ja zawsze dobieram najlepszą dostępną płytę z tego zestawienia i do niej już lecę z procesorem i innymi bajerami.

Co do  wojny Intel vs Ryzen przy tych cenach lepiej iść w Ryzena choć sam jestem przyzwyczajony do Intela.

Więc zaczynając od samej płyty głównej najlepiej wybrać płytę B550.
PurePC poleca Gigabyte B550 AORUS ELITE V2 jednak ja straciłem zaufanie do Gigabyte i wybrałbym albo
Płyta główna MSI MAG B550M MORTAR lub ASUS ROG STRIX B550-A GAMING
Jednak jak masz większy budżet to brałbym najwyższą półkę
ASRock B550 Taichi lub MSI MEG B550 UNIFY-X
i płyta jest głównym elementem komputera, jak będziesz miał dobrą płytę to później resztę elementów można łatwo dobrać, a w przypadku AMD, które obiecuje wsteczną kompatybilność do procesorów to za 3 lata jak pojawi się nowy Ryzen to będzie pasować do Twojej płyty i będziesz mógł ewentualnie wymienić procek na nowszy, a płytę mieć tą samą.

podaj mniej więcej jaki budżet chcesz na to przeznaczyć to mogę postarać się dopasować Ci komputer.
Co do Twojego aktualnego komputera myślę, że dałoby się go zrobić jednak bym potrzebował fizycznie się nim zająć i w najgorszym przypadku trzeba byłoby przeinstalować system.

Offline MarkoP1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Problem z włączeniwm komputera
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2021, 19:02:20 pm »
Spróbuj jeszcze odłączyć wszystkie czytniki DVD, dyski twarde, USB itp. Podłącz jedynie dysk twardy na którym jest windows.
Ja kiedyś też miałem jaja z komputerem do momentu aż odłączyłem jeden z dysków.

Offline PawełZ

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Problem z włączeniwm komputera
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2021, 14:03:05 pm »
Witam po krótkiej przerwie
Niestety nie da się zaktualizować biosu. Plik ze strony producenta nie jest kompatybilny z Windows 10 64bit choć napisane jest że powinien być.
Rozważam wymianę płyty głównej na nowszą.
Teraz tylko mam zagwozdkę czy kupić płytę do i7 3770 @3.4Ghz czy nowszą już do Ryzena 9, oczywiście procesor kupię.
skłaniam się ku Ryzenowi.
Tylko jaką płytę wybrać?
Jest tego tyle na rynku.
Nie chcę się bawić w chłodzenie wodne.
żadnych ledów bajeranckich.
Nie gram w gierki.
Głównie grafika (fotografia), ,obróbka filmów, solidworks i Autocad.
Pomożecie?

Nie wiem jaki masz budżet, ale jeśli faktycznie nie grasz, nie potrzebujesz odpustowych światełek ani dużej mocy, to wybierz płytę główną, która ma zintegrowaną kartę graficzną (no, chyba że masz obecnie kartę, którą chcesz przełożyć, wtedy wybierz płyte bez karty).

Za dobre płyty uznaje się: Asus, Gigabyte
Za mniej wypasione: Asrock, MSI

Ja miałem każdą z w/w firm i póki grałem w gry, to faktycznie Gigabyte, Asus były świetne, bo ładnie się dało je kręcić (pamięc, procesor, specjalny soft do tego) no i miały lepsze osiągi w testach.

Teraz jednak mam w domu MSI na kompie, który jest takim domowym serwerem multimedialnym dostepnym po wifi, a do tego też telewizorem, na którym czyta się net, gra w proste gry i zero problemów z MSI.

Jesli robisz foto/obróbka filmów/autocady, to zainwestuj raczej w pamięć RAM (więcej i szybszą) i szybszy dysk SSD - bardziej to odczujesz niż zmianę na topowy procesor.