Marzec 29, 2024, 10:07:55 am

Autor Wątek: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)  (Przeczytany 5289 razy)

Offline /dev/null

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« dnia: Lipiec 13, 2021, 07:38:18 am »
Witam,

Przymierzam się do zakupu wyrzynarki metabo akumulatorowej (posiadam już akumulatory do tego zestawu), ale w sprzedaży są dwa ich rodzaje a jednym z nich nie miałem okazji nigdy pracować.

STA z niskim chwytem: https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/urzadzenia-akumulatorowe/wyrzynarki-akumulatorowe/sta-18-ltx-100-601002890-wyrzynarka-akumulatorowa.html
STAB ze standardowym chwytem: https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/urzadzenia-akumulatorowe/wyrzynarki-akumulatorowe/stab-18-ltx-100-601003890-wyrzynarka-akumulatorowa.html

Wcześniej korzystałem z wyrzynarek ze standardowym chwytem i zastanawiam się czy warto brać tą z niskim chwytem. Z jednej strony wygląda na bardziej poręczną, ale z drugiej nie wiem czy nie będzie przez to mniej precyzyjna.
Czy ktoś zna praktyczne różnice pomiędzy użytkowaniem jednego a drugiego typu?

Wyrzynarki potrzebuję głównie do prac przy domu, docinania sklejki, płyty meblowej lub cieńszych desek.

Offline Snikki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2021, 10:37:39 am »
Ja od zawsze używam z uchwytem żelazkowym, wygoda, precyzja.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1764
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:59:25 pm »
Ja od zawsze używam z uchwytem żelazkowym, wygoda, precyzja.

A miałeś okazję używać z niskim chwytem?

Offline Snikki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2021, 21:45:20 pm »
Oczywiście w robocie mamy takie i takie, ale żelazkiem można wszędzie dociąć, nawet na wyciągniętej ręce. Po drugie to mam przykurcz palca w dłoni i źle mi trzymać taką nieforemną rurę.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1764
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2021, 21:54:52 pm »
Ja mam dwa rodzaje i mi osobiscie lepiej pracuje sie tą niską, wydaje mi sie ze mam lepszą kontrolę, jest zgrabniejsza a kiedy ciecie wymaga wiekszej precyzji moge sobie pomóc druga ręką. Kupno niskiej był swietnym wyborem w moim przypadku. Żelazkowa zapewne bardziej się sprawdzi w docinaniu różnych mniej wygodnych miejsc,wysoko nad glową lub przycinaniu choćby gałezi siedzac na drzewie.Przydatna kiedy lapię w jedną rękę i tnę. Kiedy pracuje w warsztacie mi bardziej pasuje niska.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 22:02:44 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1764
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2023, 21:15:18 pm »
Popracowałem chwilę Makitą z rączką. Wycinanie dość precyzyjne i powiem szczerze że zostawiłem festoola i pracuję Makitą,której narzędzi raczej unikam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2023, 21:23:03 pm wysłana przez mario78 »