Kwiecień 18, 2024, 12:08:38 pm

Autor Wątek: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800  (Przeczytany 31831 razy)

Offline Wanderley

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2016, 21:13:47 pm »
Ja jestem zadowolony. Jeszcze wiele nie ciąłem, ale jak dla mnie dużo lepsza od metabo ts 254, które dla mnie jest "XXXXXX" z krzywym blatem. A tutaj piła za 900zł (1/3 ceny metabo), która ma prosty blat. Firma Ryobi jest mało znana w Polsce, bardziej popularna w USA i okolicach.


RYOBI RTS1800-G - kilka uwag

- Piła nie ma miękkiego startu, trzeba było wymienić bezpiecznik na C16.
- Przykładnica krzywo się składała po zaciśnięciu (cięcie wzdłużne, ale ta od kątowego też wymaga taśmy w celu niwelacji luzu - podobnie było w metabo ts 254), poprawiłem to taśmą klejącą, którą przykleiłem w odpowiedni sposób przy "zaciskaniu".
- standardowo tarcza ładnie tnie, jakość dużo lepsza od tej standardowej z metabo kgs 254 m
- nie wiem jak z awaryjnością, może działać 10 lat, a może się posypać za 6 miechów. Wszystko wyjdzie w praniu. Kupowałem ostatnią w LM i na tamtą chwilę  nie mieli żadnej reklamacji, ale to nowy towar, więc mało wymierne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2016, 21:21:18 pm wysłana przez Wanderley »

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2016, 06:22:36 am »
A oto moja krótka prezentacja.

kozio

  • Gość
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2016, 09:09:47 am »
No to źle rozpoczęta przygoda z firmą Ryobi...

Offline pawel49

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2016, 17:21:54 pm »
W Jula aktualnie promocja na ten sprzęt, 999 zł zamiast 1399 zł.

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2016, 22:39:21 pm »
Tam gdzie kupiłem 895 zł
Wymieniłem na nowe. Podnoszenie działa. Kiedyś zrobię film.

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 13, 2016, 08:14:43 am »
Wczoraj stałem się posiadaczem mojej pierwszej "poważnej" pilarki, tytułowej Ryobi RTS 1800 EF-G. Wyszła mnie 1249zł. Wersja ze składanym podwoziem i rozsuwanym blatem.
Na razie poskładałem wszystko wstępnie i uruchomiłem. Pierwsze testy popołudniu. Co zauważyłem jak do tej pory:
-ku mojemu zaskoczeniu dodano opcję softstart, i działa. Piła rozpędza się delikatnie i z przyjemnym dźwiękiem.
-blaty wyglądają na równe, po wstępnych oględzinach.
-przykładnica łapie precyzyjnie, przy odrobinie wprawy, ale potwierdzę to jeszcze po testach.
-kieł jest w linii tarczy, ale trzeba go wyczuć, żeby prawidłowo się blokował.
-maszyna wykonana bardzo starannie, posiada metalowy insert.
-po wstępnych pomiarach wygląda na to, że ostrze trzyma kąty.
-niestety jest mały luz na tarczy, chyba na osi silnika i nie wiem co z tym fantem zrobić (jak są jakieś pomysły to proszę o podpowiedź).

Jak przetestuję to napiszę coś więcej.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 13, 2016, 09:45:42 am »
A tam jest jakieś małe wrzeciono i pasek czy bezpośrednio piła na wałek silnika - tak jak w pilarkach ręcznych? Nie mogę znaleźć żadnego schematu z częściami, ale jeśli na silniku to z reguły to wrzeciono jest podparte na jednym łożysku - i w takim wypadku niestety zawsze luz będzie: 1. luz samego łożyska 2. zębatki muszą mieś luz minimalny żeby się dopasować. Ewentualnie http://www.toolpartscanada.com/bosch-cs5-7-1-4-left-blade-circular-saw-parts.html  łożysko: 52 Deep-Groove Ball Bearing + tuleja mosiężna 27 Sintered-Metal Bushing

Ale są też te małe pilarki z osobnym wrzecionem i napęd jest na krótki pasek - to jest lepsze, bo wrzeciono podparte na 2 łożyskach + nie ukręcisz zębatki na wirniku przy ciężkiej robocie. Ja tak załatwiłem pilarkę einhell żółtą - poszła zębatka na wirniku i cała piła to kosza bo nie opłaca się robić.

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 13, 2016, 10:34:02 am »
Wydaje mi się, że jest tam jakaś przekładnia, element 22. W wykazie części nazywa się GearBox. Załączam schemat.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 10:36:45 am wysłana przez raven »

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 13, 2016, 11:06:47 am »
Czyli jak w tym Boschu - łożysko od zewnątrz i tuleja od wewnątrz. A zadzwoń do serwisu i zapytaj co oni na to i zapytaj o dokładny symbol łożyska. Bo jakość łożysk chińskich a markowych to przepaść. Zamawiałem na allegro najtańsze łożyska do jakieś dupereli i w rękach było czuć że pierścienie się bujają :)

To samo mam w pilarce Vander zamocowanej pod stołem - nawet wysłałem na serwis i wymienili łożysko i deko pomogło - luz się zmniejszył, ale pozostał. Upierdliwe jak chcesz od czoła skrócić deskę o "1-2" milimetry - tarcza zamiast ciąć to ucieka - trzeba docinać tak, żeby tarcza brała całą szerokością zęba niestety.

Edycja.
Tak jest. To jest identyczna budowa jak w pilarkach. Czyli na wirniku mała zębatka skośna (duże obroty) i odbiorcza większa (mniejsze obroty). Jak jest bubel to łatwo urobić zęby na wirniku na tej mniejszej zębatce i wtedy cały wirnik do wymiany. Jest tam jakiś termik, że jak piła ma ciężko to się zatrzyma? Radzę stosować dobrej jakości i ostre piły. Ja tego einhella załatwiłem cięciem dębiny 50 mm wzdłuż chińską tarczą z zestawu einhella. Później kupiłem Globusa 12z i 24z i do ciecia wzdłużnego Vanderem i piła 12z ciąłem tą dębinę bez problemu, czuć było gigantyczną różnicę.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 11:11:13 am wysłana przez przemoprzem »

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 13, 2016, 11:12:57 am »
Pytałem kilku osób, w tym Speca, i tarcza się u nich nie buja. Zadzwonię do serwisu w wolnej chwili, na razie złożyłem reklamację przez sklep.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2016, 13:46:05 pm »
Dzwoniłeś do serwisu? Bo jestem ciekaw ich opinii.

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2016, 14:01:40 pm »
Dzwoniłem, odebrała pani (nie lubię rozmawiać z kobietami o narzędziach  ;)) i powiedziała, że jeżeli uważam, że coś jest nie tak, to mam wypełnić zgłoszenie, wyślą kuriera po odbiór, i ich serwisanci rzucą okiem. Miałem wrażenie, że doskonale zna temat, ponieważ od razu na wstępie powiedziała, żeby mieć na uwadze, że nie jest to sprzęt dla profesjonalistów. Na razie sobie wszystko wyreguluję, pobawię się nią i będę myślał, czy warto reklamować.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2016, 14:06:17 pm »
Ja bym się nie bawił w regulację tylko wysyłał. Żeby nie było że później będzie argument - dobiłeś materiałem w tarczę czy coś. A jeśli chodzi o argument tej Pani - to samo usłyszałem jak reklamowałem tarcze Globusa do pilarki tarczowej - jest to tarcza do elektronarzędzia i one mają większą tolerancję na bicie niż tarcze do pilarek stacjonarnych :) Ale jedną z tarcz mi wyprostowali, a druga która wg nich się mieściła to mi gratis naostrzyli :)

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2016, 14:11:10 pm »
Upewniłem się, i pani powiedziała, że absolutnie nie może być to dla nich żaden argument, że używałem pilarki. Twierdzi, że ich serwisant po wyglądzie sprzętu i elementów od razu widzi, czy maszyna była użytkowana zgodnie ze sztuką. Sama instrukcja mówi, że najpierw należy przeprowadzić regulację zgodnie z instrukcją. Tak też zrobię.

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Pilarka stołowa RYOBI RTS1800
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2016, 11:16:21 am »
DLA POTOMNYCH

USTAWIANIE PRZYKŁADNICY W PIŁACH RYOBI
https://youtu.be/k6z8mppMLU4?t=3m34s