Kwiecień 28, 2024, 07:40:00 am

Autor Wątek: kompresor geko czy pansam?  (Przeczytany 9122 razy)

Offline Wanderley

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
kompresor geko czy pansam?
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 06:24:46 am »
Zastanawiam się nad zakupem:

1)Kompresor Geko
Pojemność zbiornika: 50L
Moc: 2,5KM
Wydajność: 220 L/min
Max. ciśnienie robocze: 8 Bar
Napięcie znamionowe: 230V, 50Hz
Waga: 26 kg
Certyfikat CE

2) Kompresor Pansam
pojemność zbiornika - 50 l
wydajność - 200 l/min
max. ciśnienie pracy - 8bar
moc silnika - 1500W
prędkość obr. - 2850/min
ilość cylindrów - 1
zasilanie - 230V
waga - 35kg

Który z tych modeli będzie lepszy i trwalszy?

Kompresor będzie używany głownie do gwoździarki/zszywarki, ale w przyszłości chciałbym malować impregnatem do drewna. Tutaj też możecie doradzić - PANSAM A533152 czy 4PRO2w1, głownie zszywki 30 - 35mm i gwoździe 45mm.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2016, 06:28:03 am wysłana przez Wanderley »

Offline Wanderley

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2016, 12:52:05 pm »
A może ktoś coś napisze o

Kupczyk ZVA 50
lub
MAKTEK SKY 50V

Któryś z tych 2 jest "lepszy", a może to te same chinczyki?

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil

Offline Wanderley

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 14:16:45 pm »
Dzięki za info, cena dobra, ale wydajność chyba za słaba do malowania ~100litrów/minuta

Marcin M

  • Gość
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2016, 23:25:37 pm »
MAKTEK SKY 50V - jest kilka opinii na forach, test na pewnym portalu lakierniczym



Kupczyk ZVA 50 - podobnie, z tym że Maktek ma mimo wszystko lepsze opinie

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=7518
Przeczytaj zwłaszcza ostatni post.

Na pewno do malowania będzie lepszy dwutłokowy, około 250l/min to całkiem sporo. Cena to około 800zl. Za 1100 w Leroy można kupić dwutłokowy Stanley. W jednotłokowy bym się nie pchał, szkoda kasy, lepiej dołożyć jeśli możesz.

m_kola

  • Gość
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2016, 08:02:13 am »
Ja wprawdzie mam Maktek SKY 50 i pistoletem malowałem sporo (jakieś 200 desek po 2mb, stoły, huśtawki itp) i dawało radę bez większego problemu jednak na chwilę obecną wybrałbym coś większego, dwutłokowego bo np przy szlifierce albo wiertarce to momentalnie brakuje mu tchu.

Offline Wanderley

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2016, 15:48:02 pm »
Kompresor MAKTEK SKY 50V już jest.  Czy normalnym jest, że śrubunku, który przykręca się do kompresora i do niego wchodzi wąż, ucieka powietrze? Uszczelniłem to taśmą izolacyjną i już jest dobrze. Kolejną kwestią jest nalepka, która zamiast MAKTEK SKY 50V mówi Cormak SKY 50V, ale na tabliczce znamionowej jest maktek i data produkcji 2016.

arecki1338

  • Gość
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2016, 18:02:04 pm »
srubunek to rozumiem ze chodzi ci o szybkozlaczke, nie, nie jest normalne ze ucieka. Tasma izolacyjna jako uszczelnienie, to tez kiepski pomysl.nazwami sie nie przejmuj, cormak, maktek to dokladnbie to samo.

Marcin M

  • Gość
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2016, 20:03:06 pm »
Ponoć lubi coś uciekać jak przychodzą te kompresory, często wracają z powrotem z powodu nieszczelności zbiornika. Albo na szybkozłączce właśnie. A i śrubki dokręć wszystkie, bo pewno sporo luźnych jest. Takie rzeczy odrzucają od takich produktów, no ale cena lepszych zaczyna się od 1800-2000, dlatego coś za coś. Choć za kilkaset pln to lepsza jakość wykonania byłaby wskazana.

Offline Wanderley

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 119
    • Zobacz profil
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2016, 21:18:26 pm »
Tak, chodzi o szybko złączkę, a właściwie dwie, które się przykręca przy zaworze z manometrem i ze swobodnym przepływem. Na tym śrubunku jest właśnie ujście powietrza, na ten śrubunek nalepiłem taśm i dopiero przykręciłem i jest dobrze. Jeżeli chodzi o start od całkowitego 0, to wynosi 1:36 min, a nie jak podają na stronie 1:25 min. Może się musi "dotrzeć" lub jeszcze coś innego.

W instrukcji jest tak napisane:

"...Przed włączeniem kompresora przykręcić nasadkę metalową bądź szybko złącze (nie załączone) do instalacji ze swobodnym przepływem. Przy pracy z instalacjami powietrznymi należy używać taśmy uszczelniającej w celu uniknięcia nieszczelności...."

Zastosowałem się do instrukcji i tak właśnie uszczelniłem, chyba się przed reklamowaniem tego zabezpieczyli :)

sgt_raffie

  • Gość
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2016, 23:20:36 pm »
Do uszczelniania instalacji doskonale nadaje sie tasma ptfe (teflonowa)

Offline Ursache

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: kompresor geko czy pansam?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2022, 20:37:52 pm »
Ponoć lubi coś uciekać jak przychodzą te kompresory, często wracają z powrotem z powodu nieszczelności zbiornika. Albo na szybkozłączce właśnie. A i śrubki dokręć wszystkie, bo pewno sporo luźnych jest. Takie rzeczy odrzucają od takich produktów, no ale cena lepszych zaczyna się od 1800-2000, dlatego coś za coś. Choć za kilkaset pln to lepsza jakość wykonania byłaby wskazana.

Czasami bywa, że jakieś opiłki lub inne rzeczy są w środku. Przy uszczelkach itp. Miałem tak w Geco. Wystarczyło przeczyścić i działa dobrze. Sprzęt jest ok, tylko czasami nie do końca dopilnowany sam montaż. Mi to nie przeszkadzało.