Elektronarzędzia > Wyrzynarki

Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)

(1/2) > >>

/dev/null:
Witam,

Przymierzam się do zakupu wyrzynarki metabo akumulatorowej (posiadam już akumulatory do tego zestawu), ale w sprzedaży są dwa ich rodzaje a jednym z nich nie miałem okazji nigdy pracować.

STA z niskim chwytem: https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/urzadzenia-akumulatorowe/wyrzynarki-akumulatorowe/sta-18-ltx-100-601002890-wyrzynarka-akumulatorowa.html
STAB ze standardowym chwytem: https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/urzadzenia-akumulatorowe/wyrzynarki-akumulatorowe/stab-18-ltx-100-601003890-wyrzynarka-akumulatorowa.html

Wcześniej korzystałem z wyrzynarek ze standardowym chwytem i zastanawiam się czy warto brać tą z niskim chwytem. Z jednej strony wygląda na bardziej poręczną, ale z drugiej nie wiem czy nie będzie przez to mniej precyzyjna.
Czy ktoś zna praktyczne różnice pomiędzy użytkowaniem jednego a drugiego typu?

Wyrzynarki potrzebuję głównie do prac przy domu, docinania sklejki, płyty meblowej lub cieńszych desek.

Snikki:
Ja od zawsze używam z uchwytem żelazkowym, wygoda, precyzja.

mario78:

--- Cytat: Snikki w Lipiec 14, 2021, 10:37:39 am ---Ja od zawsze używam z uchwytem żelazkowym, wygoda, precyzja.

--- Koniec cytatu ---

A miałeś okazję używać z niskim chwytem?

Snikki:
Oczywiście w robocie mamy takie i takie, ale żelazkiem można wszędzie dociąć, nawet na wyciągniętej ręce. Po drugie to mam przykurcz palca w dłoni i źle mi trzymać taką nieforemną rurę.

mario78:
Ja mam dwa rodzaje i mi osobiscie lepiej pracuje sie tą niską, wydaje mi sie ze mam lepszą kontrolę, jest zgrabniejsza a kiedy ciecie wymaga wiekszej precyzji moge sobie pomóc druga ręką. Kupno niskiej był swietnym wyborem w moim przypadku. Żelazkowa zapewne bardziej się sprawdzi w docinaniu różnych mniej wygodnych miejsc,wysoko nad glową lub przycinaniu choćby gałezi siedzac na drzewie.Przydatna kiedy lapię w jedną rękę i tnę. Kiedy pracuje w warsztacie mi bardziej pasuje niska.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej