Maj 11, 2024, 20:00:56 pm

Autor Wątek: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne  (Przeczytany 21313 razy)

krzysiek_z

  • Gość
Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« dnia: Lipiec 04, 2016, 10:16:21 am »
Podesłane przez znajomego. Przynajmniej do mnie przemawia lepiej niż 100 szkoleń BHP.

m_kola

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:31:14 am »
OMFG!  :o

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:31:51 am »
co to za okulary, dobrze by było znać  producenta widać, że są  wytrzymałe . Powiem szczerze,  że na mnie podziałało, czasami się łapię na tym, że okulary na głowie a  do oka  lecą wióry,  niemniej jednak kupiłem jakieś no name  za 14 zł  i  trochę  źle się przez nie patrzy nawet gdy nie były porysowane.

m_kola

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:40:33 am »
Ja jako okularnik ubolewam nad brakiem dobrych okularów dla okularników :(
Dobre czyli m.in. wygodne (jakby ktoś miał coś sprawdzonego to proszę się pochwalić).

Offline amikron

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 837
  • Sol omnibus lucet
    • Zobacz profil
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:53:24 am »
Faktycznie przemawia do wyobraźni. Miał chłopak szczęście. A szczęście sprzyja przygotowanym...

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2016, 11:05:35 am »
Amat Victoria Curam ;) - w 100% prawda.

M_kola - ja tez okularnik. Przy pracy z metalem uzywam oslony twarzy - latwiej przy okularach. Jak jest duzo pylu to dodatkowo zakladam gogle (akurat mam takie co pasuja na okulary). Zdarza mi sie tez zakladac szkla kontaktowe specjanie, zeby nie patrzalki nie przeszkadzaly przy zmianch masek. Warto pokombinowac nad wygodnym rozwiazaniem. Nie zwrcalem uwagi (uwazalem, ze normalne okulary wystarcza) do czasu pierwszej wizyty w szpitalu celem wyciagniecia opilka z oka. Od tamtej pory, bez oslony oczu, do pracujacej szlifierki nawet nie podejde.

krzysiek_z

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2016, 13:42:56 pm »
Nie wiem co to za okulary, nie znam tego faceta dostałem tylko zdjęcie "patrz jakie miał szczęście". Ogólnie kupuję już tylko markowe 3M albo wyżej. Różnica pomiędzy no name a prostymi 3M jest niewielka a po co kusić los.
Ja mam teraz 4 komplety okularów z czego jedne leżą na stale na pilarce a jedne razem z kątówką w "systjnerze" bo złapałem się na tym, że jak mam przejść pomiędzy pomieszczeniami to mi się nie chce.

Swoją drogą to jest ciekawe, bo jestem synem inżyniera praktyka i "BHPówy" i wnukiem budowlańca co to 15 piętrowe domy stawiał i o okularach ochronnych dowiedziałem się jako mocno dorosły człowiek. Wszystkie remonty w domu robiliśmy na żywca, żadnych rękawic okularów czy ochrony słuchu.

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2016, 17:37:24 pm »
A ja przestrzegam podstawowych zasad BHP ZAWSZE. I cisne tez strasznie pracownikow by tego przestrzegali. Bywalo, ze sie ze mnie smieli ale zawsze im powtarzam, ze kazdy ale to kazdy wypadek poprzedza mysl "a tam, szybko utne" lub tym podobne.
Okulary do ciecia i frezowania i zakaz rekawic przy tych maszynach i przy wiertarce.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

przemek77

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2016, 21:06:20 pm »
Działa na wyobraźnie  . Jak to mówią człowiek mądry po szkodzie. Ja osobiście zacząłem używać okularów ochronnych po tym , jak musiałem się pozbyć z gałki ocznej wbitego wióra  z aluminium . Wrażenia bezcenne. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

krzysiek_z

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2016, 21:53:37 pm »
Piotr, Ty jako właściciel / dyrektor musisz tego pilnować u swoich ludzi bo w przypadku wypadku masz PIP albo przy poważnym uszkodzeniu ciała prokuratora na karku.  Na pewno prowadzisz szkolenia BHP z listami obecności a maszyny mają instrukcje obsługi w widocznych miejscach i instrukcje postępowania w przypadku wypadku.

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2016, 22:33:49 pm »
Jaki tam ze mnie wlasciciel. A na dyrektora tobtrzeba wygladac ;) Tak czy inaczej przy kazdym urzadzeniu jest instrukcja BHP i regularne szkolenia. To jednak zalatwia tylko formalnosci a zdrowy rozsadek to juz osobna kwestia.
Poza tym co napisalem w poprzednim poscie to mam jeszcze jedna najwazniejsza regule BHP. I wlasciwie powinna byc jako jedyna na szkoleniu.
"nie wiesz -nie tykaj".
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline marek20

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 789
  • Co tu się pisze ??
    • Zobacz profil
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2016, 22:54:05 pm »
No wiesz najnowsze to to nie jest miesiąc temu było na demotywatorach ;) ale ze śmiesznym podpisem. a tu nie ma żartów  :-X
Pozdrawiam :D

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2016, 22:57:53 pm »
Co bylo ? Moja najswietsza zasada BHP ?
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

kozio

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2016, 06:56:27 am »

krzysiek_z

  • Gość
Odp: Co po ZAWSZE należy nosić okulary ochronne
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2016, 14:48:11 pm »
Poza tym co napisalem w poprzednim poscie to mam jeszcze jedna najwazniejsza regule BHP. I wlasciwie powinna byc jako jedyna na szkoleniu.
W mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że większość osób z naszego kręgu kulturowego skazanego PRLem nie ma BHP we krwii (a znam osoby, które nie podchodzą do wiertarki włączonej bez okularów). Ja muszę się wykazać dużą samodysypliną żeby nosić okulary (no i kosztowało mnie to kilka wypadków) więc ułatwiam sobie ich stosowanie jak najbardziej.
A to zdjęcie powinno być jako logo podforum BHP :)