Marzec 29, 2024, 08:58:23 am

Autor Wątek: Jakie Frezarki do równania dużych powierzchni oraz frezowania kantów np. stołu  (Przeczytany 1614 razy)

Offline Kubala

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Witam

To mój 1 post.

Moi drodzy zastanawiam się nad 2 frezarkami. Lub jedną. Nie mam zamiaru wydawać dużo. A około 600-700zł
1. Robię stół 2.50m x1.20x i do tego prowadnice nad ten stół aby zamontować frezarkę górnowrzecionową, stół będzie do równania dużych powierzchni wiecie powoli frezarką objeżdżanie z prawa do lewa.
2. Potrzebuję frezarki do frezowania kantów.

Ogólnie jestem zdania że nie warto wydawać nie wiadomo ile na frezarkę tylko jak się zepsuje to kupić nową. Bo jak kupować konkretną to np festoola.

Czy do tego co potrzebuje potraficie doradzić jaką wybrać do 700zł ? Nie da się ukryć że będzie miała cieżko zjechać powierzchnie np blatu 2000mmx1000mm . Celowałem w MAKITĘ. Jakieś sugestie ? kierować się mocą?

Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jakie Frezarki do równania dużych powierzchni oraz frezowania kantów np. stołu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2020, 20:41:38 pm »
Moim zdaniem ważne zeby frezarka miała mozliwosć zamontowania freza z trzpieniem 12mm. Swego czasu kiedy miałem tylko frezarke na frezy z trzpieniem 8 mm i frezowałem połączenie blatu kuchennego,frez z powodu obciążenia nie dawał rady wykończyć krawędzi na gorowo. Zawsze musiałem jeszcze delikatnie liznąć blaty zeby mozna je było ze sobą połaczyć. Oczywiscie kilkakrotnie zagłebiałem zeby nie było duzego obciązenia ale to tez niczego nie zmieniało.

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: Jakie Frezarki do równania dużych powierzchni oraz frezowania kantów np. stołu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:06:22 pm »
W pierwszym poście przedstawiamy się w odpowiednim dziale. Zapraszamy tam

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Jakie Frezarki do równania dużych powierzchni oraz frezowania kantów np. stołu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2020, 23:36:04 pm »
Cieszę się że nie sam staram się o tym przypominać.