Marzec 29, 2024, 08:26:37 am

Autor Wątek: Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.  (Przeczytany 3329 razy)

Offline Fizi96

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.
« dnia: Maj 07, 2020, 18:27:03 pm »
Witam, kupiłem szlifierkę tarczową Holzmann TS305, szlifuje na niej małe elementy ale duża ilość i wymaga to kilku zmian
papieru dziennie , wymiana papieru chwilę trwa bo jest trochę demontowania ale najgorszy jest klej po odklejeniu dysku ściernego.
Spolerowalem tarcze i jest trochę lepiej, czy znacie dobre środki do usuwania kleju ? Mechanicznie bym za bardzo nie chciał bo już kombinowałem z nożem od heblarki ale też zbiera mi tarcze i robi rysy
🙉

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2020, 18:40:48 pm »
Zapewne aceton załatwi sprawę.

Online tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2020, 21:27:52 pm »
Spróbuj nie  zdzierać papieru a na niego nakleić następne . Do czasu aż zmieszczą się   w szparze przy przykładnicy .

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2020, 23:54:02 pm »
Benzyna ekstrakcyjna jest ewentualnie lepsza od acetonu.
Przy ściąganiu starego papieru może bardzo pomóc nagrzanie go pistoletem na gorące powietrze. Ciepłym powietrzem dmucham między naklejkę i podkład, wtedy schodzi dużo lepiej niż na zimno i na podkładzie pozostaje mniej kleju.

Offline Fizi96

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Usuwanie kleju po papierach samoprzylepnych.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2020, 22:03:19 pm »
Użyłem acetonu na fabrycznym talerzu efekt średni , po spolerowaniu talerza na lustro i potraktowaniu go acetonem klej znika w oczach 👍 dzięki za porady.