Marzec 29, 2024, 06:26:03 am

Autor Wątek: Szukam projektu altany ośmiokątnej .  (Przeczytany 1696 razy)

Offline אדם

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« dnia: Październik 14, 2018, 20:55:45 pm »
Witam
Ma może ktoś gotowy projekt altany ośmiokątnej ? 
To co dostępne w internecie to projekty strasznie prostackie i by było  dużo przerabiania tego .
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2018, 20:57:44 pm wysłana przez אדם »

Klo

  • Gość
Odp: Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2018, 19:00:23 pm »
Co masz na myśli pisząc "prostackie"?
Za proste w wykonaniu?
Zbyt prosta bryła?


Offline אדם

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2018, 19:40:29 pm »
Prostackie z punktu artystycznego,  technicznego.  Jak widzę jak ludzie skręcają to na śrubach to Mnie coś trafia  ;D
Zbyt prosta bryła , klepane na złączach kątowych , śrubach itd.  To powinno być zabronione . Dawne techniki łączenia drewna jak widać już zaginęły :)

Klo

  • Gość
Odp: Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2018, 20:12:23 pm »
Elementy skręcana na śruby, to nie przestępstwo. Lata temu łączono w ten sposób elementy drewniane.
Za to  wkręty + złączki też do mnie nie przemawiają. Może i ma to jako taką wytrzymałość (sam bałbym się użyć), ale estetyka nie do zaakceptowania.


Niestety, nic na to nie poradzimy. Zrobione w pół dnia, kasa w kieszeni, jedziemy na inne zlecenie. A klient się cieszy, że może znajomych na grilla zaprosić i pochwalić się tym "cudem architektury". Takie czasy.


Też szukałem po sieci i niczego nie znalazłem. Jak jakiś ciekawy projekt, to strona nie otworzy się w naszym kraju.
Pozostaje chyba tylko pobawić się w zaprojektowanie wymarzonej altanki. Przez zimę dasz radę pokreślić. :)
Warto zapoznać się wcześniej ze złączami ciesielskimi. Jest taka pozycja "Roboty ciesielskie" Grzyba i jest tam trochę o tym napisane.
W sieci widziałem tę pozycję w pdf.

Offline אדם

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2018, 20:25:51 pm »
Altanka dla przyszłego teścia  to musi być proo  ;D i tylko tradycyjne techniki wykonania  ;D . Wykrywaczem metali tego sprawdzać nie będzie ,ale po co ryzykować

Klo

  • Gość
Odp: Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2018, 21:56:23 pm »
Co za czasy...
Kiedyś wystarczyło dać krowę... :D :D ;D

Offline אדם

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Szukam projektu altany ośmiokątnej .
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2018, 22:39:52 pm »
Taki okrutny to nie jestem. Gdzieś przecież muszą mieszkać . Nie w domu to przynajmniej w altance  :P
Krowę mają z zusu . Może mleko nie takie tłuste jak by się chciało ,ale zawsze coś  ;D