Kwiecień 19, 2024, 04:49:16 am

Autor Wątek: Ukośnica dla nowicjusza  (Przeczytany 79585 razy)

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 25, 2014, 18:35:40 pm »
Na początku napiszę, że dobry patent, ale nie dla mnie. Maszynę muszę mieć pod ręką gotową do użycia. Nie chciało by mi się np. demontować maszynki żeby przeciąć dwie deski ;) Następna sprawa to maszynkę masz jak nową, moja już tak ładnie nie wygląda  8)
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Offline Jerry

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 25, 2014, 20:04:05 pm »
Na początku napiszę, że dobry patent, ale nie dla mnie. Maszynę muszę mieć pod ręką gotową do użycia. Nie chciało by mi się np. demontować maszynki żeby przeciąć dwie deski ;) Następna sprawa to maszynkę masz jak nową, moja już tak ładnie nie wygląda  8)

Zdjęcie ze ściany i postawienie na stole zajmuje mi z 10 sek ;) ...a więc nie jest źle. Brak miejsca zmusił mnie do tego by zagospodarowywać ściany :)

Maszyna wykorzystywana nie tak intensywnie jak bym chciał - żona organizuje mi inne zajęcia w czasie wolnym ;)

Offline MarcinW

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1011
    • Zobacz profil
    • Pasja Drewna
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 25, 2014, 21:58:33 pm »
generalnie fajnie wygląda i jest to ciekawy pomysł. z pewnością warty rozważenia w przypadku mniejszych warsztatów.
Ale gdybyś zamontował to w pionie zamiast w poziomie, czyli płaszczyzna tarczy pionowo to odciążyłbyś trochę punkt obrotu. w obecnej postaci grawitacja próbuje Ci ściągnąć piłę w lewo :)

Offline Jerry

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 26, 2014, 10:47:26 am »
generalnie fajnie wygląda i jest to ciekawy pomysł. z pewnością warty rozważenia w przypadku mniejszych warsztatów.
Ale gdybyś zamontował to w pionie zamiast w poziomie, czyli płaszczyzna tarczy pionowo to odciążyłbyś trochę punkt obrotu. w obecnej postaci grawitacja próbuje Ci ściągnąć piłę w lewo :)

Masz rację co do siły grawitacji ;) Rozważałem to i doszedłem do wniosku, że tak czy inaczej piła zawsze obciąża punkt obrotu z tym że teraz siła nacisku działa w inną stronę :) a ciężar piły nie jest aż tak duży by nadmiernie obciążyć wspomniane mocowanie.

Wieszając piłę poziomo lepiej zagospodarowałem posiadane miejsce - prowadnice piły wystają poza obszar który jest dla mnie "użyteczny".

Offline gawlita

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 21, 2014, 11:45:30 am »
Witam :)

minęło trochę czasu odkąd kupiliście ukośnicę Parkside. Jak uważacie, był to dobry zakup ? podzielcie się opinią :)

Pozdrawiam
Przemek

mily68

  • Gość
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 21, 2014, 12:17:31 pm »
Do zgrubnych docinek ok ale do dokładnych cięć nie bardzo. Odsysanie trocin porażka a póki mamy gwarancję strach coś poprawiać. Tarcza po zakupie do zmiany.
Ale co by nie gadać i tak o niebo lepsza od np. Einhell'a. Jak ktoś oleje gwarancję to można sporo poprawić i dopracować maszynkę..

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 21, 2014, 19:00:11 pm »
Ja nie narzekam, mam dwie z szyną i bez, obie tną dobrze i dokładnie na tyle, że dla mnie starcza. Tarczy jeszcze nie wymieniałem, nie wiem co Ci nie pasowało w tej tarczy ?
Jedyne tak jak piszesz 70% wiórów w worku 28% na podłodze 2% w płucach ;)
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

mily68

  • Gość
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:17:24 pm »
U mnie proporcje wiórow odwrotne i na prowadnicach lekko gibie na boki. Tarcza lepsza np. Globusa ale to moje zdanie. Wiadomo, że do Kapexa Parkside'owi daleko.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 22:21:00 pm wysłana przez mily68 »

Offline gawlita

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:31:50 pm »
chciałem usłyszeć waszą opinię, bo mam już kasę na Parkside, ale zastanawiam się czy by nie dozbierać i po nowym roku nie kupić Metabo KGS 216. Znalazłem sztukę za 690 zł.

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:50:41 pm »
kupić Metabo KGS 216
Normalnie kosztuje 800, jak masz taką nową za 700 to warto. Metabo to Metabo a Parksaide to marketówka, może najlepsza za marketówek, ale to zawsze nie ta półka, tyle że 300 trzeba dorzucić :)
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Offline wojti11

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 24, 2014, 19:02:28 pm »
Koledzy a co sadzicie o einhellu TH SM 2131 Dual?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 19:09:15 pm wysłana przez wojti11 »

mily68

  • Gość
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 24, 2014, 19:06:39 pm »
A regulamin?

kozio

  • Gość
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 24, 2014, 21:29:27 pm »
Koledzy a co sadzicie o einhellu TH SM 2131 Dual?

Ma piękny czerwony kolor :D ...

Offline wojti11

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 24, 2014, 21:55:32 pm »
Rozważam zakup wlasnie tego einhella badz metabo kgs216. O metabo sa rozne opinie. Natomiast o einhellu nic nie znalazlem

mily68

  • Gość
Odp: Ukośnica dla nowicjusza
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 24, 2014, 23:48:39 pm »
wojti11 nic nie kojarzysz...  Najpierw odwiedź dział "Przedstaw się" (czy jakoś tak), dopiero później zadawaj pytania. Bez tego trudno Ci będzie uzyskać jakąkolwiek pomoc na tym forum. Nie po to wywalczyliśmy u Jarka zmianę regulaminu żeby go teraz nie przestrzegać.