Maj 05, 2024, 15:37:50 pm

Autor Wątek: Jakie buty robocze  (Przeczytany 51786 razy)

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:22:44 am »
Piotr ten kolor jest taki mało blumowy

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2016, 11:22:04 am »
Niestety nie bylo. Ale za to koszulki mam jak trzeba ;D
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2016, 14:51:08 pm »
W zamazanych oczach i tej koszulce to chyba zdjecie ze spacerniaka a siedzisz za morderstwo

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2016, 15:12:02 pm »
Czy to ptak ? Nie to samolot ! Nie ! To BlumMan ! Kiedy w zakamarkach Twoich prowadnic czai sie zlo on Ci pomoze ! To BlumMan ! Tata rara ! Tara rara
Dobra. Bo sie mega OT zrobi ;D Wybacz Grzes_ ale sam wiesz jak tu jest ;)
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2016, 15:15:00 pm »
Ja kiedys te buty przymierzałem i niestety ich nie kupiłem bo były nie wygodne. Po problemach jakie miałem przez niewygodne buty firmowe zacząłem szukac sam. I przymierzałem wszystko co mi wpadało w rece. Od tych co Specu pokazał po Caty i dewalty. Niestety jak były wygodne od dołu to nosek uwierał.

Ale znalazłem --- wybor padł na demar. Od pierwszego włożenia wiedziałem ze to jest to :)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2016, 15:24:28 pm »
Tylko prawda z butami jest nieco bardziej skomplikowana niz nam sie wydaje. Kazdy ma inna stope, inna podbitke, inaczej ulozone palce wiec co dla jednego jest megawygodne dla drugiego juz nie musi. Ja generalnie mam problem z wszystkimi rodzajami butow i przez neta kupowac nie moge. Te akurat sa dla mnie bardzo wygodne. Dla przykladu chcialem kupic kiedys zimowki DeWalta bo kolega zachwalal. Juz w sklepie czulem, ze dlugo w nich nie wytrzymam.
Obuwie to bardzo indywidualna sprawa.
Cos co dla jednego jest dobre dla innego moze juz byc ciasne ;D

Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2016, 19:35:44 pm »
Dokładnie tak jak mówisz. Ja nie wyobrażam sobie tez kupowania obuwia przez internet. Wiadomo można oddać jak nie pasują ale w takim układów to albo Kupowanie rok czasu albo inwestycja 1-2k pln i zamowienie kilku par naraz ;)

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 05, 2016, 19:36:56 pm »

Czy to ptak ? Nie to samolot ! Nie ! To BlumMan ! Kiedy w zakamarkach Twoich prowadnic czai sie zlo on Ci pomoze ! To BlumMan ! Tata rara ! Tara rara
Dobra. Bo sie mega OT zrobi ;D Wybacz Grzes_ ale sam wiesz jak tu jest ;)


To Ci się udało :)

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 05, 2016, 19:55:05 pm »
Róznie bywa, ja zamowiłem i jest spoko, kolega kupuje prawie wyłacznie przez internet i też sobie chwali. Dużo zależy jaką mamy stope. Jak jest szersza,wyższa niż "standard" to możemy mieć problem

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 05, 2016, 23:13:28 pm »
Minał miesiąc i jak tam żyjesz ?
żyje, ale co to za życie :)
ale dzięki za pamięć :)
jakoś na początku czerwca znowu mnie zaczęło boleć, kolejna wizyta u ortopedy, prześwietlenie, skierowanie na rezonans (termin w listopadzie albo 5 stówek).. dostałem jakieś leki, znowu się polepszyło, ponad tydzień temu znowu spuchło, teraz kolejna maść - tym razem ketonal.. od dwóch dni juz nie smaruję, przechodzi powoli.. więc od ponad dwóch miesięcy wszelkie prace przerwane.. szlag mnie trafia.. tyle źe ciepło i można łazić w luźnych butach.. buty z noskiem kupię jak będę w stanie przymierzyć..

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2016, 23:14:32 pm »
W zamazanych oczach i tej koszulce to chyba zdjecie ze spacerniaka a siedzisz za morderstwo
na profilówkę idealne

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 06, 2016, 03:08:33 am »
Ja w takim wypadku nie czekałbym do listopada

:(

Powikłania są później czasem gorsze niż samo schorzenie.

Oszczędzasz 500 a tracisz więcej niemożnością pracy :(

Ale cóż współczuje i życzę szybkiego powrotu do formy.   

krzysiek_z

  • Gość
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 06, 2016, 09:32:38 am »
Wydaj te 500 PLN i zrób badanie! I idź z nim do dobrego ortopedy, najlepiej takiego co leczy sportowców, oni na pewno rozumieją, że jak boli to trzeba to leczyć a część "zwyczajnych" ortopedów zaczyna działać jak Ci noga odpada.
Ketonal to głównie maść przeciwbólowa (chociaż działa też przeciwzapalnie) więc raczej Ci nie wyleczy a lekarz czeka "aż się samo wyleczy". Ortopedzi to dziwna specjalizacja bo potrafią się nawet specjalizować w konkretnych częściach ciała.

Może się nauczysz na moich błędach.
Naście lat temu podczas meczu kopnąłem w korki kolegi i bolała mnie noga tak jak Ciebie.  Wyglądała też podobnie. Lekarz mnie zlał, maści itp. Bolało 3 miesiące zanim przeszło. Tyle ze po pół roku nagle co jakiś czas przy chodzeniu przeszywał mnie taki ból, że noga odruchowo mi się podnosiła, jakby wbił mi się w palca gwoźdź. Jak trafiłem na mądrego ortopedę i stwierdził szybko, ze miałem wybitego palucha i uszkodzoną torebkę i chrząstkę. Przy zabliźnianiu na dziko (tylko na maściach) powstała narośl na chrząstce która przy chodzeniu drażni nerw....Opcja operacja, oczyszczenie i 3 miesiące wycięte z życia bo tyle się staw goi.
Konsekwencje na teraz, mogę chodzić tylko w sportowych butach o grubej i miękkiej podeszwie, czytaj sportowe trekngowe buty z górnej półki (a one kosztuja 400 PLN + więc koszt jednego rezonansu). Założenie czegoś ładnego na powiedzmy ślub czy inną imprezę odchorowuje tydzień.  A i z biegiem czasu jest gorzej, czyli częściej i bardziej boli (cóż, młodsi nie jesteśmy).
Co ciekawe przez te kilkanaście lat spotkałem kilka osób, które tak samo załatwili ortopedzi. I tyle, ekonomicznie się nie opłaca.
Dla porównania moja mądrzejsza połówka po zerwaniu dwóch torebek w kostce po pół roku biegała jak przed, tyle ze zainwestowaliśmy w lekarzy, stabilizatory i rehabilitacje od pierwszego dnia.
Wybór jest Twój.

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Jakie buty robocze
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:00:14 am »
Współczuje bardzo :(

Ale bardzo obrazowo opisałeś to co chciałem przekazać.

Dodam od Siebie ze ketonal nie jest rozwiązaniem. Miałem kontakt kiedyś przy okazji problemów z przepuklina kręgosłupa kontakt z pewnym szarlatanem/masażysta. Powiedział mi coś co utkwiło mi w pamieci :)

Ból jest naturalna reakcją obronna organizmu. I o ile przy bólu zęba środki przeciwbólowe sa fajne i pomagają przetrzymac "zły czas" to w przypadku problemów ze stawami kręgosłupem itd potrafią narobić bardzo dużo szkody gdyż będąc znieczulonym pogłębiamy schorzenie i zapalenie przeciągając poza blokadę robiąc sobie tym samym coraz wiekszą krzywdę.

Od tamtej pory przy takich bólach unikam znieczulaczy stosując masaże lub ćwiczenia. Nie przechodzę poza granice dużego bólu a balansując pomiedzy lekko/średnim a mocnym i na szczęście  udaje się go zatrzymać lub cofnąć. :)

A zamiast środków typowo przeciwbólowych wole wtedy używać leki rozkurczowe i przeciwzapalne. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2016, 11:06:23 am wysłana przez Przemcio »

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Jakie buty robocze
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 06, 2016, 23:12:48 pm »
dzięki, jestem umówiony na przyszły tydzień z takim magikiem fizjoterapeutą co szczypiornistów vive kielce stawia na nogi (pracuje w klubie jako główny fizjo) i ma swój gabinet, zobaczymy co powie.. ortopedów mamy tu słabych niestety w okolicach (tzn. są rewelacyjni w szpitalu w busku zdroju ale do nich prywatnie rok trzeba czekać)..