Kwiecień 28, 2024, 13:46:10 pm

Autor Wątek: jakiej firmy polecacie płyty meblowe  (Przeczytany 42652 razy)

Offline grzegorz.mar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« dnia: Sierpień 31, 2017, 21:21:13 pm »
w tym tygodniu na szybko kupiłem w castoramie płytę mdf, okleina cienka, szybko się szczerbiła, generalnie kiepsa jakościowo. Macie jakiś swoich ulubionych producentów?

przemek77

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2017, 21:23:09 pm »
Na rynku jest dwóch liczących się producentów : Kronopol i Egger .

Offline grzegorz.mar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2017, 21:25:30 pm »
i to jest to, dzięki

kozio

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2017, 22:19:03 pm »
Popieram Przemka.

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2017, 22:19:28 pm »
Ja bardziej popieram Przemka ;)
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Krzysiek_Ełk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
    • Projektowanie wnętrz, meble na wymiar
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2017, 00:58:56 am »
Nie wierzę...


Miliard ojro obrotu
3 i pół tys. pracowników


i nie wspomnieli...


Pfleiderer Group SA


90% stolarzy na podlasiu i mazurach na tym robi. Całkiem przyjemna jakość, dobra cena z racji braku zawiłej logistyki, klienci zadowoleni, reklamacji brak. Żeby nie było, że ich reklamuję. Po prostu po sąsiedzku lubię i na swój sposób podziwiam Grajewo (pozdrowienia!):


Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2017, 01:03:42 am »


przyjemna jakość

I tu właśnie bym polemizował.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Krzysiek_Ełk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
    • Projektowanie wnętrz, meble na wymiar
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2017, 01:26:02 am »
Jakieś złe doświadczenia? Dawaj na stół, człowiek uczy się całe życie, chętnie poznam. Ogólnie to w każdej firmie trafi się partia lepsza i gorsza. Kiedyś wyraźnie widać było przewagę Eggera, szczególnie w białych bazowych na korpusy. Lepszy laminat i rdzeń z mniejszą ilością syfów, bardziej gęsty (cięższa płyta, czuć w rękach) z większym procentem wióra iglastego niż u konkurencji. Na dzień dzisiejszy wg mnie PFL poszło do przodu z jakością a nowości Eggera mnie nie przekonują. Sztuczne drewno nigdy nie będzie wyglądało jak drewno choćby nie wiem jak słoje synchronizowali z drukarką. Poza tym trochę się przestraszyłem jak wyjąłem po jakimś roku próbkę perfekt matów i połysków z szafki przy robieniu porządków. Łuszczyca jak po kiepskim szamponie. Mam nadzieję, że klienci nie doświadczą tego samego. Zastanawiam się nawet czy tego do nich nie odesłać na jakieś testy. W sumie to leżało w mieszkaniu a nie w warsztacie, poziom wilgoci i temperatura optymalna bo mam alergika i reguluję te tematy. Sam oceń:


kozio

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2017, 05:59:18 am »
i nie wspomnieli...


Pfleiderer Group SA
Ja nie wspomniałem bo firma Forpłyt w Piasecznie jest dostawcą tej płyty na moją okolicę.  Bardzo kiepska jakość cięcia i oklejanie jak by ręcznie to robili. Laminat wiecznie podrapany co na ciemnych widać bardzo. Za każdym razem ukruszone krawędzie... Stąd moja niechęć. Przy cięciu nawet zagłębiarką czuć różnicę.

przemek77

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:11:22 am »
Przyłącze się do tego , co napisał Rogaty . W trójmieście jest firma handlująca "PF" , kupiłem parę razy ich płytę i pełne rozczarowanie . Laminat mało podatny na zarysowania, strasznie się kruszy .Fakt , dekorów mają dużo , ale wiór także pozostawia wiele do życzenia .
Autor wątku prosił o dobre sprawdzone firmy, więc dostał namiary   ;) Co do ilości  zatrudnianych pracowników ...... MC Donald zatrudnia na całym świecie kilkaset tysięcy ludzi , a mimo to nie stołujesz się tam codziennie  ;D ;D

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:13:05 am »
Ta łuszczyca to co to jest? To jest płyta polakierowana i lakier zszedł czy laminat tak się łuszczy?

https://www.pfleiderer.com/ - strasznie do du*& ta strona ... jakieś BalanceBoard, ClassicBoard. Ooo, a gdzie i ile kosztuje ta płyta PremiumBoard MFP Hybrid https://www.pfleiderer.com/pl/PM/Produkty_i_aplikacje/PremiumBoard/PremiumBoard_MFP_Hybrid bo fajne by to było chyba do garażu na regały, półki itp. Ale w necie cisza.

Jak patrzę to do Castormy płyty daje Kronospan.

Offline grzegorz.mar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:47:18 am »
to w takim razie z kronospanu płyta jest miękka, laminat bardzo łamliwy, ogólnie delikatna bardzo

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:55:21 am »
Czyli reasumując:
SWISS KRONO dawny Kronopol - Żary - OK
Egger - OK
Kronospan - Mielec / Szczecinek - NIE OK

Ale kurde patrzę na Castoramę raz jeszcze i mają dwie wersje płyt:
1. Płyta laminowana 2840 x 1830 x 18 mm biała 5,2 m2 126 zł - https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drewno-budowlane-i-plyty-drewnopochodne/plyty-melaminowane/plyta-laminowana-2840-x-1830-x-18-mm-biala.html
2. Płyta laminowana Kronospan 2620 x 2070 mm biała 5,423 m2 118 zł - https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drewno-budowlane-i-plyty-drewnopochodne/plyty-melaminowane/plyta-laminowana-kronospan-2620-x-2070-mm-biala.html#search-product

I przy tej deko droższej już nie ma producenta. To jest to samo chyba? Jedynie wymiar i cena inna.

A kto poleci hurtownię z rozkrojem w Kielcach, Tarnowie czy Mielcu. Potrzebuję kupić zwykły MFP na szafkę do garażu, ewentualnie zrobić szafkę z płyty meblowej białej do kanciapy na słoiki.

Offline Krzysiek_Ełk

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
    • Projektowanie wnętrz, meble na wymiar
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:58:55 am »
Przemo, ta "łuszczyca" to chyba jakiś lakier. Tu więcej info: https://www.egger.com/shop/en_IE//PerfectSense-gloss-matt-lacquered-boards/c/PERFECTSENSE
Zaznaczam, że jest to próbka z okresu jak ten produkt wchodził na rynek. Nie dało się tego na początku czysto pociąć nawet świeżą tarczą. Teraz jest już chyba lepiej. Co nie zmienia faktu, że wypuścili produkt niedopracowany. Te standardowe płyty Eggera są bardzo dobre. Z białych np ekstra cenę ma ta ze strukturą groszku. Ostatnio płaciłem coś około 116 zł za arkusz. W kolorach jest już różnica w cenie. Np beż piaskowy Eggera jest około 40 zł droższy od PFL w lokalnych hurtowniach. Nie widzę tej różnicy w jakości między tymi dwoma płytami. Nie wiem o co chodzi odnośnie tych rys i wyszczerbień o których piszecie. Ja tam tego nie zauważyłem. Mam meble z płyty w mieszkaniu. Po 7 latach nie widzę problemów porysowanym laminatem.

Offline Bladepoland

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2017, 21:44:31 pm »
To i ja jako płyciarz dorzucę od siebie:
1. Egger - ok, ale drogi (ostatnio tendencja w jakości lekko w dół)
2. Kronospan - do d... (Tak to ten z Casto)
3. Pfeiderer - to zależy od partii i koloru (lepszy od pkt.2 gorszy od pkt.1 czyli pomiędzy, ale akceptowalny)
4. Krono - ok, ale szybko tempi tarcze

Ja robię przeważnie na PFL, bo mam dobry układ w kurtowni, i wychodzi dobry stosunek jakości do ceny.
Hurtownie z Egger' em mam nie po drodze, albo mnie wnerwiają. Hurtownia z Krono - kiepskie maszyny.
Jak zatem widać i ktoś już wspominał jest to też czynnik, który trzeba brać pod uwagę. No i oczywiście kolekcję jaka jest dostępna z danej firmy. Np. Krono i PFL robią prawdziwie  śnieżno-białą płytę, a Egger takiego odpowiednika w uni niema.
Jeśli nie masz czego robić, nie rób tego tutaj...