Marzec 29, 2024, 07:00:33 am

Autor Wątek: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)  (Przeczytany 29234 razy)

Offline Strużyn

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 20, 2018, 12:08:19 pm »
Tylko problem polega na tym, że nie zawsze taki kątownik jak by się chciało można kupić w sklepie stacjonarnym. Czyli nie zawsze jest możliwość przetestowania go przed zakupem. Te fajniejsze bywają sprzedawane w opakowania. Dla mnie jeśli test lewo prawo daje dobry wynik to tolerancja jest OK. Problem polega też na tym że test lewo prawo należy wykonać względem obu krawędzi obu ramion, bo krawędzie też potrafią być nie równoległe względem siebie.

Offline Miecho

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 24, 2018, 12:01:05 pm »
A jak postępować jak już się kupiło ten "super" i jest do d...?
Dostałem na walentynki kątownik Limit 100x150 w Robokop, na dłuższym ramieniu ma rozjazd ponad 1mm.
Nie mogę go ani oddać ani wymienić 🤨

Offline luczak69

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 24, 2018, 17:51:36 pm »
Nie wiem jaki to kątownik ale możesz spróbować tej metody

Qiub

  • Gość
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2018, 18:20:49 pm »
na bank jest walniety nie w fabie ale gdzies po za ... mam kilka roznych limitow i wszystkie sie dokladnie pokrywaja a takze pokrywaja z innymi firmami na kacie 90

czasami sprzedawcy tym rzucaja jak zlomem bo przeciez to metal i sie nie pokrzywi

Offline Miecho

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2018, 19:53:14 pm »
Temat po trosze się wyjaśnił, darczyńca zakupił "podobny" do wskazanego za radą sprzedawcy bo to do "dłubania w warsztacie" Kątowniki warsztatowe stalowe wykonane z tolerancją wg normy DIN 875/3
Nie zmienia to faktu, że jest walnięty gorzej od T....xa z Liroja ;) A chciałem na nim regulować nastawne od Bahco bo mnie już dobija ciągłe sprawdzanie.
A jak ma się wpływ temperatury na takie narzędzie? w warsztacie mam aktualnie -2°C
Myślałem o podszlifowaniu, ale mam obawy, że nie będzie lepiej, a dodatkowo jest ze stopką: model 12048-0108
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 20:02:35 pm wysłana przez Miecho »

Offline nocturnodrummer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 25, 2018, 12:59:05 pm »
Temperatura nie zmieni Ci kąta. Metal trochę się "skurczy" ale katy pozostaną raczej takie same. Nawet jeśli to różnica ta będzie niezauważalna i błąd pomijalny.

Offline Miecho

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 27, 2018, 14:13:03 pm »
Po cichu liczyłem, że w ciepełku się wyprostuje, ale d..a.
Jak się ociepli to spróbuję podszlifować, nie mam nic do stracenia tylko nie wiem jak się zabrać za stopę, chodzi o te wąskie występy

Offline MrReset

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 27, 2018, 14:44:47 pm »
Dostałem na walentynki kątownik Limit 100x150 w Robokop, na dłuższym ramieniu ma rozjazd ponad 1mm.
Nie mogę go ani oddać ani wymienić 🤨

Robokop ostatnio widzę daje d... ostatnio przysłali mi strug w opakowaniu które chyba pies zjadł i zwrócił, a na dodatek luzem w dużym pudle dołożyli kątownik limita
Jako, że strug no 5 i majtał się jak żyd po pustym sklepie to wiadomo jak to się skończyło

Tłumaczenie firmy - mają nowego pakowacza :/

mily68

  • Gość
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 27, 2018, 15:05:44 pm »
To niech pakowacz zapłaci za straty. Wtedy się nauczy.
Robokop to sklep z mojego terenu. W stacjonarnym pracują "normalni" ludzie. Jacy obsługują "internety" nie wiem ale nie przekreślajcie sklepu jako takiego.

m_kola

  • Gość
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 27, 2018, 15:09:09 pm »
Miłosz, byłem kilka razy w tym sklepie jak i korzystałem z zakupów internetowych. Kontakt utrudniony natomiast na miejscu stado gburów. Sam sklep, ceny i wyposażenie OK ale obsługa tragiczna... To nie tylko moje zdanie bo takich opinii w sieci jest więcej a i na miejscu spotkałem się jak gość po nich jechał za to samo.
Co do pakowania.. nie możesz tego odesłać? Kupowałeś przez internet to łachy nie robią (chyba, że brałem fv).

mily68

  • Gość
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 27, 2018, 15:55:59 pm »
No wiesz, ja tam kupowałem parę dupereli oraz odbierałem z ich aukcji i fakt, że nie rzucali mi się na szyję z radości ale też żadnego gburstwa nie zaobserwowałem. Podobna jakość obsługi powiedziałbym co w Metalpolu. Mnóstwo klientów którzy do końca nie wiedzą czego chcą, ludzi nie zdecydowanych. Wiem, że to nikogo nie usprawiedliwia ale naprawdę nieraz ciężko wytrzymać (jak się domyślam) a rodzinę z czegoś trzeba utrzymać.
Ja zawsze staram się mówić konkretnie co potrzebuję, dostaję towar, słyszę kwotę, płacę, dziękuję i tyle. Może dlatego gburstwa nie zaobserwowałem (bo za mało u nich kupowałem).

Offline Miecho

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 27, 2018, 16:02:04 pm »
Panowie, pominmy dyskusję o sklepie bo ilu klientów tyle opini.

mily68

  • Gość
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 27, 2018, 16:11:12 pm »
Racja.
Przepraszamy.

Offline nocturnodrummer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 27, 2018, 19:31:18 pm »
Jak się ociepli to spróbuję podszlifować, nie mam nic do stracenia tylko nie wiem jak się zabrać za stopę, chodzi o te wąskie występy

Szlifowałem takie kątowniki w pracy ale tylko po zewnątrz, wewnątrzny kąt nie było kiedy zrobić ;) My w pracy mamy kątowniki Kinex. Złożone są z dwóch elementów i skręcone razem śrubkami od spodu. To są delikatne rzeczy i jeżeli pracuje się w metalu to wystarczy lekkie stuknięcie, przejechanie spodem po nieogratowanej powierzchni i już kątownik cierpi. O drewno nie pokaleczymy chyba, że na płycie będzie jakiś pyłek, wiorek, piaseczek. W produkcji jednostkowej proces nieopłacalny. Koszt regeneracji przekroczy koszt nowego kątownika od chinczyków, bo ten takim jest na 99% :) No chyba, że masz płaskoszlif pod ręką i dobre imadło. Jak masz jakieś pytania to pisz.

Offline pinkpixel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
    • PinkPixel
Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 02, 2018, 23:10:52 pm »
Albo ja mam farta i powinienem idąc tym tropem zacząć grać w totka, albo moje wymagania co do dokładności są mniejsze.
Wczoraj przyszedł do mnie kątownik zamówiony u kitajców. Potrzebowałem akurat czegoś małego i zamówiłem taką popierdułkę 63x40mm za 15 PLN z darmową wysyłką, na zasadzie a zobaczymy.
Nie mam na wyposażeniu żadnego kątownika normowanego, więc nie jestem w stanie w 100% stwierdzić czy ten kątownik ma równo 90st, jak pisałem wcześniej jeśli sprawdza się w teście lewo/prawo to uznaję go za wystarczającego dla mnie, ten się sprawdził. Jeśli ktoś chce zaryzykować 15PLN i potrzebuje coś małego to podaję niżej link do oferty na której go zakupiłem.

https://pl.aliexpress.com/item/63x40mm-Burt-W-Kszta-cie-litery-L-Spr-bowa-Placu-W-adcy-K-t-90-Stopni/32847152255.html