Maj 22, 2024, 10:57:26 am

Autor Wątek: JTS-10  (Przeczytany 1837 razy)

Offline tomaszmk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • ... marzeń mamy na najbliższe 300 lat ;)
    • Zobacz profil
JTS-10
« dnia: Styczeń 19, 2018, 12:57:37 pm »
Witam serdecznie,

JTS-10 jest jedną z pił którą biorę pod uwagę do małych gabarytowo prac w miękkim drewnie lub sklejce.
Ponieważ cenowo jest bardzo przystępna, tak się zastanawiam jakie "parametry" prócz mocy, wielkości tarczy czy stołu roboczego należy wziąć pod uwagę w jej przypadku, aby być przekonanym do zakupu. Nie wiem np czy kalibracja tarczy (jeśli dobrze rozumiem jej prostopadłość do blatu oraz prostopadłość do linii cięcia) jest możliwa w tej pile tak aby precyzja była super , czy też jeśli taką precyzję chce się mieć, to należy celować o wiele wyżej.

Mam prośbę do posiadaczy tej pilarki i do osób bardziej wtajemniczonych o kilka zadań co Wam się w niej podoba, co byście zmienili, a może są jakieś wady które ją dyskwalifikują.

Mi osobiście podoba się ta kompaktowa obudowa - przymocuję ją do szafki SAM i dorobię prowadnicę (to ruchome pudełko do cięcia na "zero clearance" - wybaczcie brak fachowości).
Serdecznie pozdrawiaMY,
Asia i Tomek ;)

Qiub

  • Gość
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2018, 16:52:16 pm »
Jako tak precyzje masz w boschu gts 10 xc a po jego kalibracji pod siebie to nawet znosnie.
Jesli chcesz miec precyzje to 6000 kola na mala lekka reka.
duza precyzja to juz 10~12 kola


Oczywiscie metoda macgayvera mozesz to samo na tej pilarce uzyskac i bez wiekszych przeszkod bezpiecznie ja uzytkowac ale musisz sobie zadac dwa wazne pytania ?!?!?!

1. Czy bedziesz potrafil cos takiego zrobic jak chlopaki z forum, ktorzy czasem z gownianych pilarek robia dobrze sprzety?
2. Czy bedziesz mial na tyle czasu aby to wykonac ?


mily68

  • Gość
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2018, 17:34:59 pm »
I tu kolega trafił w sedno sprawy :)

Offline tomaszmk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • ... marzeń mamy na najbliższe 300 lat ;)
    • Zobacz profil
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2018, 17:49:32 pm »
Dzięki za odpowiedzi ;)

mój główny problem polega na braku miejsca, dlatego też rozglądałem się za czymś "mniejszym".
Czyżby regułą było, że dobra jakość to tylko na dużych (lub większych) maszynach ?

Cytuj
Jesli chcesz miec precyzje to 6000 kola na mala lekka reka.
możesz podesłać jakiegoś linka

Cytuj
1. Czy bedziesz potrafil cos takiego zrobic jak chlopaki z forum ...
jak masz chwilkę to daj jakiś przykład. Że tak powiem w ciemię nikt mnie nie bił, więc może uda się temat ogarnąć :D

Cytuj
2. Czy bedziesz mial na tyle czasu aby to wykonac ?
czasu mam dużo - założenie jest takie, że kupuję sobie fajne zabawki do super zabawy .... nie ma presji typu "klient" czy "termin" - zarabiam na czymś innym ;)

Serdecznie pozdrawiaMY,
Asia i Tomek ;)

Qiub

  • Gość
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2018, 20:52:37 pm »
za 6 kola juz kupisz prome. dokalibrowac ja trza i gites malina. draax taka ma bodajze
http://www.promapl.pl/produkt,47,Pila_Tarczowa_Do_Drewna
takich klonow jest wiecej, mniej wiecej w tej samej cenie

jak masz czas, checi oraz umiejetnosci oraz narzedzia  to bierz pilare te ktora pisales i przerabiaj pod swoje potrzeby

Offline tomaszmk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • ... marzeń mamy na najbliższe 300 lat ;)
    • Zobacz profil
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2018, 00:10:11 am »
dzięki Quib ;)

problem był w tym, że jestem zalimitowany wielkością urządzenia - to co podesłałeś w linku jest super i gdybym dysponował miejscem brałbym w ciemno. W sumie to szkoda że np Proxxon nie zrobił pilarki która by miała wysokość cięcia tak ze 4 cm, bo miałbym problem rozwiązany.

Myślę że kupię tego JTS'a i spróbuję - jak się nie uda z kalibracją albo się będzie rozjeżdżać zbyt szybko to sprzedam i kupię co innego.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi - temat do zamknięcia.
Serdecznie pozdrawiaMY,
Asia i Tomek ;)

Qiub

  • Gość
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2018, 00:41:06 am »
Wszystko jest do przeskoczenia, wszystko da sie zrobic to tylko kwestia czasu i poswiecenia ;D

Offline draax

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 482
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
    • Zobacz profil
Odp: JTS-10
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2018, 01:41:58 am »
Moja Nora ma niecale 13m2 a proma sie miesci :)