Maj 03, 2024, 23:11:05 pm

Autor Wątek: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje  (Przeczytany 19539 razy)

djaworek

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:21:37 am »
Kufer ma być umiarkowanie mobilny a waga nie ma znaczenia ;D ;D ;D
Polewka powiadasz... w sumie też się cieszę , że w ogóle temat został podjęty w symaptycznej atmosferze.
Kufer prosta rzecz , połączyć kilka desek w całość i jest , prawda?
Tylko jak ze wszystkim polewka się kończy kiedy stajesz w warsztacie sam na sam z materiałem ,narzędziami i swoimi myślami.
Bardzo łatwo jest zrobić coś ale zrobić to coś dobrze to już tak łatwo nie jest.
Renowacja ładnie zrobiona zalinkowanego kufra to dla mnie renowacja drewnianej skrzyni z wiekiem na zimiory a nie kufra.
Ktoś sobie go kiedyś wykonał i już a Kolega go współcześnie ładnie odnowił ale to nadal tylko wzrokowo urokliwa skrzynia na zimiory .
Ile kufrów na olx czy innym allegrze tyle wymiarów i stąd pojawiło się pytanie źródłowe bo albo nie ma żadnych określonych zasad i każdy robi jak chce albo może są i ktoś je kiedyś gdzieś opisał tylko właśnie gdzie?
Proste sprawy są najtrudniejsze bo jak się zaczyna coś bez pojęcia to dopiero 5-7 sztuka po naniesionych poprawkach zrobiona jest jak trzeba.
Tylko na co komu 6 kufrów zanim będzie zadowolony z efektu siódmego? ;D
Temat jest nadal otwarty i na razie na etapie zbierania danych/rysowania/wizualizacji/ dobrania wymiarów a do realizacji to jeszcze kawałek bo stare dębowe deski przyjadą dopiero za tydzień. Jest czas więc jak ktoś jeszcze będzie miał merytoryczny wsad do tej polewki to zapraszam bo wtedy wyjdzie dobra zupa a nie z efektu doopa 8)

MChObi

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:42:05 am »
Kolego (mam nadzieję ze się nie obrazisz za to stwierdzenie , niektórzy np Meridoks ten co zajumuje najlepsze kawałki się do mnie nie przyznaje a na ulicy przechodzi na drugą stronę ;D) djaworek trochę źle do tego podchodzisz .
Jeśli chodzi o wymiary to tak jakbyś zapytał jaki wymiar mas mieć szafa , a szafa może mieć różne wymiary w zależności od wnęki w którą ma iść od ilości drzwi etc.
Co do zrobienia prima sort kufra to też w miarę łatwa sprawa , najgorsza i najważniejsza rzecz to po prostu zacząć go robić i nie kombinować ;D

Zrób plany ,potnij ,posklejaj kantówki na formatki i wybierz sposób łączenia ( na jaskółczy ogon większość kufrów jest robiona , te z aledrogo czy o el ix ów są robione na kołki i wkręty  ) . Wybierz okucia jakie Ci pasują ( to będzie drogie ) i tyle .

Kufer to tak naprawdę taka skrzynia tylko że ma skobel ,i zaokrąglone wieko i jakieś nóżki ( skrzynie nie mają tego ).


I tu się nie obraź ale wydaje mi się że masz za duże oczekiwania co do kufra jakby on bez złoceń i diamentów nie był kufrem tylko pudelkiem na starocie , a tak jak pisałem wcześniej kufer i skrzynia to prawie to samo po za kilkoma detalami , przeznaczenie mają to samo , z tym że kufer przeważnie stoi w domu i dodatkowo pełni funkcję ozdobną .

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:46:00 am »
na co komu 6 kufrów zanim będzie zadowolony z efektu siódmego?  ;D

Trening czyni mistrza :)
Za pierwszym razem,prawie nic nie wychodzi :P

MChObi

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:48:01 am »
Za pierwszym razem,prawie nic nie wychodzi :P

Wypraszam sobie mi wyszło z kufrem , a że wyszło jak wyszło to już inna sprawa ;D

m_kola

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:01:16 pm »
mi wyszło z kufrem
Wyszło ale co? Bo jak się dowiedziałeś to nie kufer tylko skrzynka na zimnioki :D

djaworek

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:06:29 pm »
Panowie , tak po cichu powiem , że bardzo się cieszę z zaangażowania i za każdą uwagę  dziękuję ;D
Ma małych skrzyneczkach , które dotychczas zrobiłem ćwicząc polączenia widać różne rzeczy , że czasem po kilka mm w którymś wymiarze zaburza porządek.
Widzę , że wspólnemy siłamy zdziałamy ;D
P.S.
Nie na zimnioki tylko na zimiory.

Offline cumbajszpil

  • Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Volenti non fit iniuria
    • Zobacz profil
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:11:06 pm »
Przy takim podejściu to zaczyna być czysty trolling.  ;)

m_kola

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:14:55 pm »
No ja przyznam, że nie do końca rozumiem oczekiwania kolegi. Czy jest jakiś standard jeśli chodzi o wymiary?
Mówisz, że zaburzenie proporcji spowoduje zły wygląd kufra. OK, masz rację. Widziałeś z pewnością sporo kufrów na allegro, olx gdzie są podane wymiary. Wszystkie źle wyglądają?
Dostałeś linka do złotego podziału. Też jest zły?
No to jeśli wszyscy są w błędzie w teorii (wikipedia) i praktyce (gotowe kufry) to mam wrażenie, że Ty nas powinieneś uczyć a nie pytać.

MChObi

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:16:58 pm »
widać różne rzeczy , że czasem po kilka mm w którymś wymiarze zaburza porządek.

Jak masz kilka mm to już naprawdę dużo , musisz poćwiczyć moje pierwsze jaskółki też nie były idealne ale max to był 1mm różnicy . Przyda Ci się dobry znacznik ( np https://dluta.pl/mierzenie/znaczniki/znacznik-metalowy-veritas-standard.html ale może być coś tańszego za kilkanaście PLN ) i trening . Na drobne skazy przy wycinaniu , aby zakryć szpary niezastąpiony jest klej i pył ze szlifowania , u mnie się sprawdził idealnie.

djaworek

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:52:52 pm »
Nie troluję.
Robię rzeczy z drewna gdzie odchyłka 0,5-1mm na metrze w pewnych elementach oznacza niemal wyrzucenie do kosza.
Technicznie można je porównać do precyzji przy budowie skrzypiec.
Proszę zatem o wyrozumiałość bo mam skrzywienie na punkcie pewnych rzeczy.
W małych skrzyneczkach odchyły milimetrów dotyczyły wymiarow ścianek a nie precyzji wykonania połączeń ;D
Jeżeli kogoś poirytowałem to przepraszam i kończę zagadnienie.

m_kola

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:24:01 pm »
Zdradzisz co to za rzeczy? A co z pracą drewna na już gotowym produkcie? Bo wydaje mi się, że zmiana rzędu 0,5mm to raczej w typowych warunkach jest dość prosta do osiągnięcia.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:34:52 pm »
mam skrzywienie
Było tak od razu :P
Ja też mam ::)
Pierwszy kamieniem,kto nie ma ???
Tomekz kiedyś napisał że za poważnie czasami podchodzimy do tematu.
Krajzegą z grubsza tniemy,strugarką strugamy,papierkiem dopieszczamy :)
@MChObi-każdy inny,ma ten pierwszy raz :P ;D (zamąciłem jak @Q)

MChObi

  • Gość
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:42:29 pm »
MChObi-każdy inny,ma ten pierwszy raz
Ja pamiętam że miała na imię Ela , ale nie martw się jak Twój pierwszy był Stefan czy inny nikt Cię tu osądzać nie będzie , ani kamienie potrzebne nie są ;D

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Kufer_pytanie o wymiary/proporcje
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:50:12 pm »
Już nie zamąciłem,ale namieszałem ::) :P :-X
Sorry za off.