Maj 04, 2024, 07:33:37 am

Autor Wątek: Zapiski Stolarza O. Thorstensen  (Przeczytany 15938 razy)

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« dnia: Grudzień 22, 2017, 18:54:21 pm »
z okładki:

Prosto z Norwegii opowieść o dobrze wykonanej robocie, która daje satysfakcję i prostym życiu w zgodzie z sobą i naturą

Oddajemy w wasze ręce pierwszą taką książkę – o budowaniu, remontowaniu i wykańczaniu, ale napisaną z zupełnie nowej perspektywy. W czasach, kiedy z każdej strony jesteś atakowany folderami z designersko umeblowanymi pokojami, pięknymi fotografiami i artystycznymi stylizacjami my proponujemy prawdziwą opowieść o prawdziwym fachowcu. W dodatku napisaną przez fachowca!
 
Ole Thorstensen nie jest architektem, projektantem, ani dekoratorem wnętrz. Sporo czasu spędza za biurkiem, przygotowując kosztorysy, ale nie zobaczycie go w garniturze i pod krawatem. Jego żywioł to przede wszystkim ciężka praca, w kurzu i brudzie. Kilkanaście godzin na dobę. Ole jest stolarzem i cieślą, jednym z najlepszych w swym fachu. Zbudował wiele domów, zaadaptował jeszcze więcej strychów. Sporządza projekty, wycenia i samodzielnie wykonuje. Lubi swą pracę, ma do niej niemal filozoficzny stosunek. Przez pryzmat swych narzędzi i obowiązków obserwuje zmieniający się świat, patrzy na ludzi, kumpli, konkurentów…i opowiada.
Przeczytajcie, co ważnego ma nam do powiedzenia. O wartości pracy, o uczciwości, o poszukiwaniu harmonii i odpowiedzi na pytania „kim jestem i czego chcę?”.
 
Zapiski stolarza  to książka dla budujących i remontujących, słowem - dla wszystkich inwestorów, którzy marzą o domu i chcą spojrzeć na budowę oczami fachowca. To książka dla wszystkich tych, którzy majsterkują i spędzają całe dni w swoich warsztatach, dla tych, którzy marzą, aby w końcu zbudować coś w stu procentach swojego... choćby mały domek na narzędzia albo altankę. Ole nie będzie Wam mówił, że heblowanie i ciosanie jest łatwe i przyjemne. Wprost przeciwnie.

--------------

Zrobiłem sobie prezent, teraz siedzę i czytam - wciąga ! Na prawdę polecam :-)
Jasio P - Rzeszów

m_kola

  • Gość
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2017, 21:01:24 pm »
Zaciekawiło więc kupuję! Gdyby ktoś chciał ebooka to tutaj znalazłem za 16,20 zł :)

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2017, 21:28:27 pm »
Też właśnie kupiłem. Dzięki Kola za linka..

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2017, 22:18:50 pm »
W książce jest kilka "wtrąceń" o robotnikach z Polski ...

PS
Autor odwiedził nasz kraj by poznać polskie rzemiosło oraz zebrać materiał do swej kolejnej książki.

PS 2
książka ta, to w zasadzie fabularyzowany zapis remontu pewnego strychu - zamiany na użytkowe poddasze ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 22:29:59 pm wysłana przez jasiop »
Jasio P - Rzeszów

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2017, 10:31:59 am »
Fajnie i przyjemnie się czyta o pracy na północy.
Szkoda, że nie zamieszczono więcej szczegółowych ilustracji do opisu słownego, mi się trudno było połapać co i gdzie konstrukcyjnie było robione.

m_kola

  • Gość
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2017, 13:50:42 pm »
Przy okazji proponuję małą zabawę w detektywów :)
Opis kamienicy przy Hegermanns gate (a nawet rysunek) jest dość szczegółowy. Może znajdziemy tę kamienicę? :)
Z rysunku pasują mi schody do drzwi i wejście bezpośrednio z ulicy (opis). Brak mi jednak bramy na podwórze i pozostałe elementy elewacji nie zgadzają mi się z rysunkiem.
Póki co najbliżej mi pasuje TA LOKALIZACJA
Macie inne propozycje? :)

Amroz

  • Gość
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:02:57 pm »
Dostałem ją po "Choinkę", muszę nadgonić trochę lektury aby dołączyć do zabawy :P

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:16:50 pm »
Też dostałem tą książkę  pod choinkę, dostałem jeszcze trzy inne. Tak że poczeka w kolejce.
Szkoda, że nie zawiera zdjęć.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2018, 23:04:38 pm »
Przejrzałem tą książkę - prace przypominają mi najbardziej to, co wykonuje nasz kolega Lirorobert :)

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:04:36 pm »
Właśnie skończyłem czytać tytułową książkę. Przeczytałem ją zgodnie z uwagą z czerwonego kółka na okładce - "Od deski do deski"  i z wielką przyjemnością, dobrze się ją czyta. Autor nie zasypuje czytelnika  nadmierną ilością żargonu fachowego, ale dość jasno opisuje co robi. Według mnie wartością książki  jest wyłożenie filozofii pracy, którą ścieśnić można do trzech cech: - szacunek do klienta i współpracowników, rzetelna wycena i przygotowanie pracy, wysoka jakość wykonywanych prac. To wszystko oparte na dużej wiedzy i doświadczeniu autora.
Uważam, że książka  może być przydatna dla ludzi, którzy pragną z usług remontowych, przebudów uczynić swoje źródło dochodów, jak również dla inwestorów, którzy podobne prace chcą zlecać. - Dla nich książka może stanowić źródło wiedzy o tym, jak ważne jest aby mocno przemyśleć z rodziną czego tak naprawdę chcemy, oraz z jakimi problemami muszą zmierzyć się fachowcy aby, ich zlecenie wykonać - być może będą bardziej doceniać i szanować tych, którzy dla nich tą pracę wykonują.
Teraz czas się zabrać za kolejną, po "Sekretnym życiu drzew" książkę Petera Wohllebena " Duchowe życie zwierząt" ( to też prezent gwiazdkowy).

Offline axer

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • skanowanie filmów
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2018, 21:52:12 pm »
Dzięki za recenzje, kupiłem ebooka. W sumie czytnik teraz pasowałoby kupić...

m_kola

  • Gość
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:37:44 am »
Jak już zdecydujesz się na czytnik to polecam Kindle. Z moich dotychczasowych doświadczeń (mam w domu 2x Kindle i jednego inkBook, jeszcze jakiegoś innego testowałem u szwagierki) wynika, że Kindle są najbardziej bezproblemowe w sensie szybkości działania, zawieszania się itp. Niemniej mają tez wady które mi kompletnie nie przeszkadzają jak słabe radzenie sobie z PDF i brak obsługi formatu epub (ale od czego jest np Calibre które konwertuje itp).
Takie mały OT ;)

Offline axer

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • skanowanie filmów
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:50:36 am »
Dzięki za OT, Mikołaj. Tak też wyczytałem w internetach i zdecydowałem się na Kindle Paperwhite. Zamówiłem bezpośrednio na Amazonie, jutro powinny dotrzeć (przy okazji zamówiłem też dla żony). Jeśli się przyjmą - trzeba będzie zamówić jeszcze dwa dla szkodników.

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2018, 10:43:50 am »
Dobrze sie zdecydowales...3 kindle w domu :D. jedyna wada to jak Mikolaj napisal problem z PDF-ami..ale da sie z tym zyc.