Marzec 28, 2024, 09:25:16 am

Autor Wątek: Jaka piła włosowa  (Przeczytany 15478 razy)

Dddddddd123

  • Gość
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2020, 08:47:59 am »
Proxxon DSH

Robienie na tym ażurów to mordęga.

Widzę ze kupiłeś Hegnera....... uważam je za przereklamowane. W tej cenie można kupić Delta 40-694 lub dewalta Z tym  że trzeba kombinować z zasilaniem i transportem do Polski.

Kiedyś na allegro widziałem maszyny w tym stylu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 08:57:21 am wysłana przez Dddddddd123 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2020, 23:59:36 pm »
Na początek,odesłałem Hegnera do reklamacji i jak to w takich sytuacjach bywa wcale nie bylo miło i fajnie. Sprzedający twierdził ze wszystko jest ok i Hegner działa dobrze. Mialem jeszcze inne zastrzeżenia bo było  sporo odpryskow lakieru i krzywy stolik. Zapytałem czemu jest taka roznica pomiedzy wyrzynarkami i skoro reklamowana działa dobrze,porównując obie maszyny to druga jest wyjątkowa zapytałem ; )  Odpowiedział ze na to wygląda,trafił mi sie taki udany,wręcz super egzemplarz.
Co będzie dalej,czas pokaże, ja liczę na szczęście i że trafi mi się kolejny wyjątkowy egzemplarz. ;) Druga piła na prawdę  działa super,jest cicha i płynną ma pracę. Czy Hegner jest przereklamowany,tego nie wiem bo nie mam z wyrzynarkami doświadczenia,mysle ze za pierwszym razem mialem pecha ze trafilem na tego sprzedającego.  Mamy rok 2020 a maszyna byla z 2018 i jak sie okazało to był egzemplarz pokazowy dla klientów, nie był uzywany bo stolik czysty,bez rys.Bylo bodajże 10 odpryskow farby w miejscach gdzie są mocowane poszczególne elementy np silnik czy ramie do podstawy.Ten fakt wyszedł kilka dni temu o historii wyrzynarki. Odpryski to szczegół, wydaje mi się ze było coś wymieniane,przestawiane i ktoś  nie potrafił zgrać dobrze maszyny. Praca i krzywy stolik to poważne  wady.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2020, 00:18:11 am wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2020, 23:52:09 pm »
Piłę odesłałem już ponad miesiąc temu i póki co nie mam żadnych informacji co dalej. Chyba zaryzykuję z kupnem Hegner Multicut 2s,oczywiscie u innego sprzedawcy. Miał ktoś z Was styczność z Multicut 2s?

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2020, 00:00:49 am »
Dwie najważniejsze rzeczy to system wymiany/przetykania brzeszczotów dla prac ażurowych i regulator prędkości.

Jak w twojej pile przewleka sie brzeszczoty?
....

Trochę dziwaczne....
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 00:04:34 am wysłana przez Koala »

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2020, 00:08:04 am »
Czepiam się czy faktycznie jest coś nie tak?

Dolne ramie nie uderza o obudowę czasem?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2020, 00:11:58 am »
Tu na filmie nie ma dodatkowego elementu mocowania brzeszczotu do przetykania. Ja do zestawu Multicut 1 dostałem. Nie używa się klucza imbusowego tylko zakręca się dlonią (mocowanie widoczne na zdjęciu). Uważam ze mocowanie jest bardzo wygodne i szybkie. W Multicut 2s naciąganie jest z przodu.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2020, 00:12:52 am »
Nie,nic nie uderzało o nic. Dokladnie to sprawdziłem.

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2020, 00:19:05 am »
Ja mam w piłce takie mocowania
Wkładasz brzeszczot zakręcasz śrubkę paluchami i napinasz dźwigienkę. Wadą tego jest że ma stały naciąg i rozwala małe brzeszczoty. Więc pracuję od #5

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 07, 2020, 00:25:48 am »
Stały naciąg? Są inne możliwości w wyrzynarkach gdzie mozna pracować na cienkich brzeszczotach

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2020, 13:33:00 pm »
Dostałem ofertę na Hegner Multicut 2s,koszt z niemiec razem z przesyłką 3885 zł. Czy warto?

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2020, 17:31:40 pm »
netto czy brutto?
Bierzesz to na firmę w obrocie wewnątrz wspólnotowym?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2020, 17:33:38 pm wysłana przez Koala »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 08, 2020, 22:12:16 pm »
Biorę prywatnie. Muszę doczytać czy to netto czy brutto. Musiałem zarejestrować sie jako podatnik VAT UE. To moj pierwszy zakup bezpośrednio z zagranicy wiec nie mam pewności jaką ofertę dostałem.Potwierdziłem zamówienie na Hegner Multicut 2s :)
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 12, 2020, 13:22:41 pm »
Cena całkowita za Hegner Multicut 2s to 865.31€
Na początku planowałem Proxona najmniejszego a teraz mam 2 Hegner Multicut 1 i jedną 2s w drodze z Niemiec.
W tym jeden niewypał kupna ale sorawa idzie do sądu bo ponad miesiąc jak odesłałem i sprzedajacy zaproponował zwrot pieniążków ale do dziś dnia nie otrzymałem przelewu. Prawnik napisał wezwanie odstąpienia od umowy i czekam na rozwój sprawy. Tej naszyny nie chcę takiej jaka była tylko zwrot pieniążków albo wymiana na nowy egzemplarz. Piła byla sprzetem testowym u sprzedawcy z wadami co zataił przedemną bo ja zamówiłem i zapłacilem za nowy. Jeśli bedzie zwrot nowej maszyny to jedną Hegner Multicut 1 będę miał do sprzedania,taka informacja dla zainteresowanych. Co do Multicut 2s,nie szukałem w Niemczech okazji ale wybrałem najbardziej pewnego sprzedawcę.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 21, 2020, 17:37:09 pm »
Przed chwilą byłem w castoramie.Przechodząc koło wyrzynarek włosowych rzuciłem okiem. Był MCalister i Erbauer. Ta druga z regulacją obrotów,stoł w porownaniu do Multicut 1 dość duży i kosztuje niecałe 600 zł. Mcalister  jeszcze mniej ale była mniejsza. Wyrzynarki wyglądały całkiem ok,tylko wyglądają? Multicut 2s jeszcze nie dotarła,czekam dalej.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2020, 06:02:33 am »
Pytanie do osób które uzywają włosówek. To moje początki pracy i tylko znam brzeszczoty Hegnera które sa dodawane do wyrzynarek.Moja maszyna z tego co się dowiedziałem jest jeszcze na linii produkcyjnej i pod koniec przyszłego tygodnia mają mi wysłać. Mam możliwość zamowić brzeszczoty zestaw 60 szt i przyjdą z wyrzynarką. Koszt 16 €,czy warto a może lepiej kupić brzeszczoty Niqa ?