Maj 14, 2024, 08:06:40 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zyklone

Strony: [1]
1
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 09, 2021, 12:37:56 pm »
Wyczytałem, że pod lakier nie stosuje się oleju bo może się dobrze nie związać. Czy zatem z bejca olejną nie będzie tak samo ?

2
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 09, 2021, 10:24:44 am »
A można kupić lakier?

A można kupić lakier?

Tak, jest dostępny na stronie sklepstolarza.pl. Niestety jest tylko wysoki połysk więc odpada. Potrzebuje jakiś mat lub lekki połysk. Adler spoko, ale kurcze, potrzebuję lakieru na jeden stół, a tam opakowania tylko po 4l, trochę dużo.

Wracając do sinizny. Coś z tym robić? Wyjdą cienie przy bejcowaniu?

3
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 08, 2021, 22:13:21 pm »
Kurcze, tego Thinner-a nigdzie nie można kupić w Polsce. Czymś innym można to rozcieńczyć? Będzie taka potrzeba w ogóle przy malowaniu wałkiem? Ten lakier będzie błyszczący po wyschnięciu? Jest jakaś metoda, żeby go trochę zmatowić ? Wiem, dużo pytań ale nie mam wiedzy w tym temacie, wybaczcie ;)

4
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 08, 2021, 07:08:48 am »
Witam. Jeszcze odnośnie sinizny. Każda deska klejonki jest zasiniona indywidualnie czy jest to raczej zabarwienie całej klejonki?
Zerknij proszę na zdjęcie. Na części blatu widać, że deski są zsiniałe osobno, ale w niektórych miejscach sinizna przechodzi z jednej na drugą. Co do historii to wiem tyle, że stał w kupionym mieszkaniu i chyba był robiony na zamówienie. Pokryty był lakierem lub może jakimś woskiem. Powłoka była dosyć miękka, dało się ją rysować paznokciem, schodziła po potraktowaniu acetonem tworząc kisiel. Pod lakierem coś co bawiło stół.

5
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 07, 2021, 14:43:16 pm »
.Najlepiej moim zdaniem jest wybrać komplet produktów u jednego producenta.bejca i lakier żeby nie zareagowały ze sobą
Tu się nie zgodzę. Ważne aby bejca i wykończwnie nie były na tej samej bazie rozcieńczalnikowej.

Czy zatem bejca olejna OSMO będzie dobra czy wybrać coś innego? Póki co mam nogi wykończone papierami #60, #100, #220. Blat mam zamiar wykończyć #60, #100, #150, #220. Takie papiery już zakupiłem.

Co do sinizny to wygląda to tak. (po kliknięciu w zdjęcie otworzy się duży rozmiar)

6
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 07, 2021, 10:17:15 am »
Polecam ten. Drewniane blaty kuchenne nie do zdarcia. Zero problemu z wodą.

https://www.rustins.ltd/rustins/our-products/indoor/plastic-coating-hardener-gloss



Na blat o wymiarach 80x170cm + 4 nogi ( ok. 10x10cm) wystarczy 250ml? Producent podaje 13-15m^2/litr więc powinno starczyć. Zakładam, że potrzeba położyć dwie warstwy. Szlifować między warstwami? Czym ew. można go rozcieńczyć żeby się łatwiej rozlewał i nadal był trwały ?

7
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 06, 2021, 23:47:44 pm »
Stół mam od tygodnia. Dopiero co zerwałem z niego lakier i wyszlifowałem także nie mam bladego pojęcia od kiedy jest sinizna, może zrobię zdjęcie to będzie widać o co chodzi.

Jesteś w stanie polecić jakiś konkretny lakier chemoutwardzalny ?

8
Środki sztuczne - lakiery / Lakierowanie stołu.
« dnia: Marzec 06, 2021, 21:37:04 pm »
Witam serdecznie.
Proszę koleżeństwo o pomoc. Jestem w trakcie odnawiania dużego drewnianego stołu i potrzebuje dobrego lakieru, który nie zejdzie za rok czasu. Zależy mi na ja najwyższej trwałości. Stół będzie używany w domu jako jadalny i taki po prostu codzienny. Pod lakier zamierzam użyć bejcy olejnej OSMO. Dobry pomysł? Myślałem o jakimś akrylowym dwuskładnikowym lakierze, ale nie znam się więc może być coś innego. Coś co będzie się w miarę łatwo rozlewało używając wałka/pędzla. Chciałbym położyć jedną warstwę, przeszlifować i położyć drugą.

Przy okazji zapytam o siniejące drewno na takim stole. Na całej powierzchni blatu i nóg widnieją jasnoszare przebarwienia. Nie widać, żeby struktura drewna była jakoś naruszona. Czy należałoby coś z tym zrobić czy można olać i nic się nie stanie po czasie ?

9
Przedstaw się na Domidrewno / Witam
« dnia: Marzec 06, 2021, 21:15:55 pm »
Cześć,
Jestem Bartosz. Życie stawia przede mną coraz więcej drewnianych wyzwać i chyba czas się trochę dokształcić stąd moja obecność na forum.

Pozdrawiam

Strony: [1]