Maj 13, 2024, 09:43:39 am

Autor Wątek: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?  (Przeczytany 19994 razy)

Offline wronks

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2015, 13:53:48 pm »
Bo kolega umieścił zdjęcia na zewnętrznym serwerze, a teraz z jakiegoś powodu już ich tam nie ma.

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2015, 00:17:01 am »
imageshack, wykasowali wszystkie konta po paru latach.. jutro postaram się wrzucić gdzie indziej i poproszę Jarka o zedytowanie posta bo nie mam teraz przy sobie tych fotek

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2015, 00:54:24 am »
Imageshack zlikwidował tylko konta darmowe. I ostrzegał o tym użytkowników. Ja mam u nich konto premium z lenistwa :)
Nie chciało mi się na innych forach zmieniać postów i przerabiać i wstawiać fotek od nowa. :)

18$ na rok i problem z głowy :) a oprócz tego co było na bezpłatnym dodali pare innych funkcjonalności. Wiec nie wielka strata.

Offline WojtekS

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2015, 08:22:52 am »
Widać tylko 3 zdjęcia..
Ja widzę że BHP na najwyższym poziomie przy układaniu tych rur było. Wykop wygląda jakby miał się zaraz zawalić a metr od niego stoi koparka z wypuszczonymi podporami. Pan Felek pet w gębie i jazda z układaniem. A potem płacz i zgrzytanie zębów bo jedyny rodzinny dostawca alkoholu leży dwa metry pod ziemią albo do tej pory go szukają.
Pracowałem jakiś czas z takim jednym wariatem. Skakał po dachach bez zabezpieczenia. Spadł z 7 metrów bo nie wypił przed pracą flaszki. Niestety spadł tak niefortunnie że połamał kręgosłup. Zdarzały mu się wcześniej upadki z większych wysokości i najwyżej złamał rękę, albo nogę ale tym razem był trzeźwy i nie zdążył się złożyć do lotu ani krzyknąć Dżeronimo!. Szkoda tylko rodziny. Jak by się zabił to dostali by odszkodowanie a tak renta 350 pln na 3 osoby i wożenie taty z łóżka do kibla i z powrotem. I tak do końca jego życia. No ale przynajmniej przestał pić :)
Swoją drogą nie czaję jak można wypić butelkę wódki i iść do pracy. Ja po pół litra śpię a mały nie jestem- 95kg i 1,9 metra.

Offline noprofi_semi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Gwóźdź wystaje, chwytaj za młotek.
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2015, 09:34:46 am »
Zdolny facet z Ciebie Artus gratuluję. jest na co popatrzeć i co się nauczyc

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2015, 00:23:52 am »
Widać tylko 3 zdjęcia..
Ja widzę że BHP na najwyższym poziomie przy układaniu tych rur było. Wykop wygląda jakby miał się zaraz zawalić a metr od niego stoi koparka z wypuszczonymi podporami. Pan Felek pet w gębie i jazda z układaniem. A potem płacz i zgrzytanie zębów bo jedyny rodzinny dostawca alkoholu leży dwa metry pod ziemią albo do tej pory go szukają.
Pracowałem jakiś czas z takim jednym wariatem. Skakał po dachach bez zabezpieczenia. Spadł z 7 metrów bo nie wypił przed pracą flaszki. Niestety spadł tak niefortunnie że połamał kręgosłup. Zdarzały mu się wcześniej upadki z większych wysokości i najwyżej złamał rękę, albo nogę ale tym razem był trzeźwy i nie zdążył się złożyć do lotu ani krzyknąć Dżeronimo!. Szkoda tylko rodziny. Jak by się zabił to dostali by odszkodowanie a tak renta 350 pln na 3 osoby i wożenie taty z łóżka do kibla i z powrotem. I tak do końca jego życia. No ale przynajmniej przestał pić :)
Swoją drogą nie czaję jak można wypić butelkę wódki i iść do pracy. Ja po pół litra śpię a mały nie jestem- 95kg i 1,9 metra.

akurat bhp było nienajgorsze.. nie wiem czemu wywnioskowałeś z zdjęcia że wykop wygląda jakby miał się zawalić.. zauważ, że owszem jest głęboki, nie ma wody bo tam sam dobrze ubity piasek, wykop ma kilkanaście m długości.. a już wnioski i pisanie od razu że alkohol i nie wiadomo co.. gość w wykopie to właściciel koparki i firmy która robiła wszystko, na całej budowie nawet jednego piwa nie wypili bo wszyscy zatrudnieni legalnie z umowami, ubezpieczeniem itp.
ta ekipa robiła mi wszystko od wbicia pierwszej łopaty, po czubek dachu - nawet raz żaden z 4 ludzi się nie zaciął ani nie walnął porządnie w palec nawet..
a wiem bo byłem po 3-4 razy dziennie na budowie bo pracuję parę km tylko i przyjeżdżałem sprawdzać czy dobrze robią ;)
zdjęcia muszę zrobić od nowa z dużych bo małe gdzieś mi wcięło a niestety w tym tygodniu nadmiaru czasu nie mam..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2015, 00:27:41 am wysłana przez arturs »

Offline WojtekS

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2015, 06:58:36 am »
Nie napisałem że u ciebie na budowie ktoś pił tylko że z takim jednym pijakiem pracowałem co jak wypił to mu się wydawało że jest niezniszczalny. Może foto z takiej perspektywy że wygląda ten wykop niebezpiecznie. A fotki chętnie obejrzę bo widać że ciekawy projekt.

Offline KoWaL84

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2018, 13:42:04 pm »
Chciałem podbić temat rekuperatora, bo wreszcie świetnie gość pokazał wszystko co i jak. Chciałem zapytać jakimi rurarmi Pan prowadził instalację wentylacyjną - widzę właśnie że są te pomarańczowe rury kanalizacyjne takie jak do GWC...  osobiście myślałem o stalowych ocynk. Ale chciałem właśnie dopytać o te rury PCV czy też można je wykorzystać.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:47:27 pm »
4)Krok kolejny to wpis w dziale http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/. Kilka słów o sobie w zupełności wystarczy, a innym forumowiczom zdecydowanie pomoże to odnaleźć na forum snycerza, tartacznika, operatora CNC itp.

Offline Jureq

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2018, 11:12:25 am »
krzyś48 ta wielkość czcionki to wypadek przy pracy czy celowa ? ;)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Rekuperacja wentylacja jak zbudować?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:17:55 pm »
W mordę jeża :P
U mnie mniejsza czcionka,ale nie takie mikro :o
Coś z kopiowaniem i wklejaniem a w zasadzie jak teraz piszę to się zmniejszyło ???
A teraz znowu normalnie,nie wiem o co chodzi :(
(zaznaczyłem i poprawiłem 10pt rozmiar czcionki)żeby normalnie wyglądało :)
Już drugi raz to mi się zdarzyło  ::) :P :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 20:21:14 pm wysłana przez krzyś48 »