Maj 11, 2024, 22:10:27 pm

Autor Wątek: Szlifierka krawędziowa - płótno grafitowe i kalibracja  (Przeczytany 5404 razy)

Offline bartek_p

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Szlifierka krawędziowa - płótno grafitowe i kalibracja
« dnia: Listopad 08, 2017, 23:35:14 pm »
Hej,

dawno nie pisałem, ale znów przydałaby się Wasza pomoc.
Mianowicie kupiłem w ciemno używaną szlifierkę krawędziową Houfek HB 900 (http://www.houfek.com/pl/szlifierka-krawdziowa-hb-900).
Pierwszy raz mam do czynienia z takim sprzętem, do tej pory używałem tylko mały kombajn (taśmówka i tarcza).

Spodziewałem się, że krawędź po szlifowaniu będzie idealnie równa. Niestety już na etapie czyszczenia blatu (tego, po którym sunie taśma) po starym płótnie grafitowym, wiedziałem, że będzie problem (powierzchnia nie była idealnie równa). Po naklejeniu nowego płótna i pierwszych próbach, moje obawy potwierdziły się.

I teraz moje pytanie do osób, które posiadają podobny sprzęt:

- czy blaty w Waszych maszynach, po których sunie taśma są idealnie równe w każdym kierunku?
- czy jest jakiś sprytny sposób na wyrównanie płótna grafitowego? (Myślałem o szerokiej pacy, żeby zebrać grafit tam gdzie jest go za dużo, żeby wyrównać całą powierzchnię).

Ogólnie uważam, że mało jest takich praktycznych porad odnośnie szlifierek krawędziowych. Może ten post stanie się takim mini poradnikiem. Z chęcią napiszę coś (jak już trochę poużywam) o uczuciach względem mojego starego (2005 rocznik) Houfeka :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka krawędziowa - płótno grafitowe i kalibracja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2017, 08:14:26 am »
nie mam takiej  maszyny
ale
może  coś da założenie drobnego papieru odwrotnie (nasyp do grafitu) i po jej uruchomieniu dociśnięcie czymś prostym ?

Offline bartek_p

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka krawędziowa - płótno grafitowe i kalibracja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2017, 22:36:23 pm »
Hej, dzięki za podpowiedź. Nie ukrywam, że sam też na to wpadłem, ale nie chciałem próbować, bo bałem się utraty kontroli :) Jednak udało mi się problem rozwiązać poprzez naklejenie na długi i sztywny profil papieru ściernego i ręczne szlifowanie całości. Udało się, krawędzie są takie jakie chciałem :)
Ale sposób z odwróconą taśmą przetestowałem na małej szlifierce, efekt jest ok, ale ciężko jest ogarnąć całą powierzchnię (grafit jest szerszy niż taśma) no i trzeba mieć coś (idealnie płaskiego), co pokryje całą powierzchnię na raz. Na pewno dużym plusem jest szybkość tej metody :)

Offline Hiwatha

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierka krawędziowa - płótno grafitowe i kalibracja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:35:12 pm »
Z chęcią napiszę coś (jak już trochę poużywam) o uczuciach względem mojego starego (2005 rocznik) Houfeka :)

napisz jak się Ci pracuje na tej maszynie..
Zastanawiam się jeszcze nad zakupem Cormak MM2315(aluminiowy blat) lub Holzmann KOS 2510 (żeliwny blat) na 230v

Qiub

  • Gość
Odp: Szlifierka krawędziowa - płótno grafitowe i kalibracja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:49:28 pm »
 Houfek slyszalem o tej firmie, to chyba pepiczki albo slowaki robia, ponoc dobre jakosciowo machiny i do tyrania.
Ale ponoc cenia sie za nie i wyglad nie powala jednak jak wspomnialem chwala za zywotnosc, wydajnosc i jakosc.


Napisz cos o tej machinie bo sam ciekaw jestem jakiej rzeczywiscie klasy ten sprzet bo tej firmu to akurat nie mam gdzie sprawdzic a jestem zainteresowany ich szlifierka szerokotasmowa jak miejsce pozwoli