Maj 05, 2024, 01:10:36 am

Autor Wątek: Grubościówka SCM S35 Invincible  (Przeczytany 2052 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1776
    • Zobacz profil
Grubościówka SCM S35 Invincible
« dnia: Październik 20, 2019, 16:40:31 pm »
Witam
Chciałbym zmniejszyć posów grubościówki SCM S35
Wiem że muszę wymienić zębatki,dolną napędową na mniejszą (jest bardzo mała) lub dwie górne na większe. Górne zębatki to 3/8 24 zęby. Moim zdaniem posów idzie za szybko,myślę o wymianie na zębatki 28 lub 30 zębów ? Jest miejsce gdzie mogę dostać takie części czy tylko zamówienie u tokarza?
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1776
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2019, 07:58:03 am »
Witam
Udało mi się dokupić zębatki 3/8 -28 zębów. Tokarz dorobił średnicę do walka w grubościówce i miejsce na klin. Stoczył tył zębatki żeby nie kolidowało z paskiem(tak jak w orginalnych). Wymieniłem też łożyska na "SKF". Wymieniłem napinacz i pasek.Maszyna chodzi dużo ciszej,wałek,bo posów nie jest jeszcze zrobiony,nie mogę dobrać łańcucha. Zębatki są 3/8 ale mój łańcuch jest o około 6 mm węższy od tego w sklepie?? Poza tym ogniwa mają taki sam rozstaw. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu mojego łańcucha.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2019, 08:04:20 am wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1776
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2019, 18:36:41 pm »
Jeśli ktoś potrafi pomoc w rozszyfrować łańcucha,będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1776
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2019, 13:49:33 pm »
Założyłem szerszy łańcuch 3/8 06B. Grubościówka idzie troszkę wolniej. Myślę że było warto zmienić zębatki.
Pozdrawiam

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2019, 15:02:44 pm »
Widać z wątku, że wykonałeś modernizację bez naszej pomocy - tym bardziej gratulacje :)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1776
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2019, 15:19:57 pm »
Dla mnie nie jest to proste bo nigdy nie ciągnęło mnie do napraw czy przeróbek mechanicznych. Tez bardzo się cieszę że mój mały SCM juz może pracować :) Może komuś na przyszłość moj temat ułatwi pracę z taką maszyna lub inną ale z podobnymi rozwiązaniami technicznymi.
Pozdrawiam

Offline bombalina

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2024, 11:20:40 am »
Witam, mam zamiar kupić taką maszynę. Mogłby się kolega podzielić opinią na temat maszny?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1776
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka SCM S35 Invincible
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2024, 17:48:27 pm »
Cześć
Maszyna ogólnie ok,wszystko zależy też od stanu. Jeśli 350mm struganego elementu jest dla Ciebie ok. Mnie w niej irytowały dwie przypadłości. Mam minimalny luz na stole i maszyna delikatnie wybiera przod i tył elementu. W serii jeśli ok. Ostatnio nie używam maszyn i plany modernizacji aby wyeliminować luz odeszły na dalszy plan. Do regulacji obrotów jest dźwignią i potrafi się przestawiać podczas puszczania. Moja maszyna po zakupie miała wymienione wszystkie łożyska, kilka rzeczy było dosłownie spiętych na drut ale udało się poprawić fuszerki poprzedniego właściciela.  Czy bym ją kupił ponownie,myślę że tak.
Pozdrawiam