Maj 13, 2024, 20:48:01 pm

Autor Wątek: Montaż listwy uchwytowej aluminiowej  (Przeczytany 18306 razy)

Offline Bladepoland

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 168
    • Zobacz profil
Odp: Montaż listwy uchwytowej aluminiowej
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 07, 2017, 19:19:03 pm »
No tak, w tym przypadku wyjścia nie masz. Zakładałem typowy narożnik i w tym kontekście to rozpatrywałem. Dodam tylko, że można też spokojnie mijankę z szufladami i frontem tak zrobić jak opisałem.
Jeśli nie masz czego robić, nie rób tego tutaj...

Offline MebLeszek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
    • Meble na wymiar Leszek Lech
Odp: Montaż listwy uchwytowej aluminiowej
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 07, 2017, 19:28:36 pm »
No oczywiście jeśli korpusy nie są względem siebie pod kątem ostrym :)
No i nie da się przy wystających uchwytach ale to oczywiste.

Offline MebLeszek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
    • Meble na wymiar Leszek Lech
Odp: Montaż listwy uchwytowej aluminiowej
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 28, 2017, 23:35:37 pm »
Nie mogę edytować więc jestem zmuszony dać odpowiedź pod odpowiedzią. W końcu producent przysłał mi fronty (nie ma jak kolejka przed świętami) i zacząłem nabijać uchwyty. Oczywiście wcześniej porobiłem kilka prób na odpadach.

Moje spostrzeżenia:
1) Użyłem frezu który zaproponował mi pragmatyczny tarczka 3mm. Wahałem się czy nie dać 3,2. Decyzja była słuszna bo te 3mm robi rowek około 3,1-3,2 być może przez minimalne bicie jakie daje frezarka?
2) Pióro wchodzi bez wbijania ale nie ma luzów - jest idealnie dopasowane. Po użyciu kleju/silikonu trzeba użyć trochę siły.
3) Wypróbowałem klej NEOPRENOWY - trzeba uważać by nie dać go za dużo no i najlepiej punktowo co 3-4cm bo jest bardzo gęsty i może być problem z wbiciem uchwytu do końca. Jak dałem za dużo to młotek to za mało musiałem ściskać kilkoma ściskami co kilka centymetrów i na przemian je dokręcając. Uchwyt stabilizuje się bardzo szybko (1-2 godziny)
4)Wypróbowałem silikon (octowy) - dzięki temu, że silikon jest bardziej leisty od kleju to łatwiej wcisnąć uchwyty. Dobrze jest użyć silikonu bezbarwnego bo czasem gdzieś wycieknie i mimo czyszczenia zawsze gdzieś w mikroszczelinach pozostanie. Bezbarwny nie rzuca się tak w oczy. Niestety uchwyt jest stabilny dopiero na następny dzień bo silikon dłużej łąpie (tak na amen).
5) Przy dozowaniu kleju warto uważać by nie pobrudzić w koło rowka bo będzie przeszkadzać w dobiciu uchwytu do końca. Ja montuję uchwyty na frontach akrylowych - tu obrzeża są zabezpieczone folią ochronną. Frezuję bez zdejmowania jej, następnie klej. Na koniec przejeżdżam palcem po rowku i odklejam folię ochronną i jest czyściutko.

Jeśli jest potrzeba to zrobię video-poradnik.

kozio

  • Gość
Odp: Montaż listwy uchwytowej aluminiowej
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 29, 2017, 07:49:00 am »
Nie ma co się wstydzić. Działaj.