Kwiecień 19, 2024, 22:46:45 pm

Autor Wątek: Narex standard czy premium  (Przeczytany 48747 razy)

krzysiek

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2017, 20:30:45 pm »
Jeśli chodzi o ofertę Narex'a to ( i tutaj nie ma żadnej reklamy tylko moje własne doświadczenia ) możesz zadzwonić do znanego nam wszystkim sklepu d...a.pl i na pewno załatwisz sobie wszystko co potrzebujesz.
A z drugiej strony tak się "mościsz" z tymi dłutami jakbyś kupował pierścionek zaręczynowy. :D

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2017, 20:56:58 pm »
Eee tam ;) dłuta już od wczoraj zamówione. Po prostu lubię zakupy przemyśleć zwłaszcza że to pierwsze dłuta więc doświadczenie żadne praktycznie :)

MChObi

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2017, 23:14:46 pm »
Eee tam ;) dłuta już od wczoraj zamówione. Po prostu lubię zakupy przemyśleć zwłaszcza że to pierwsze dłuta więc doświadczenie żadne praktycznie :)

A masz czym je naostrzyć ?? Pamiętaj że przyjdą tępe .

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2017, 13:27:54 pm »
A masz czym je naostrzyć ?? Pamiętaj że przyjdą tępe .

Na początek zamierzam wypróbować bardziej budżetowy sposób pokazany przez @Lirorobert czyli papiery na szkle ale zacząłem się już rozglądać za kamieniami i tak chciałbym docelowo ostrzyć. Widziałem zestaw dwóch kombinowanych wodnych kamieni 220/1000, 4000/8000 i kamień do równania z nortona z tym że cena zestawu wysoka. Coś takiego jak w załączniku chociaż akurat tam do Polski nie wyślą  :(
https://www.sharpeningsupplies.com/Norton-Water-Stone-Kit-P94.aspx

Albo będę kombinował nad skompletowaniem jakiegoś japońskiego zestawu kamieni wodnych...

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 19, 2017, 18:19:31 pm »
piotrek23x
poszukaj ostrzałka kamienna na allegro zestaw 3 kamieni sprzedaje jakiś gostek za ok 30-40 zł.
ja pół roku temu u niego kupiłem i jestem zadowolony.
Jasio P - Rzeszów

Stol-Drew

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2017, 19:55:18 pm »
 jasiop dobrze pisze tez ma ten komplet polecam

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2017, 09:54:37 am »
jasiop dobrze pisze tez ma ten komplet polecam

@jasiop @Stol-Drew  dzięki za podpowiedź, też zamówiłem i wypróbuję. Wychodzi 40 zł z przesyłką z jakichś urodzin allegro czy coś więc nie pieniądz jak będzie dobre ;) Nie używacie wyższych gradacji czy dokupywaliście jeszcze jakieś kamienie?

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2017, 14:23:49 pm »
podacie linka do tych tanich kamieni?

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 20, 2017, 15:55:16 pm »
Wpisz na allegro hasło "ostrzałka kamienna do ostrzenia na mokro"

Stol-Drew

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2017, 20:38:10 pm »
tylko te 3 kamienie używam ,plus jakiś olej do poslizgu

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2017, 10:28:36 am »
rozumiem, ze nie są to kamienie wodne? Tylko olej wchodzi w grę?

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2017, 10:31:55 am »
Może być ropa ,rozpuszczalnik olejny itp.

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2017, 21:55:21 pm »
No i są ;D marketowe dłuto do nauki ostrzenia też jest (fabrycznie przygotowane do naprawy - czytaj: ma wszystkie możliwe wady :D) więc jak tylko chwilę czasu znajdę to zaczynam zabawę ;)
Proponujecie ostrzenie z olejem - jakim? Drugie pytanie - opłaca się używać dedykowanych olejów do ostrzenia typu Lansky czy Narex?
@tomekz dzięki za propozycje - myślisz że to bardziej zastępstwo dla jakichś olejów czy można stosować regularnie bez problemów?

EDIT: Dodatkowe pytanie - na forum poświęconym nożom znalazłem wątek dotyczący dokładnie tych kamieni i ostrzeniu z użyciem wody i namaczania przed użyciem a nie olejów... Czy może próbował ktoś w taki sposób ostrzyć?


« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 22:07:10 pm wysłana przez piotrek23x »

djaworek

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2017, 10:21:30 am »
Albo woda albo olej. Nie powinno się kamienia traktować różnie. Gdzieś wyczytałem , że kamienie japońskie tylko woda a dogładzanie na arkansas lepiej na oleju wykonać. Ja akurat tak robię od zawsze.
Wczoraj przyjechał z Adriatechu piękny komplet Narexów Premium w drewnianej skrzyneczce. Taki prezent mikołajowy sobie sprawiłem a co.
Dłuta wykonane bardzo solidnie i estetycznie co nie znaczy , że nie można lepiej. Narex ma w ofercie taki sam zestaw tylko droższy, ponoć fabrycznie wypolerowany na lusterko. Niestety na naszym rynku nie do kupienia. Chciałem doplacić i kupić taki polerowany i se ne da pane Havranek  :(
Wcześniej oglądałem u kolegi komplet dłut z serii podstawowej. Niby wszystko w porządku bo on tym intensywnie pracuje ale zwyczajnie mi się nie podobały. Biała , dziwnie wyprofilowana rękojeść , wykończenie stali takie sobie... typowe narzędzie do roboty bez odrobiny finezji.
A ja lubię żeby było ładnie bo robię mało a dokładnie ;D Dlaczego więc nie dopłacić pare złotych żeby przy okazji pracy również nacieszyć oko?
W końcu to zakup na lata.Premium są pod tym względem zadowalające.
Teraz tylko zabawa w przygotowanie do pracy bo informacja , że sa fabrycznie naostrzone to kompletna bzdura.
Z doświadczenia wiem , że proces przygotowania będzie krótki a i przyjemna to czynność.
Reasumując , jak ktoś potrzebuje narzędzie do roboty to wszystko jedno , które kupi bo jednymi i drugimi to samo zrobi.
Mnie Premium lepiej się widzą pod każdym względem.

Stol-Drew

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2017, 19:05:21 pm »
tak ja mam jakiś olej stanleya