Maj 11, 2024, 12:27:25 pm

Autor Wątek: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?  (Przeczytany 4030 razy)

Offline bercisz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« dnia: Luty 22, 2016, 19:27:09 pm »
Witam koleżanki i kolegów,
stanąłem przed zakupem ukośnicy, cena max 1500, niestety na tyle w tym czasie mogę sobie pozwolić, potrzebuję jej jako uniwersalnego narzędzia do belek oraz do listew i drobnicy. No i pytanie czy ma ktoś taką Makitę 1040 ? Czy jesteście z zakupu zadowoleni? no i ogólne konkluzje z zakupu tego urządzenia. A może jesteście w stanie polecić jakieś lepsze narzędzie w podobnej cenie i z podobnymi bądź lepszymi parametrami ?
Należy tutaj zaznaczyć, iż ważnym parametrem przy wyborze tej ukośnicy było to, iż wysokość jej cięcia ma powyżej 90mm. Pozdrawiam serdecznie :)

Offline piotrek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 20:47:53 pm »
Osobiście tez przymierzam się do takiego zakupu i wybór padł na :
http://allegro.pl/sparky-tkn95d-ukosnica-pilarka-pila-305mm-laser-i5967951979.html

Podobno produkowane w Niemczech nie w Chinach, 3 lata gwarancji, tarcza 305mm, 5000 rpm, ciecie 95mm i cena nie odstrasza.

Do tego porządna tarcza np. Freud - 300mm 96 zębów płaski-trapez i można ciąć bez odprysków i wyszczerbień - nawet listwy meblowe czy podłogowe okleinowane - cena tarczy około 200zł

Mieścisz się w budżecie i masz fajny sprzęcik do cięcia wszystkiego co tylko będziesz potrzebował uciąć.

kozio

  • Gość
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2016, 22:02:08 pm »
A Metabo KGS 254M patrzał?

Offline bercisz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2016, 22:42:28 pm »
paczał paczał, ale jakoś mi się nie widzi chyba metabo. Metabo ma ogólnie słabsze opinie, skąd nie wiem, nie mam nic Metabo i chyba się nie zapowiada.  Jest jeszcze GCM 10 J Boscha za 1430 zł znalazłem, tylko ciekawe czy to warte, muszę jutro podjechać i obczaić może będzie taka makitka na miejscu ewentualnie ten bosch.

Offline bercisz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2016, 22:52:49 pm »
Osobiście tez przymierzam się do takiego zakupu i wybór padł na :
http://allegro.pl/sparky-tkn95d-ukosnica-pilarka-pila-305mm-laser-i5967951979.html

Podobno produkowane w Niemczech nie w Chinach, 3 lata gwarancji, tarcza 305mm, 5000 rpm, ciecie 95mm i cena nie odstrasza.

Do tego porządna tarcza np. Freud - 300mm 96 zębów płaski-trapez i można ciąć bez odprysków i wyszczerbień - nawet listwy meblowe czy podłogowe okleinowane - cena tarczy około 200zł

Mieścisz się w budżecie i masz fajny sprzęcik do cięcia wszystkiego co tylko będziesz potrzebował uciąć.

Sparki jakoś nie bardzo mi podchodzi, wolę mieć coś słabszego, ale jednak jakiejś tam marki. Tu fajna tarcza, ale bałbym się jednak go kupić. W Niemczech to jest tylko skręcają chyba :D heh ale jak ktoś potrzebuje faktycznie dużych parametrów to jest to jakieś wyjście. Ale nie wiem czy nie wziąłbym Ryobi za 1000 zł.

Offline piotrek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2016, 06:23:17 am »
Wbrew pozorom Sparky to samodzielna a nie Castoramowa marka i słyszałem od znajomych którzy mają różne narzędzia tej firmy że są ok... Moim zdaniem wszystkie tańsze sprzęty "dobrych" marek jak Bosch, Makita czy Metabo są słabej jakości, bo gdzieś zaoszczędzić trzeba, z drugiej strony wg producentów do majsterkowania nie potrzeba dużej wytrzymałości. Zauważ że czesto przy zakupie narzędzi na paragon dostajesz 2 letnią gwarancję, na fakturę już tylko rok, tzn że narzędzia są celowo budowane w taki sposób żeby tylko wytrzymały okres gwarancyjny.

Przecież pisałeś że potrzebujesz dużych parametrów (wysokość cięcia 90mm) a teraz że jednak nie bo to Sparky...  Czegoś tu nie rozumiem. Zauważ że Makita nie ma systemu przesuwnego, tylko zawias wiec nie utniesz nic większego niż belka 9x9cm.. Jak na moje potrzeby takie ograniczenie jest nie do przyjęcia.

kozio

  • Gość
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2016, 07:03:00 am »
Idąc tropem marketowych to pokusiłbym się o Meec z Juli.
Na czerwone są 3 lata gwarabcji...
Popatrz na forum bo chyba jest recenzja.

Offline arkadiuszokon

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2016, 07:24:16 am »
Ja posiadam tą ukośnicę od 3 lat i jestem zadowolony - dobrze tnie i dobrze trzyma kąty - pracuje na niej dosyć dużo. Oryginalna tarcza była w porządku, duża część trocin idzie w worek. Raz wymieniałem kondensator w niej (20pln). Teraz w sumie bym kupił jednak coś w posuwem i dołożył trochę, ale w takim budżecie to moim zdaniem dobry wybór. Jakość komponentów jest na bardzo dobrym poziomie, a konstrukcja jest bardzo solidna chociaż to nie jest już w 100% made in japan. Upierdliwe jest zakładanie osłony na tarczę - to tak ogólnie, jak masz więcej pytań to śmiało.

Offline noprofi_semi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Gwóźdź wystaje, chwytaj za młotek.
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2016, 13:08:00 pm »
Ja bym radził dobrze się porozglądać i porównać sobie różne marki i różne ceny. Osobiście posiadam KGS 254 Metabo i nie do końca jestem z niej zadowolony jeśli chodzi o trzymanie kąta i stabilność przy wysuwie. Taką samą jakość ma Castorama w ukośnicach Macalister i za połowę pieniędzy. Pracowałem i jedną i drugą i dziś nie wydałbym 1300 na to Metabo bo miałbym to samo za 750zł. Jeszcze raz obejrzyj namacaj porównaj pobaw się i dopiero kup. AAAA to moje Metabo to też w chinach składane. A w woli ścisłości SPARKY to dawny bułgarski ELTOS producent wiertarek tzw. u nas "Bułgarek" nie do zajechania no i oczywiście silników elektrycznych;)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 13:10:03 pm wysłana przez noprofi_semi »

Offline futrzak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 284
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2016, 13:55:01 pm »
Zobacz na makita 1018l, 91mm wysokość cięcia i do tego posuw. Cena troszkę ponad twoim budżetem.

Offline RobRob

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 915
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2016, 17:41:28 pm »
Co do Sparky to mam wkrętarkę
Sama wkrętarka ok nie mogę się przyczepić ale baterie to tragedia nie trzymają
Nie wiem jak jest z innymi narzędziami tej firmy
A mam wiertarkę ta stara bułgarkę nie do zajechania
Ja mam ją 19 lat a nie wiem ile miał ją tata mojej połowy

Offline piotrek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2016, 18:23:04 pm »
Może po prostu trafiła się wybrakowana bateria.. mój znajomy meblarz ma wkrętarkę Sparky kilka lat i sobie chwali, ale ma wysoki model. Ja mam wkrętarkę z marketu za 60zł już 3 rok, używam jej sporo, i jest nie do zajechania, bateria trzyma jak nowa - około godziny prawie ciągłej pracy. Już bolce przy ładowarce się sypią a reszta chodzi jak marzenie. Jak się komuś trafi dobry egzemplarz to będzie działał, jak nie to nawet marka Metabo nie pomoże... Pomoże za to marka DeWalt czy Milwaukee :D

Jest jeszcze wybór w piłach producentów maszyn stolarskich, np Holzmann austria:
http://holzmann.pl/produkty/item/469/Profesjonalna-pila-ukosnica-KAP-305JL
albo ich tańszy produkt czyli zipper:
http://holzmann.pl/produkty/item/2210/Pila-ukosnica-Zipper-ZI-KGS305UG

Są to modele najwyższe, są też mniejsze i słabsze do wyboru..

Offline futrzak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 284
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2016, 18:38:43 pm »
Ze sparky mam szlifierkę kątową 125, w której coś już trzeszczy (mało używana), małą wiertarkę niby z udarem, lecz nie jest zbyt mocna lubi stawać, nie to co celma oraz wkrętarkę, której baterie również siadają i do tego jeszcze uchwyt się zacina. Ta marka jakoś mnie nie przekonała, drugi raz bym nie kupił, ale jeszcze coś tam działają.

Offline piotrek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2016, 06:27:13 am »
Żeby nie było ze wychwalam markę Sparky to powiem że najtańsze modele napewno sa dziadowskie (jak w przypadku wielu marek) i pewnie wyższe też się takie zdarzają, ale na jej korzyść przemawia 3 letnia gwarancja. Ja używam dużo narzędzia które kupuje - jeśli się nie sypnie w ciągu tych 3 lat to będzie cud.

Jedni kupują żeby działało jak najdłużej inni wręcz przeciwnie, korzystają z gwarancji i albo po kilkunastu miesiącach używania dostają nowe narzędzie albo zwrot gotówki i kupują następne.

Nie ma sensu kupować narzędzia które na siebie nie zarobi - chyba że ktoś potrzebuje ozdobę warsztatu albo nie ma co robić z pieniędzmi - w tym przypadku mogę podać nr konta :D

Offline bercisz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Ukośnica ... makita 1040 ? a może coś innego w tej cenie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2016, 22:16:36 pm »
szczerze powiem, że słabo wierzę w teorię, że Sparky produkowana jest w Europie, co najwyżej baterie tutaj dokładają, pakują i wysyłają heh  ;D. A wracając do tematu ukośnicy, to dokonałem wyboru, padło na Makitę LS1018l, jednak wolałem wyskrobać zaskórniaki niż później żałować, że nie mogę deski 200 przeciąć. Początkowy budżet zakładałem 1000 zł, chciałem kupić ten wyższy model Ryobi, bo "osiągi" ma dobre. Mam jakieś elektronarzędzia tej limonkowej marki, ale wkurza mnie w nich jedno dziwnie sztywny kabel  ;D