Maj 11, 2024, 23:13:15 pm

Autor Wątek: blat żeliwny  (Przeczytany 4423 razy)

Offline matthew_105

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
blat żeliwny
« dnia: Grudzień 25, 2018, 22:03:57 pm »
witam
planuje samemu zbudować pilarkę (bo jak wiadomo w Polsce ciężko o dokładną bo te marketowe są niedokładne i można je sb...)
Korpus pilarki planuję zrobić ze sklejki. Jeśli chodzi o blat to bardzo zależy mi na blacie żeliwnym z rowkami Teowymi tylko
nie mam totalnie pojęcia gdzie mógłbym taki blat nabyć
(fajnie by było jak by blat był podobny jak w pilarce np. Holzmann ts 200 lub coś w tym stylu)
z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam


Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: blat żeliwny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2018, 20:57:43 pm »
Witam. Raczej zapomnij o takim blacie. Oczywiście możesz czatować "100 lat" na OLX, ale kupić taki produkt w PL nieosiągalne. Kiedyś dzwoniłem po odlewniach żeliwa w PL bo chciałem dorwać blaty żeliwne ale do budowy strugarki - nie ma szans, nikt chyba już tego nie robi w PL. Po drugie choćby nawet to pewnie jednostkowa taka produkcja byłaby cholernie droga.

Lepiej poszukaj starej RMEA lub zrób blat np z HPL, lub zwykła płyta stalowa na jakiejś kratownicy z profili stalowych i takie coś rzucić na frezarkę - tylko kto ma, a jak ma to ile by zaśpiewał np za frezowanie blatu 100x100 cm?

Offline matthew_105

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: blat żeliwny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2018, 23:22:29 pm »
kurde no tak myślałem że nic z tego nie będzie
szkoda że w Polsce nie ma pilarek takich jak w USA czy Kanadzie no ale co zrobisz nic nie zrobisz

zostaje opcja z tą płytą stalową no ale też problem z planowaniem jej
nie ma gdzie