Maj 12, 2024, 01:35:08 am

Autor Wątek: Jaka frezarka?  (Przeczytany 12486 razy)

mily68

  • Gość
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2013, 16:49:31 pm »
Mówiłem już, poczekajmy aż kolega stenek się dookreśli. Może chodziło mu o elektronarzędzie a nie o stacjonarkę tylko działy pomylił? Nie ma co wróżyć z fusów...

Offline stenek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2013, 17:16:15 pm »
Rzeczywiście nie podałem żadnych szczegółów. Już dopisuję. Gdyby to byłaby pilarko frezarka, byłbym bardzo ucieszony. Najważniejsze ma być precyzyjna i przeznaczona do cięższych prac. Może z hobby zrobię interes, a sprzęt już będzie. Do tego moc silnika 4,0 KM, prędkości obrotowe 6000 i 8000 obrotów na minutę, przechylna tarcza. Miejsce mam, przerobiłem piwnicę. Na razie planuję używać maszyny po pracy no i w weekendy, więc liczmy jakieś dwadzieścia godzin w tygodniu. Dwie maszyny zamiast jednej też byłyby opcją, ale chyba jedna wielofunkcyjna będzie tańsza. Pieniądze na inwestycję mam, ale też nie chcę przepłacić lub kupić czegoś, za co zapłacę relatywnie więcej aniżeli za wielofunkcyjną. Sumą nie chcę was sugerować. Może pominęlibyście w ten sposób dobry sprzęt.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2013, 20:22:14 pm »
To moja n-ta maszyna kombinowana i pewnie przy takich już zostanę. Czyli 2w1 albo 4w1. Ostatnio ze znajomym rozmawiałem i "gdybałem", praktycznie ciężko mi znaleźć było jakieś minusy B3 Winner'a. Co nie wymyślę z realizacji do domu, ogrodu - to praktycznie wszystko wychodzi igła. Jedno co bym teraz zmienił - to dodał bym elektrykę (przy frezarce). Takie mam odczucia po roku pracy na tej maszynie (90% lite drewno).
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Ferdek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2013, 12:19:35 pm »
Maszyna łączona to najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie..Jeśli to ma być twoja  pierwsza profesionalna maszyna, a tak zrozumiałem, też bym się chyba skłaniał w kierunku hammer b3winnera,  zwłaszcza jesli kasa nie ma tu znaczenia, bedziesz miał dobry sprzet na lata..

Offline stenek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2013, 13:14:45 pm »
Doświadczenie nauczyło mnie, że jeśli się oszczędza na maszynie, która ma działać lata, to sprzęt ten na pewno nie będzie długo działał. Z waszych odpowiedzi polecacie mi przede wszystkim maszynę kombinowaną i w tej kategorii jednoznacznie B3 winnera. Możecie pochwalić się całościowymi kosztami? Czytałem, że ci od hammera przyjeżdżają i sami instalują sprzęt. Możecie to potwierdzić? 

Offline Jakub

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 802
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2013, 13:26:21 pm »
Jeśli zapłacisz za montaż to zamotują :D W innym wypadku przychodzi w paczce. Możesz do Feldera zadzwonić, napisać i zrobią Ci wycenę za free ;)
Pozdrawiam Jakub.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2013, 15:24:40 pm »
Pamiętajcie że czasem nie tyle finanse są problemem co... miejsce, a raczej jego brak ;) I tu mamy proste rozwiązanie - albo kombajn np. 4w1 albo nic.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2013, 15:27:24 pm »
Do  Ferdek  :) kolego na pewno cenne są twoje  rady ale będą bezcenne jak się przedstawisz w odpowiednim dziale" Przedstaw się na Domidrewno"

Offline Ferdek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2013, 12:26:48 pm »
ojej przepraszam, przeoczyłem ten dział, zaraz to nadrobie ;)@ stenek, koszty są bardzo zróżnicowane i nikt ci raczej nie powie konkretnie ile taka  maszyna będzie kosztowała, trzeba zrobić wycene napoczątku :)

mily68

  • Gość
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2013, 21:16:35 pm »
Jest 21.15. Jakoś kolega nie nadrobił... :(

Offline Waldi

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Praca człowieka uszlachetnia
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2013, 16:39:58 pm »
Ktoś tu kogoś olewa >:(

Offline Ferdek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2013, 11:54:13 am »
Panowie wybaczcie! coś mnie odciągnelo i zapomnialam zrobić wpis, już to nadrobilem, przepraszam!

Offline stenek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 30, 2013, 13:18:52 pm »
Kolega Jakub ma rację z tym montażem maszyny Feldera na miejscu. Sądziłem, że robią to niejako w cenie. Na ich stronie piszą jednak, że robią to na życzenie.

Offline Ferdek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Jaka frezarka?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 08, 2013, 15:23:59 pm »
Nawet jak za to trzeba ekstra zapłacić, to i tak uważam że warto, chyba że ktoś sie na tym świetnie zna...