Marzec 28, 2024, 09:34:07 am

Autor Wątek: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!  (Przeczytany 9741 razy)

Offline mondo12

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« dnia: Styczeń 19, 2018, 18:25:31 pm »
Witam, wszystkich forumowiczów :D Mam takie pytanie, może komuś też się to przyda. Chcę wziąć dotacje z urzędu pracy na salon masażu i po np dwóch miesiącach dopisać działalność stolarską wraz z robotami ziemnymi. Moje pytania: 1 Działalność chcę otworzyć w innym województwie, niż jestem zameldowany czy muszę się przemeldować, żeby dostać tą dotację? co nie będzie problemem ale chcę wiedzieć. 2. Czy mogę w miarę krótkim czasie dopisać do firmy stolarnię i roboty ziemne? np po 2 miesiącach? Dodam, że stolarnia będzie w miejscu w którym aktualnie jestem zameldowany czyli będą 2 adresy prowadzenia działalności. Proszę o fachową odpowiedź :D Pozdrawiam

Offline Lopi1

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2018, 20:28:58 pm »
Jaki jest cel takiej komplikacji? Dotacja jest na tyle mała, że wykorzystasz ją w całości na jeden, określony typ działalności. Poza tym  urzędnik w każdym urzędzie może różnie interpretować twoje pytania. Najlepiej udaj sie tam, gdzie chcesz dotację zalatwiać i się dopytaj. Nie wiem jak teraz ale kiedys dopisywanie innej działalności  kosztowało chyba kilka złotych. Najlepiej chyba wpisać wszystko za jednym razem.

meridox

  • Gość
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2018, 21:38:20 pm »
zmiana punktów pkd w działalności kiedyś kosztowało 100 zł wiec nie jest to spory koszt a teraz nie wiem czy darmowe nie jest nawet.
Co do dotacji to ją dostajesz na konkretny biznes plan na konkretną działalność i biorąc kasę na salon masażu nie kupisz piły tarczowej

Offline Jakacor

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 497
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2018, 21:54:29 pm »
Mozesz miec dwa adresy dzialnosci (np. adres glowny i dodatkowy).
Mozesz miec rozne pkd. Zmiana/dodanie teraz to chwila. Wypelniasz internetowo i idziesz po pieczatke do urzedu miasta/gminy.

Offline raptor123

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2018, 09:02:06 am »
Wypełniacze przez internet i drukujemy przez internet i już masz zmienione pkd

Offline mondo12

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:07:00 pm »
A jaki okres czasu musi upłynąć bym mógł dopisać? Czy przy takiej dotacji jest to w ogóle określone? Żebym nie złamał warunków umowy.

Offline kipi

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:18:17 pm »
Żebym nie złamał warunków umowy.
pogrubione to słowo klucz

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:29:36 pm »
A dlaczego nie chcesz zaraz przy otwieraniu dzialanosci wpisac kilku PKD (chyba, ze sie to zmienilo ostatnio i juz sie nie da)?? Glowny musi byc zgodny z wnioskiem ale reszta moze byc juz "z czapy" (w granicach rozsadku)..
Pamietaj, ze pieniadze z dotacji musza zostac wydane zgodnie z wnioskiem.
A czy zlamiesz czy nie zlamiesz warunkow umowy to Ci nikt nie powie. Kazdy program unijny (a to ze srodkow EU UP z reguly ma te srodki) ma nieco inne reguly. Musisz sie zapoznac. A najlepiej dac pare stowek i isc do niezaleznego biura doradczego, ktore w dotacjach sie specjalizuje. Temat jest tak dynamoczny ze tylko ktos siedzacy w tym na codzien bedzie w stanie udzielic Ci wiarzacej informacji.

Offline tobaniak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
  • Pozdrawiam Tomek
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:37:25 am »
 Żona bierze dotacje ,kupuje za to sprzęt do salonu .Ty podpinając się pod jej działalność masz taką korzyść że możesz wystawiać fv .
Rozumiem że o to ci chodzi?
Bardzo ciekawy temat ;)
Pozdrawiam Tomek

Offline Sasia0054

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Spełniaj marzenia!
    • Zobacz profil
    • Zobacz koniecznie!
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2021, 08:41:56 am »
hmm, ciekawa sprawa, tylko czy to wszystko jest tak naprawdę do końca legalne?

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2021, 09:34:17 am »
Nie tyle, że legalne to dosyć częsta praktyka.
Zakładasz firmę na żonę/rodziców dostajesz dofinansowanie, 2 lata firma funkcjonuje, zamykasz ją i zakładasz kolejną na rodzinę i znów po 2 latach zamykasz i jako ostatnią otwierasz na siebie i zgarniasz kilka dofinansowań na swoją działalność.
Dodatkowo do swojej działalności dodajesz jakieś PKD artystyczne i jadąc na wakacje rozpisujesz jako wyjazd służbowy w celu szukania inspiracji :D
I takich bądź innych pomysłów sposobów jest sporo w Polskim prawie. Jak ktoś choć trochę się orientuje to większość, zakupów odliczy od działalności

Offline wielkaniewiadoma99

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Biżuteria z labradorytem
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2021, 11:19:14 am »
Borze, co za januszerka. Jakbym był członkiem rodziny takiego biznesmena to nigdy bym się nie zgodził być słupem dla jego działalności.
Myślisz, że nikt nie dostrzega twojego istnienia? Spróbuj nie zapłacić paru rat za dom i zobacz, co się stanie. Jeśli kamienie szlachetne - sklep Magia Kamieni!

Offline Klankora

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Zacznij dzień od niespodzianki
    • Zobacz profil
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2021, 13:04:16 pm »
Sama co jakiś czas słyszę od znajomych, czego to na firmę nie kupili. Normalka  :D
Dopiero zaczynam, nie gniewajcie się :)