Kwiecień 28, 2024, 07:56:50 am

Autor Wątek: Taśma dwustronna do sklejania sklejki  (Przeczytany 5947 razy)

Offline kozaq

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« dnia: Maj 25, 2019, 14:01:47 pm »
Dzień dobry,
nie wiem czy to dobre miejsce na ten post ale taśma dwustronna jest chyba narzędziem ręcznym więc pisze tu.
Widziałem na filmiku jakiegoś Japończyka, że do tymczasowego sklejania sklejki np. w celu przewiercenia otworu przez oba kawałki lub np. innej ręcznej obróbki, używa taśmy dwustronnej, która nie klei mocno i gość po skończonej obróbce łatwo odrywa oba kawałki sklejki i bez trudu usuwa taśme. Taśma jest bardzo cienka (nie jakaś piankowa) i łatwo usuwalna, nie zostawia przy tym żadnych śladów. Macie może pomysł co to może być za taśma? Oczywiście pytam o jakiś odpowiednik dostępnym na naszym rynku. Ja się naszukałem długo i nie znalazłem takiej, której opis wskazywałby, że trzyma dość lekko i łatwo się odkleja. Prośba o opinie i linki jeśli macie, znacie i używacie takich taśm. Pozdrawiam serdecznie.

Klo

  • Gość
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2019, 20:45:40 pm »
Chyba w każdym sklepie z chemią typu farby lakiery można dostać cienką taśmę niepiankową, która spełni oczekiwania.
Zwłaszcza, że na drewnie - z racji jego struktury i pyłu) nie będzie trzymać zbyt mocno.
A jeśli nawet zostanie ciut kleju, to i tak ostatnim etapem przed zabezpieczeniem drewna jest szlifowanie, które usunie ewentualne resztki.
Opisowi nie wierz zbytnio. Papier wszystko przyjmie. ;)

Offline Marek77

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2020, 11:33:24 am »
Często korzystam z taśm dwustronnych. W taśmy dwustronne lub taśmy samoprzylepne zaopatruję się w https://mierzejewski.pl/. W swoim domu dzięki temu mam przyczepione obrazy i lustro oraz małą półkę. Taśmy dwustronne do świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą robić dziur w ścianie na otwory. Myślę, że to całkiem innowacyjne rozwiązanie. Korzystałem z taśm kilku marek, ale te, co zamówiłem, w pełni mi odpowiadają i trzymają należycie ;) Być może to, czego szukasz, to taśmy dwustronne z butylu. A do czego konkretnie potrzebujesz taśmy?

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2020, 14:14:08 pm »
Kolejny zgłoszony

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1772
    • Zobacz profil
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2020, 20:42:27 pm »
Chyba nawet już sie na tyle wycwanili ze "współpracują" . Jedena osoba zadaje pytanie a druga ma gotową odpowiedź. Być może to być jedna osoba która ma dwa konta.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2020, 23:03:20 pm »
To po IP może JarekO sprawdzić.

Offline Granado

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 190
    • Zobacz profil
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2020, 19:47:01 pm »
A tych dwóch od Hikoki to klon tychże?

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Zobacz profil
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2020, 11:43:19 am »
Tania żółta taśma ze sklepu  8) To badziewie samo się odkleja nawet.

Offline Łafarr

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Taśma dwustronna do sklejania sklejki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2021, 15:05:47 pm »
Jest coś takiego jak taśma tymczasowa dwustronna, zarówno wykonana z cienkiej folii (kolor zielony) jak i z białej pianki. Jest tam specjalnie zmodyfikowany klej, co nie zostawia śladów. To chyba o to chodzi, bo są nawet dedykowane do mocowania tymczasowego na stole roboczym. Tu macie zdjęcie tego cuda:
https://pl.pinterest.com/pin/409123947398756267/