Lipiec 23, 2024, 08:06:13 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - marcusman

Strony: [1]
1
Frezarki / Odp: Cło na CNC z Ali
« dnia: Luty 13, 2020, 18:23:39 pm »
Niestety tak. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę co jest wartością celna towaru. To nie tylko sam towar ale i koszty jakie są związane z jego dostarczeniem.

2
Frezarki / Odp: Cło na CNC z Ali
« dnia: Luty 03, 2020, 01:03:39 am »
Nie wiem czy nadal jesteś zainteresowany tym tematem. Ogólnie pracuję akurat na cle więc mogę podać odpowiedź. Cło wynosi 2,7% i VAT 23% tylko trzeba wziąć pod uwagę że są to podatki narastające. To tak pokrótce natomiast faktycznie to wszystko jest uzależnione w jakiej kwocie będzie zakup. Do 150 EUR wartości towaru podmiot jest zwolniony z opłaty celnej zostaje tylko VAt ale przestrzegam przed podchodzeniem w ten sposób do tematu. Wartość celna towaru to jest to z czego wylicza się należności celno podatkowe. Już nieraz miałem przypadek, że Chińczycy wysyłają zaniżoną fakturę za towar pomimo iż transakcja opiewała na wyższą kwotę. US ma zawsze 5 lat na weryfikację zgłoszenia a obecnie w dobie szukania pieniędzy przez rząd trzeba się liczyć nawet z weryfikacją zgłoszenia w czasie rzeczywistym czyli w momencie wysłania dokumentów elektronicznych do UC.

3
Pozostałe / Jak zawiesić szafkę łazienkową
« dnia: Styczeń 03, 2020, 13:10:51 pm »
Witam
Mam do zrobienia szafkę łazienkową. Miejsce do wieszania w łazience między futryną drzwi a sufitem 420 mm. W długości będą dwie szafki po 600 mm w ciągu z mniejszą szafką otwartą na około 200 mm. Mam pytanie na jakiej wysokości wieszać listwy zawieszki Libra H1 i jaki wymiar szafki zastosować. Zastanawiałem się czy będzie na tyle miejsca by zrobić wymiar 415 mm i podnieść na zawieszkach do góry.

4
Przedstaw się na Domidrewno / Witam serdecznie
« dnia: Styczeń 03, 2020, 12:56:23 pm »
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Na co dzień pracownik agencji celnej a obecnie zainteresowałem się robieniem mebli dla siebie i swojej połówki. Mam już kilka pomysłów ale trochę potrwa ich zrealizowanie.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Strony: [1]