Marzec 29, 2024, 06:54:47 am

Autor Wątek: jakiej firmy polecacie płyty meblowe  (Przeczytany 41944 razy)

Offline grzegorz.mar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2017, 21:46:12 pm »
czyli opinie się potwierdzają

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2017, 18:58:52 pm »
Moim zdaniem Egger.
Grzegorzu. Mam prośbę.
Z jakiegoś powodu część wpisów twoich jest małą czcionką.
Strasznie męczące przy używaniu telegonu do czytania.

Offline grzegorz.mar

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2017, 09:54:39 am »
hmmm, ja mam wszystko wyświetlane tak samo, jesteś pierwszy który o tym piszesz. Używam cały czas Tapatalk pro, więc nie wiem co się dzieje

Marcin M

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2017, 16:50:24 pm »
Ja tam wiele nie działam, ale płyty Swiss Krono często odbierałem z hurtowni porysowane, albo porysowałem sam w domu - delikatne bardzo. Potem przeszedłem na Egger i tutaj zadowolenie pełne. Płyta dużo twardsza od Krono, nawet wkręta trudniej wkręcić było, bo laminat twardszy. Przynajmniej takie odczucie miałem. Zrobiłem kilka mebli, kuchni, i po kilku latach wszystko wygląda ok. Także Egger dla mnie to jedyna opcja.
Fakt jest również taki, że dobre maszyny w hurtowni to podstawa. Tak jak koledzy pisali. Pierwszy zakup płyty w Leroy Merlin pamiętam do dzisiaj. Zamówiłem kawałek na front do zmywarki i szafkę nad zlew-  jakość cięcia jak wyrzynarka.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2017, 17:07:26 pm wysłana przez Marcin M »

fyme

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2017, 19:16:46 pm »
Ja robię z Krono i generalnie jest ok. U mnie Eggera mają tylko w jednym miejscu ale jak mam do nich po coś jechać to łykam nerwosol. Obsługa robi tam jak za karę więc zazwyczaj tam nie bywam :) Krono jest też bardziej przystępne cenowo a ja nie robię u tych "kasiastych" więc cena czyni cuda :D

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2017, 19:44:08 pm »
To może od drugiej mańki trochę. Bardzo NIE polecam płyt Buccina. Bardzo kruchy laminat. Z piły formatki tobtrzeba chyba w rękawiczkach zdejmować. Przedstawiciel stwierdził, że to dziwne i na pewno sprawdzi o co kaman. Mnie to jednak skutecznie zniechęciło nawet jeśli był to odosobniony przypadek.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

mefjuu

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:21:45 am »
A na marginesie - wiecie może od kogo płyty bierze MARKA Black Red White? (a może swoja produkcja?)

fyme

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:27:47 am »
Black Red White nadal ma te cienkie rzadkie płyty ze słabym laminatem a raczej papierem czy coś się w temacie zmieniło? Nie miałem doczynienia od dłuższego czasu to nie wiem.

mefjuu

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2017, 10:26:32 am »
Chyba tak. Wczoraj pomagałem komuś skręcać taką szafę - płyta cienka i krucha.

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2017, 11:00:19 am »
kolega  robi hurtowo  kuchnie do castoram i  marketów  Merkury, to  ma specjalną  płytę na zamówienie  robioną   u producenta, cena  tej płyty  za  m2  poniżej 10 zł. wszystko obrabia  na  centrum  bo z ręki nic  nie wywiercisz taka rzadka

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:23:09 am »
Byłem ostatnio w Castorama - o co chodzi z tym laminatem? Dlaczego nie jest gładki tylko taka "skórka pomarańczy"? Kolor deko przekłamany - jest biały.

https://photos.app.goo.gl/Mqt4iLlrU7DtRcD12

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:36:04 am »
Bo to struktura perlista. Białe gładkie też są tylko nie wiem czy w Casto.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

fyme

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:49:56 am »
U mnie w Casto jest biała gładka tyle że nadaje się tylko na dna szuflad albo korpusy.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:59:59 am »
hmm, no kręciłem się po innych składach i nie było gładkiej w Kielcach.

A weźcie mi jeszcze wytłumaczcie bo nie mogę załapać:
- MFP to taka płyta jakby z "papieru"? Takie wióra drobno zmielone?
- HDF - to jest płyta wiórowa ale wióra takie grubsze? I jak jak z laminatem to wtedy płyta meblowa?

Bo była w Castorama taka płyta bardzo gładka, normalnie jakby tektura posiekana i sprasowana.

Bo chcę do garażu zrobić sobie szafki. OSB nie chcę bo ciulowe do dokładniejszej obróbki. Płyta meblowa za droga. Jest jeszcze płyta durelis - to OSB zielone gładkie. No ale właśnie się zastanawiam nad - chyba to będzie to - płytą wiórową szarą czyli to będzie HDF?

Hahha - poczytajcie komentarze pod płyta wiórowa w LM https://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-drewniane-i-metalowe/deski-plyty-wykonczeniowe-listwy/plyty-wiorowe-surowe/plyta-wiorowa-surowa-2070-mm-x-2800-mm-x-12-mm,p149267,l1898.html

fyme

  • Gość
Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2017, 17:07:09 pm »
A weźcie mi jeszcze wytłumaczcie bo nie mogę załapać:
- MFP to taka płyta jakby z "papieru"? Takie wióra drobno zmielone?
- HDF - to jest płyta wiórowa ale wióra takie grubsze? I jak jak z laminatem to wtedy płyta meblowa?
HDF to płyta na plecy, zazwyczaj wo grubości 3- 3,5 mm i można ją kupić z różnymi dekorami - to zdecydowanie nie jest wiór. Robi się też z niej panele podłogowe.
MFP to wiór głównie bez zewnętrznej powłoki jaką spotykamy na płytach wiórowych meblowych. To trochę taka płyta osb. Generalnie to bardziej budowlana płyta.

Hahha - poczytajcie komentarze pod płyta wiórowa w LM https://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-drewniane-i-metalowe/deski-plyty-wykonczeniowe-listwy/plyty-wiorowe-surowe/plyta-wiorowa-surowa-2070-mm-x-2800-mm-x-12-mm,p149267,l1898.html

Oplułem monitor  ;D i żona się jakoś dziwnie patrzy ...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 17:12:07 pm wysłana przez fyme »