Marzec 29, 2024, 06:43:29 am

Autor Wątek: Zabezpieczenie drewna w uszkodzonym oknie.  (Przeczytany 2322 razy)

Offline pcichomski@wp.pl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Zabezpieczenie drewna w uszkodzonym oknie.
« dnia: Październik 24, 2020, 10:39:26 am »
Mam następujący problem. W jednym z okien drewnianych (okna 20 letnie, "Wołomin", ale już "nowoczesne") okazało się, że zgnił kawałek zewnętrznej deski klejonki (prawdopodobnie firma która kilka lat temu robiła renowacje powłok uszkodziła uszczelnienie przy parapecie i deska spróchniała). Mniej więcej powyżej najwyższego wydłubanego miejsca deska jest już zdrowa. Mam kilka pytań odnośnie przeprowadzenia takiej naprawy. Proszę fachowców o uwagi dotyczące moich zamiarów.

1/ Zamierzam odciąć ok 1 cm powyżej uszkodzonego miejsca wierzchnią deskę licową po kątem prostym - chcę użyć do tego celu wyrzynarki oscylacyjnej i stalowej listwy przykręconej do ramy imadłem jako prowadzenie.

2/ W to miejsce wkleję dopasowaną "łatę" z drewna.

3/ Kolejna warstwa klejonki pod uszkodzoną deską licową jest twarda i wydaje się zdrowa. Nie wchodzą w nią ostre narzędzia jak w masło. Niemniej sama powierzchnia jest wilgotna i miała kontakt z tym próchnem. Czym zabezpieczyć / zagruntować tą powierzchnię przed klejeniem? Czy muszę to jakoś osuszyć?

4/ Czym to przykleić?