Marzec 29, 2024, 07:10:03 am

Autor Wątek: Mocniejsza frezarka dla amatora  (Przeczytany 2594 razy)

Offline misieksb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Mocniejsza frezarka dla amatora
« dnia: Lipiec 19, 2021, 13:02:36 pm »
Witam. Proszę o poradę. Chciałabym zakupić sobie drugą frezareczkę, tylko mocniejszą (obecnie mam makitę rt0700cx2j), którą będę mogła wykonywać planowanie/wyrównywanie drewna i blatów zalanych żywicą. Zastanawiam się nad hikoki (dawne hitachi) M12V2 WSZ. Czytałam pozytywne opinie o niej, a cena jeszcze jest też w zasięgu. Oczywiście bardziej pewna byłabym makity np RP2301FCX albo bosch-a jednak cena jest już trochę wysoka jak na zastosowanie tylko domowe, tak jak piszę w temacie - dla amatora, domowego majsterkowicza ;) Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić?

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Mocniejsza frezarka dla amatora
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2021, 22:22:21 pm »
Hitachi M12VE była kilkatrotnie wspominana na forum. Znajdziesz to za pomocą funkcji "szukaj" (przepraszam, to nie zostało przetłumaczone i nazwa brzmi "search"). Nie wiem na ile one są sobie podobne, ale może ci to już coś pomoże.
Ja mam tą Hitachi M12VE, bardzo sobie chwalę, ale to już jest spora maszyna i niekiedy troszeczkę nieporęczna. Ciężar tęż należy wziąć pod uwagę.

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Mocniejsza frezarka dla amatora
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2021, 14:10:59 pm »
Ja sobie chwalę maktec (czerwona makita) M3600, głównie również dlatego, że przyjmuje frezy 6,8 i 12mm. Mocna, stabilna, tania (ok. 600zł), łatwa do implementacji pod stołem. Jedyne co mnie wkurza, to plastikowa nakrętka od ustawiania wysokości (do ogarnięcia po swojemu) i krótki kabel. Nie ma ona regulacji prędkości. Zależy od Twoich potrzeb... W budżecie (już średnio amatorskim ;) ) wspomnianego przez Ciebie Hikoki jest i bosch i niebieska Makita.