Kwiecień 19, 2024, 08:16:09 am

Autor Wątek: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne  (Przeczytany 8854 razy)

Offline Qbek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 01, 2018, 12:31:47 pm »
Tylko lipa jest z rantami. Widać klejonke. 

A jak trzeba kleić żeby się nie wyginał front? Oprócz układania na przemian to co jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2018, 12:33:56 pm wysłana przez Qbek »

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 01, 2018, 20:28:15 pm »
Najlepiej jakby deski były cięte promieniowo z pnia, żeby słoje były prostopadle do powierzchni, wtedy deska najmniej pracuje w poprzek. Najgorzej jest jeśli deski są odkrywkowe i słoje są równolegle do powierzchni.
Sprowadza się to do tego ile czasu spędzi się na składzie drewna, żeby wybrać materiał do pracy.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 01, 2018, 22:05:29 pm »
Cytuj
Tylko lipa jest z rantami. Widać klejonke. 

Nic nie widać, bo na brzegach kleisz albo doklejkę z drewna (pod głębsze frezowanie), albo cienkie obrzeże naturalne. Tak robiłem szafę u teściów. Jak dobrze zrobisz to nic nie widać, że to płyta, a nie lite drewno :)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 02, 2018, 08:19:26 am »
Potwierdzam
Do tego delikatne rysy (fazy) zrobione frezarką w miejscach styku oklein na płaszczyźnie , dadzą dokładne złudzenie litego drewna.

Offline lokiec3

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 30, 2022, 07:32:57 am »
Witam i odgrzewam kotleta. Takie fronty mi się marzą w kuchni:
https://handicraft-shop.com.pl/pl/p/Zestaw-mebli-kuchennych-GlassVirtuoso-Wiaz/649

Pisałem do producenta w sprawie o bliższe dane nt wykonania frontów. Grubość 20 mm, drewno lity wiąz bez żadnych wzmocnień stabilizujących i zabezpieczających przed wyginaniem. Nie uważacie, że to trochę zbyt odważne? Chcę popróbować z żywicą najpierw na małych elementach, żeby nabrać wprawy i cierpliwości. Docelowo, żeby wykonać właśnie takie fronty. Drewno mam bardzo stare 20 letnie deski mahoniowe. Cały czas głowię się co tu zrobić, żeby się to nie powyginało. Kilka pomysłów w tym wątku już znalazłem, ale może od tego czasu ktoś z szanownych forowiczów wymyślił coś nowego. Zapraszam do dyskusji. Dziękuję.