Kwiecień 18, 2024, 06:12:59 am

Autor Wątek: Pokost a Lazura  (Przeczytany 5231 razy)

Offline expeedmk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Pokost a Lazura
« dnia: Czerwiec 27, 2016, 16:22:55 pm »
Witam
Mam pytanie do zorientowanych w temacie. Buduję właśnie domek dla dziecka. Postanowiłem trochę zaoszczędzić i wykorzystać materiały, które zalegały gdzieś w rogu pakamery. Większości z nich została jakiś czas temu zabezpieczona pokostem lnianym (były przeznaczone na inną konstrukcję). Może ktoś z forumowiczów wie, czy da się na to nanieść lazurę?  Czy te dwa środki nie będą się "gryzły"?

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Pokost a Lazura
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2016, 16:50:00 pm »
Rozgryziemy temat , po odwiedzeniu przez  Ciebie działu Przedstaw się .

Jaka lazura- podaj

Offline expeedmk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Pokost a Lazura
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2016, 19:31:15 pm »
Czytam forum od dłuższego czasu i widocznie poczułem się jak stary bywalec i jak widać zapomniałem o kulturze. Na pewno to naprawię i odwiedzę wspomniany przez Ciebie dział. Co do lazury to jest Lazura ochronna uniwersalna v 33, zostało mi jej sporo po malowaniu altany, a szkoda żeby się zmarnowała.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Pokost a Lazura
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2016, 20:11:26 pm »
Jeśli to lazura na bazie rozpuszczalnika   do farb olejnych - ftalowych  np. benzynowego , to nie ma przeciw  wskazań do jej stosowania .
przed malowaniem radził   bym   lekko przeszlifować powierzchnię , będzie  ładniejsza.

Offline expeedmk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Pokost a Lazura
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2016, 08:58:23 am »
Ok, dzięki za radę, poczytam na etykiecie z czego to ustrojstwo zrobili i może jakieś małe próby organoleptyczne przeprowadzę, zobaczymy w praktyce czy jedno z drugim się polubi :-)