Elektronarzędzia > Szlifierki

Jaka szlifierka do szlifowania drewna na przydomowe konstrukcje?

(1/4) > >>

mest:
Zamierzam w tym roku wykonać parę konstrukcji drewnianych: domek narzędziowy, wiatę i drewutnię. Chcę kupić szlifierkę, ale nie za bardzo wiem jaką? Będę jej potrzebował głównie do szlifowania elementów konstrukcyjnych. Drewno jakie kupię będzie surowe i teraz czy szlifierka mimośrodowa mi wystarczy? Chciałbym wyszlifować to drewno naprawdę bardzo ładnie, dlatego proszę o pomoc. Szlifierkę mogę kupić do 400 zł, najlepiej w takie cenie. Zastanawiałem się nad Metabo FSX 200

Nożyk:
Osobiście zacząłem od nakręcanej przystawki z rzepem do szlifierki kątowej, która to sprawdziła się wielokrotnie. No i koszta niewielkie.
Jeśli chodzi o większe powierzchnie to również sprawdzi się szlifierka taśmowa, dodatkowo z prostym stolikiem można ją wykorzystać w inny sposób.
Co do oscylacyjnych to bladego pojęcia nie mam, ale wydaje mi się, że je bardziej przy wykończeńach można zastosować lub "trudnych" miejscach (stopa trójkątna)

leeching:
surowe, mokre drewno to najlepiej najpierw przestrugać i dopiero potem szlifować ale z budżetem 400zł to roboty będzie w brud

nie lepiej dopłacić i kupić w miarę przestrugane/przeszlifowane - wtedy mimośrodem można dopieścić szczegóły

krit 6:

--- Cytuj ---Zamierzam w tym roku wykonać parę konstrukcji drewnianych: domek narzędziowy, wiatę i drewutnię.
--- Koniec cytatu ---
Może kup strug, nie ma to jak drewno po struganiu, jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie . Szlifierka też się przyda, lecz jak drewno cięte taśmówką, to ciężko jest wyszlifować do gładkości.

mest:
Ok, zatem jeśli przeznaczyłbym 800 zł to kupie jakiś sensowny strug i szlifierkę mimośrodową? Bardzo proszę o propozycje:) Rozumiem, że strugiem zedrę te wszystkie "zadziory" a szlifierką dopieszczę? Jasne, że mogę kupić drewno gotowe, ale nie ma tej frajdy z własnej pracy i nowych umiejętności:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej